Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Дуда в Україні

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Дуда в Україні
Петро Порошенко й Анджей Дуда

Петро Порошенко й Анджей Дуда

Літак президента Республіки Польща у понеділок увечері приземлився в київському аеропорту «Бориспіль». Анджей Дуда прибув із офіційним візитом в Україну вперше. Наступного дня він ушанував пам’ять жертв тоталітарного режиму у Биківні. Після цього президенти України та РП провели зустріч у Києві, на якій обговорили питання продовження санкцій проти Російської Федерації (РФ). Вони також домовилися, що Україна та Польща розвиватимуть співпрацю в галузі безпеки й оборони. Крім цього, очільники обох держав обговорили міжнародний механізм деокупації Криму.
Як заявив Анджей Дуда на прес-конференції після перемовин, Європейський Союз (ЄС) та інші країни не повинні скасовувати санкції щодо РФ до повного виконання нею положень Мінських угод. «Світ не має відмовлятися від цієї політики», — додав він.
Президент РП також вказав на важливість оприлюднення правди в питаннях історичних подій, пов’язаних із Україною. «Та несправедливість, яка відбувалася в ХХ ст., не повинна кидати тінь на наші відносини, але про це потрібно говорити. Відносини мають спиратися на правду», — заявив він.
А ще Польща виділить 100 млн EUR для прикордонної інфраструктури й обміну інформацією у рамках антикорупційної реформи в Україні. Країна надасть і консультативну допомогу українським експортерам продукції в ЄС. Як підсумок перемовин, президент РП запросив Україну взяти участь у саміті НАТО, який відбудеться у Варшаві 2016 року.
Свою чергою Петро Порошенко пожартував, що єдине питання, де президенти не знайшли порозуміння: хто вийде з групи Євро-2016 по футболу.
Наступними з Анджеєм Дудою зустрілися прем’єр-міністр Арсеній Яценюк і голова Верховної Ради України Володимир Гройсман. На завершення візиту президент РП прибув на зустрічі з українськими студентами та представниками польської діаспори.
Водночас Вітольд Ващиковський, міністр закордонних справ РП, виступив із критикою на адресу Німеччини, звинувативши її в лобіюванні інтересів РФ. «Коли йдеться про солідарність, то я запитую, коли німці дозволили польським громадянам працювати в Німеччині, після того, як Польща увійшла до ЄС 2004-го? Через сім років! Чому тоді ніхто не говорив про недостатню солідарність? А сьогодні Німеччина без проблем приймає мільйон сирійців, людей із іншого континенту», — сказав глава польської дипломатії.
«Польща вступила в НАТО 1999-го, але досі на нашій території немає підрозділів альянсу на постійній основі. Причиною є те, що Німеччина більше дбає про інтереси Росії, ніж про безпеку реґіону Центральної та Східної Європи. Ми повинні запитати Німеччину: де ваша солідарність із найближчим партнером?», — запитав міністр.
Він також нагадав, що Польща виступає проти створення газогону «Північний потік-2». За словами очільника зовнішньополітичного відомства, польська сторона була також проти першого «Північного потоку», позаяк вважала, що це — політичний проект, який є потенційним інструментом шантажу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply