Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Досягнення та виклики

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Досягнення та виклики

Петро Порошенко

Минуло сто днів президентства Петра Порошенка.

Зовнішня політика
Президент України Петро Порошенко за короткий термін став найефективнішим керівником у сфері зовнішньої політики України. Успішні візити до США та Канади, блискучі виступи у парламентах цих країн, стали предметом гордості для українців усього світу.
На дипломатичному фронті досягнуто максимум можливого і це — в умовах надскладних перемовин і небажання західних лідерів йти на загострення конфлікту з Російською Федерацією (РФ)!
Попри нерішучість і страх Заходу перед Москвою, п. Порошенку вдалося виграти зовнішньополітичний двобій. Проти РФ введено санкції найвищого рівня, як з боку США та Канади, так і з боку країн Європи, що завдає значних збитків російській економіці. Порівняно з Грузією, коли після прямого військового вторгнення Росії на її територію, Європа та США обмежилася лише стурбованістю, руйнівну дію теперішніх санкцій проти РФ визнають навіть у Москві.
Петро Порошенко підписав угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС) протягом першого місяця перебування при владі і добився синхронної ратифікації цієї угоди за перші 100 днів. Це — цивілізаційний крок для України, яка повертається до Європи.
Україна отримала багатомільйонну зовнішню допомогу з боку США, Канади, Великої Британії. Фінансово та матеріально, вистояти у боротьбі за незалежність, Україні допомагають: Польща, Швеція, Нідерланди, Німеччина, Франція, Чехія, Угорщина та країни Прибалтики.
Міжнародний валютний фонд надав Україні безпрецедентний кредит, порушивши власне правило не допомагати країнам, що перебувають у стані війни. Це сталося завдяки єдності Президента й уряду у питанні підготовки та проведення економічних реформ.
На якісно новий рівень вийшли відносини України та НАТО. Саміт Альянсу у Вельсі 4-5 вересня ц. р. був майже повністю присвячений Україні. Головним результатом саміту стало рішення про створення чотирьох трастових фондів допомоги Україні у різних напрямках посилення безпеки.

Військова сфера
Головний успіх 100 днів президентства Порошенка в тому, що він поєднав дві справи: став Президентом воєнного часу і при цьому робить все можливе для досягнення миру. Керуючи воюючою країною, він використовує кожну можливість для досягнення миру, навіть у безнадійній ситуації.
За президентства Порошенка Україна продемонструвала, що якби сепаратистів не підтримувала Росія, ми самостійно впоралися б зі загрозою сепаратизму (на середину серпня сепаратисти стояли перед загрозою повного розгрому).
Одразу після обрання Президентом Петро Порошенко значно активізував дії Збройних сил України (ЗСУ), які розпочали широко застосувати авіацію й артилерію, що дозволило наприкінці серпня звільнити три чверті території Донбасу від терористів.
За неповні 100 днів вдалося відновити ЗСУ та в дуже складних умовах налагодити майже повністю зруйновану Януковичем систему забезпечення військ. Відновлено роботу підприємств «Укроборонпрому», порушено ряд карних справ щодо розкрадань армійського майна у минулому. За ініціативою Президента на законодавчому рівні були зняті перешкоди для роботи волонтерів та благодійної допомоги ЗСУ.
В умовах прямої аґресії РФ, на початку вересня ц. р. Петру Порошенку вдалося нав’язати супротивнику припинення вогню і тим самим зупинити просування набагато краще озброєної та тренованої в боях у Чечні російської армії.

Новий порядок денний для України
Петро Порошенко як Глава держави запропонував країні нову повістку дня, ключовими пунктами якої є реалізація на практиці Угоди про Асоціацію з ЄС і проведення глибоких системних реформ.
Головним викликом перших 100 днів Президента Порошенка стала недієздатна Верховна Рада (ВРУ), насичена депутатами, «обраними» завдяки злочинному режиму Януковича шляхом адміністративного ресурсу, фальсифікацій та підкупу виборців. Дочасний розпуск такої ВРУ є важливим кроком для
відродження демократії в Україні, а дочасні вибори — актом політичної люстрації. Без цього реалізація системних реформ в Україні неможлива (цей парламент провалив більшість реформ: децентралізацію, боротьбу з корупцією, дерегуляцію тощо).
25 вересня ц. р. Президент провів презентацію пакету реформ — Стратегії-2020. За новою Конституцією, Президент не має права впливати на виконавчу владу, а лише може ініціювати законопроекти. У разі ж перемоги партії «Блок Петра Порошенка» на дочасних парламентських виборах і сформування у
ВРУ пропрезидентської більшості, всі реформаторські закони будуть негайно прийняті.
В умовах війни, перед обличчям зовнішнього ворога, Президент послідовно закликає до єдності та відновляється від внутрішньополітичного змагання з опозицією, не реагуючи на її випади, принципово будуючи свою риторику на образах майбутнього, а не критиці опонентів.

Щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі
Із перших днів Петро Порошенко запропонував Мирний план, який містив децентралізацію влади з розширенням повноважень місцевого самоврядування в бюджетній і культурній сферах. Однак, план не був прийнятий бойовиками, а депутати діючої Верховної Ради відклали його в довгу шухляду.
Мирний план Президента вибив головні аргументи у РФ і бойовиків — війну на Донбасі не вдалося обґрунтувати захистом російськомовного населення від насильницької українізації або фінансовим диктатом Києва.
Закон про особливий режим самоврядування та інші закони, прийняті 16 вересня ц. р., дали можливість зупинити наступ російської армії та довести світу бажання України досягти миру.
Закордонний виборчий округ «Блоку Петра Порошенка»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply