Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

До ВРУ рвуться вороги

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

До ВРУ рвуться вороги
Андрій Магера

Андрій Магера

Хоча соратники Януковича, імовірно, знову стануть депутатами Верховної Ради України (ВРУ), однак керуватимуть у парламенті вже не вони.

«Будемо аналізувати»
Наталія Линник, заступник керівника Комітеті виборців України (КВУ), 22 вересня попередила, що «на позачергових парламентських виборах в округах на Донбасі народними депутатами можуть бути обрані представники самопроголошених Донецької й Луганської «народних республік» (ДНР і ЛНР, відповідно).
«Вони ставлять собі за мету провести вибори на кількох дільницях і таким чином обратися до ВРУ. За даними реґіонального відділення КВУ, у ЛНР не робили жодних заяв про те, що не проводитимуть виборів. За даними КВУ, в окружних комісіях там зараз відбувається заміна членів від Партії реґіонів (ПР) на представників ЛНР. У КВУ допускають, що в таких округах вибори буде імітовано», — розповіла вона.
Однак при цьому п. Линник проігнорувала заяву Сергія Кавтарадзе, «члена Ради безпеки ДНР», зроблену російській інформаційній агенції «Интерфакс», у якій той стверджував 26 серпня, що на території ДНР і ЛНР вибори депутатів Верховної Ради України не проводитимуть. Утім, цілком можливо, що насправді цей терорист намагався ввести українське керівництво в оману. Тоді як у реґіональному відділенні КВУ дізналися про реальні наміри «п’ятої колони» Росії на Донбасі.
А 23 вересня Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК), відповідаючи на запитання: «Чи може теоретично бути така історія, що в день виборів звідкись з’являться протоколи дільничних і окружних комісій із тих округів, що перебувають у межах окупованих територій, і ЦВК раптом отримає результат виборів там?» – зазначив: «Це має бути протокол окружної комісії (ОВК) разом із протоколами всіх дільничних комісій. Якщо їх привезуть члени ОВК, то ЦВК їх у будь-якому разі буде змушена прийняти, тут навіть сумнівів немає. А далі ми будемо аналізувати, що це за протоколи, хто їх подав тощо».
«Будь-який процес можна називати «виборами» в тому разі, якщо там дотримані основні засади виборчого процесу: це — загальність, рівність, пряме голосування, таємність голосування, вільні вибори тощо. Якщо хоч якоїсь із цих ознак немає, ми не можемо вважати, що це були саме вибори. Якщо, наприклад, немає таємниці голосування, або коли людину змушують голосувати якимось певним чином, або змушують іти чи не йти голосувати. Тоді це вже – не вибори, бо їх головною ознакою є вільність», — розтлумачив п. Магера.
А оскільки на окупованих російськими військами та їхніми колаборантами на Донбасі всіх тих вимог, які перечислив заступник голови ЦВК, навряд чи дотримуватимуться, то шанси терористів потрапити до ВРУ виглядають нереальними. Утім, це, на жаль, не означає, що до парламенту вороги України не потраплять взагалі — їх не бракує й поза межами окупованих територій.

Трамплінами слугують «вотчини»
Соратники Януковича, котрий зараз ховається в Росії, по ПР балотуються до Верховної Ради у визволених українською армією містах Донбасу, де пройдуть парламентські вибори. Зокрема, Євген Бакулін, колишній голова національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», — у 106-му окрузі з центром у Сєверодонецьку.
Натомість, Сергій Клюєв, брат колишнього віце-прем’єра, балотується в окрузі № 46 із центром в Артемівську. Причому суперника, спроможного «перейти дорогу» цьому «реґіоналу», журналісти там не зауважили — хіба що Дмитро Рева, ще один місцевий підприємець і колишній народний депутат із ПР, може змішати карти п. Клюєву.
Адже саме в Артемівську зосереджено бізнес братів Клюєвих — завод з обробки кольорових металів, машинобудівний завод «Вістек» та інші. Їхні працівники і є основною електоральною базою, на яку може розраховувати Клюєв-молодший.
Своєю чергою, у 48-му окрузі з центром у Краматорську є цілком очевидний фаворит — Сергій Близнюк, син депутата-«регіонала» та колишнього міністра житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка. Родина Близнюків контролює в Краматорську одне з найбільших промислових підприємств — завод важкого верстатобудування, а також є співвласником заводу «Енерґомашспецсталь», основний акціонер якого — російський «Росатом».
В окрузі № 49 із центром в Костянтинівці та Дружківці балотується Денис Омельянович, член парламентської фракції ПР і почесний президент компанії «АПК-Інвест», одного з найбільших виробників свинини в Україні, а також бізнес-партнер іще одного екс-міністра-«реґіонала» — Бориса Колесникова. Тож не дивно, що п. Омельянович без проблем переміг у цьому окрузі на парламентських виборах 2012 року.
Своєю чергою, в 52-му окрузі з центром у Дзержинську балотується Ігор Шкіря, чинний депутат від ПР і засновник багатопрофільної групи компаній «Іліташ» (виробництво бетону та будівельних конструкцій), котрий теж переміг тут на попередніх виборах.
У 107-му окрузі в Луганській області, який охоплює міста Лисичанськ і Первомайськ, також балотується переможець попередніх парламентських виборів у ньому Сергій Дунаєв — чинний народний депутат, який, щоправда, вийшов із парламентської фракції ПР. Хоча, як кажуть, колишніх адептів «секти Януковича» не буває…
Для того, щоб здобути електоральні симпатії, п. Дунаєв зареєстрував у серпні ц. р. у парламенті законопроект «Про деякі питання заборгованості», у якому запропонував списати всю заборгованість Лисичанського склозаводу «Пролетарій», що утворилася станом на 30 червня, а також компенсувати збитки, яких завод зазнав унаслідок проведення Антитерористичної операції (АТО). Крім того, у місті Рубіжному на Луганщині балотується власник місцевої «Нафтогазовидобувної компанії» й чинний депутат парламенту Юлій Іоффе, який також вийшов із фракції ПР.

«Гречкосіїв» не бракує
Цікаво, що «реґіонали» наважилися балотуватися й поза Донбасом. Таких, як повідомив у журналі «Український тиждень» політичний оглядач Роман Малко, «за даними політолога Ярослава Юрчишина, виявилось аж 58 колишніх шанувальників Віктора Федоровича». «Із легендарних імен серед них можна надибати в Житомирській області коняра Володимира Пехова в 64-му окрузі та Віталія Журавського в 66-му; у Запоріжжі — власника «Мотор Січі», котрий відмовлявся припинити постачання продукції для окупаційної російської армії, В’ячеслава Богуслаєва в 77-му окрузі; на Кіровоградщині — творця прокремлівської парламентської групи «За мир та стабільність» Віталія Грушевського в 101-му», — конкретизував журналіст.
Ярослав Юрчишин доповнив цей список такими прізвищами: «Додаймо до них Сергія Ківалова, співавтора закону про мови, у 135-му окрузі Одеси та хрещеного батька «тендерної мафії» Антона Яценка в200-му на Черкащині. А ще ганьбу Харкова – «юне обдарування», соратника юриста Портнова Валерія Писаренка у 168-му окрузі, Дмитра Святаша, який просив Януковича силою розігнати Майдан, у 170-му й Олександра Фельдмана в 174-му, а ще скупника «тушок» Ігоря Рибакова у 207-му і, звісно ж, Миколу Рудьковського, любителя політати з коханками бюджетним коштом до Парижа, у 210-му окрузі Чернігівщини. Майже в кожній області є свій «кривавий гречкосій» (тобто кандидат, який купує голоси виборців, роздаючи їм продукти. — Ред.)».
Рух «Чесно» володіє дещо іншими даними. За результатами їхнього попереднього дослідження станом на 20 вересня, серед кандидатів у народні депутати України від партій і поміж самовисуванців виявлено, щонайменше, 78 осіб, котрі є фігурантами антикорупційних розслідувань, і 55 тих, хто своїм голосом підтримав диктатуру. Як мінімум 33 такі постаті є самовисуванцями, решта йде за партійними списками.
«Активісти переконані: ці громадяни не мають права балотуватися до наступного парламенту й повинні політично відповісти за свій учинок, що було би логічно, але самі претенденти на мандат так не вважають, — повідомив п. Малко. — Скільки їх іще набереться до закінчення реєстрації, можна тільки гадати».
Утім, В’ячеслав Ковтун, директор Центру досліджень суспільних процесів, прогнозував 29 вересня в ефірі «Радіо Свободи»: «Верховна Рада оновиться. Якісний склад її, принаймні, тому, що там не буде відвертих сепаратистів, зрадників українського народу, котрі проявили себе за останніх півроку, то це теж певним чином надає надію». Відтак журналіст Олександр Лащенко переконаний, що «у новій Верховній Раді не буде відвертих сепаратистів, зрадників українського народу».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...