Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Дипломатам запропонували створити «Наступний МЗС»

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Дипломатам запропонували створити «Наступний МЗС»

Богдан Яременко, колишній генеральний консул України в Стамбулі, закликає до створення благодійного фонду «Наступний МЗС». У своєму зверненні він акцентує на необхідності альтернативного погляду на зовнішню політику України. 

«Кілька днів тому я звернувся до колег, українських дипломатів, намагаючись переконати їх у тому, що мовчання цієї важливої, освіченої та патріотичної частини державних службовців України, якими завжди вважалися працівники дипломатичної служби, є самовбивчим і лише підіграє тим, хто або хотів би знищити нашу державність, або мріє перетворити Україну на колонію суворого режиму з обмеженими правами громадянина та необмеженими права влади. Я — громадянин України, котрий відчуває відповідальність за свою країну й має право на власні оцінки, а також зобов’язання захищати законність і народ. Такими я вважаю й своїх колег», — наголошує він.
«Пропрацювавши 20 років у Міністерстві закордонних справ (МЗС) України, я знаю, що більшість із вас поділяє мої думки та гостро відчуває невдоволення тим, на що перетворила наше відомство й зовнішню політику України команда «проффесіоналів». Знаю та глибоко шаную тих, хто, відпрацювавши робочий день у міністерстві, перевдягає діловий костюм і йде на Майдан. Підтримую тих, хто відверто ігнорує брехливі інструкції та вказівки й розповідає нашим партнерам правду про події в Україні, — стверджує дипломат. – Хочу надати вам свою підтримку та співпрацю — усім охочих прошу підтримати ініціативу створення благодійного фонду «Наступний МЗС».
За словами Богдана Яременка, «Наступний МЗС» — це організація, яка пропонуватиме альтернативний погляд на зовнішню політику України. Альтернативний – не лише з огляду на спроби нинішнього правлячого режиму узурпувати владу та використовувати державний апарат, включно з МЗС України, для відстоювання вузькопартійних чи навіть кланових інтересів. Альтернативний – у спробі поглянути на зовнішню політику не з позиції традиційних бюрократичних функцій, а з точки зору прав людини, раціональних інтересів громадянина, бізнесу, суспільства та держави.
«Новостворювана організація, перш за все, займатиметься захистом і підтримкою співвітчизників, які постраждали від держави. Ми надаватимемо моральну, юридичну та фінансову підтримку жертвам насильства українських силовиків, котрі захищатимуть свої права в Європейському суді з прав людини, котрі залишилися без засобів для існування й допомоги за кордоном. Переконаний в універсальності та пріоритетності прав людини. Тому ми надаватимемо ті самі види допомоги іноземцям, які з тих чи інших причин стали жертвами дій чи бездіяльності вітчизняних органів влади», — підкреслює дипломат.
Зокрема, п. Яременко заявляє, що організація забезпечуватиме аналогічний захист і підтримку працівникам МЗС України, які матимуть мужність висловлювати та відстоювати власні принципи в діалозі з адміністрацією МЗС. «Наступний МЗС» займеться також аналізом зовнішньополітичного та зовнішньоекономічного курсу України, вивченням і формуванням громадської й експертної думки щодо можливих нових пріоритетів. Фонд цікавитимуть однаковою мірою питання політики, безпеки, економіки та міжнародної торгівлі.
«Наступний МЗС» буде покликаний стати широкою платформою для неформального спілкування експертів у сфері міжнародних відносин із числа українських і іноземних дипломатів, незалежних експертів, журналістів, студентів, шкільної молоді. Ми проводитимемо зустрічі, дискусії, конференції, брифінги, протокольні заходи та займатимемося всіма іншими загальноприйнятими формами роботи, зокрема відкриттям представництв за кордоном», — підкреслюється у зверненні.
Також п. Яременко звертає увагу на те, що представники «Наступного МЗС» радо консультуватимуть бізнес і громадські організації. «Ми створюватимемо структуру, у якій професійні дипломати зможуть продовжити роботу за фахом у той період, коли не вважатимуть за можливе чи потрібне працювати в державних органах. Діятимемо так, щоби створити команду, яка одного дня зайде в будинок на Михайлівській площі та забезпечить успішну зовнішню політику України. При цьому маю чіткий намір зробити «Наступний МЗС» відкритим, транспарентним, підзвітним громадськості. Запрошую усіх бажаючих спонсорів долучитися до цього проекту. Але розпочинаю за власні кошти. Це буде моя та моєї родини інвестиція в майбутню ефективну систему державного управління в галузі зовнішньої політики. Також запрошую всіх колег із МЗС України й усіх інших зацікавлених приєднатися до цієї роботи. Ваші думки та безцінний досвід завжди вітатимуться й стануть у пригоді», — запевняє дипломат.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply