Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Донбас на три роки отримав особливий статус

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Донбас на три роки отримав особливий статус

Резервація Лугандон

Петро Порошенко підписав Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Документ визначає тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування та діяльності органів місцевої влади. Прес-служба Президента України зазначає, що особливий порядок повинен прискорити нормалізацію обстановки на Донбасі та створити умови для повернення біженців до залишених домівок.

Зокрема, закон звільняє від карного переслідування та покарання «учасників подій у цих районах» і передбачає створення загонів народної міліції. «Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених цим документом. Управління в містах, селах і селищах здійснюється територіальними громадами через органи місцевого самоврядування, згідно з Конституцією та законами України», — ідеться в повідомленні.
Також там наголошується, що на 7 грудня ц. р. призначаються позачергові вибори депутатів місцевих рад і міських голів у окремих районах Донецької та Луганської областей. Особливий порядок на зазначених територіях запроваджується на три роки. Цей Закон набув чинності18 жовтня.
Але ватажки терористів відмовляються визнавати Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і погрожують взяти під контроль усю Донеччину. Про це заявив Олександр Захарченко, так званий прем’єр-міністр самопроголошеної «Донецької народної республіки» (ДНР).
«Україна може ухвалювати будь-які закони, нас вони не стосуються. Ми — самостійна держава, за незалежність якої проголосували її громадяни», — наполягає п. Захарченко, посилаючись на псевдореферендум 11 травня ц. р.
«Київ іще має ілюзію, що він нами управляє, насправді ж це не так, — запевнив лідер бойовиків. – Немає «окремих районів Донбасу», є ДНР, яка планує повернути собі всю окуповану територію в межах колишньої Донецької області України».
Натомість Андрій Пургін, «перший віце-прем’єр» ДНР, назвав закон про особливий статус Донбасу безглуздим. «Я вважаю, що це — позитивний крок, але на політичну ситуацію він не впливає», — зазначив він.

Махновщина на Донбасі

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply