Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Домовленості України зі США

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Домовленості України зі США
Пенні Прітцкер

Пенні Прітцкер

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, 23 вересня ц. р. підписав у Нью-Йорку багатосторонній договір про торгівлю зброєю. «Головним напрямком угоди є впровадження на міжнародному рівні високих стандартів у торгівлі озброєнням і зменшення ризиків потрапляння зброї в нелегальний обіг», — сказано в повідомленні Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Укладенню угоди передувала копітка робота делегацій усіх країн – членів Організації Об’єднаних Націй (ООН) і тривалі перемовини. «Україна послідовно підтримувала перемовний процес і, підписавши договір, підтвердила свою налаштованість на впорядкування міжнародної торгівлі озброєнням, зокрема шляхом вдосконалення систем експортного контролю держав-членів», — поінформували в українському МЗС.
Після цього президент США розпорядився надати Україні військову допомогу на 25 млн USD. У меморандумі, поширеному 24 вересня Білим домом, указувалося, що 5 млн USD виділяють на підготовку військовослужбовців для забезпечення безпосередньої військової допомоги уряду України з метою сприяння його зусиллям із реагування на нинішню кризу. Ще 20 млн. USD буде спрямовано на надання українській державі нелетального озброєння.
Київ отримає від Вашинґтона ще 34 млн USD на розвиток економіки. Договір про це підписав Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. Він зауважив із цього приводу, що реальною допомогою Україні стали би спільні зі Сполученими Штатами бізнес-проекти, і заявив про бажання обговорити це з американською Адміністрацією.
Також п. Яценюк і Пенні Прітцкер, міністр із питань торгівлі США, узгодили проведення масштабного українсько-американського бізнес-саміту.
Український прем’єр і американський міністр із питань торгівлі домовилися про спільні дії в пріоритетних для обох сторін галузях. «Мова йде про залучення американських інвестицій в проекти в енергетиці та сільському господарстві, а також про підтримку з боку США у питаннях захисту інтелектуальної власності, дерегуляції та податкової реформи. Це створить необхідні передумови для проведення масштабного українсько-американського бізнес-саміту», — наголошено в повідомленні прес-служби українського уряду.
США вивчають можливу співпрацю з Україною в енергетичному та сільськогосподарському секторах, заявила п. Прітцкер. Відповідаючи на запитання, якими є перспективи поставок Україні американських енергоресурсів, військової техніки та чи зацікавлені США в українських товарах і технологіях, американський міністр сказала, що «це було великою частиною дискусії з президентом і прем’єр-міністром України — з’ясувати, в яких секторах економіки існує можливість співпраці».
«Ми фокусуємо увагу на сільськогосподарській галузі. Президент і прем’єр вважають, що в цьому напрямку є великі перспективи. Також це стосується енергосектору», — сказала вона.
Пенні Прітцкер, зокрема, наголосила, що необхідно вивчити різні сфери енергетичного сектору України та визначитися, у якій із них США може співпрацювати з Києвом. «Це — для того, щоби допомогти Україні розвивати свою енергобезпеку», — пояснила урядовець.
Пані міністр також заявила, що Україна може розраховувати на інвестиції після проведення низки реформ, у т. ч. економічного спрямування. «Сигнал подається такий: головний захист від російської аґресії — це український економічний успіх, а поки що це неможливо без масивних інвестицій та допомоги Заходу», — зауважила вона.
При цьому п. Прітцкер сказала, що Україні слід провести багато реформ, аби економіка стала відкритішою та доступнішою для іноземних інвестицій. «Це те, що ми обговорювали з Президентом і прем’єром України — реформи, які необхідно запровадити негайно», — зазначила вона, додавши, що до цього переліку входить і боротьба з корупцією.
Міністр торгівлі США вважає, що навіть у тих умовах, у яких зараз опинилася Україна, «можливо побачити інвестиції, коли буде проведено економічні реформи, які обговорювалися». «Чи пов’язані вони з боротьбою з корупцією, чи мова йде про верховенство права, чи ж ці реформи стосуються державної служби — усі ці зміни є вкрай необхідні», — пояснила вона.
Пенні Прітцкер повідомила, що в розмові з прем’єр-міністром Яценюком обговорювалася можливість змін законів для того, щоби «бізнес побачив перспективи, які існують в Україні». При цьому вона висловила думку, що керівництво України має політичну волю проводити такі реформи. «Із реформами прийде бізнес, який хоче бути тут», — підсумувала вона.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...