Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 18, 2020

Депутати провалили законопроект про скасування пільг

Автор:

|

Червень 06, 2013

|

Рубрика:

Депутати провалили законопроект про скасування пільг

Верховна Рада України (ВРУ) 4 червня відмовилася скасувати пільги та привілеї для президента, народних депутатів і членів уряду. За відповідний проект закону, автором якого є Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина», проголосували 203 депутати. Закон підтримали десять «регіоналів», 73 депутати від «Батьківщини», 38 членів фракції УДАР, 31 «свободівець», 31 комуніст і 20 позафракційників. Таким чином, якби опозиція в повному складі схвалила цей документ, то законопроект було би прийнято.

«Законопроект Яценюка про скасування пільг для чиновників не добрав 23 голоси. Саме стільки депутатів від «Батьківщини» не голосували — 23 особи! Плюс іще чотири депутати з партії УДАР і п’ятеро нардепів від «Свободи». Сумніваюся, що всі вони виступають за пільги для Януковича, просто, мабуть, прийшли до ВРУ не для того, щоби сидіти в сесійній залі та голосувати. А для чого ж тоді обиралися, можна запитати?» — обурювався депутат Олесь Доній.
Законопроект мав поширити обмеження максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб на пенсії, призначені президенту, депутатам і членам Кабміну до набуття чинності пенсійної реформи.
Крім цього, документом пропонувалося визначити, що президент на період перебування на посаді має право проживання в одній офіційній резиденції, і зобов’язати його звільнити її в день вступу на посаду новообраного глави держави. Проектом також передбачалося, що президенту на період його перебування на цій посаді забезпечується проїзд на літаках регулярних міжнародних і внутрішніх авіаліній.
Крім того, закон мав дозволити користуватися авіаційним транспортом Міністерства надзвичайних ситуацій, яке зараз реформовано в Державну службу з надзвичайних ситуацій, виключно в момент виникнення надзвичайних ситуацій. Також проектом пропонувалося обмежити чисельність Адміністрації президента до 200 службовців, апарату парламенту – 500 штатними одиницями, а секретаріату Кабміну — 400.
Проект мав на меті також виключити зі законів норми, що передбачають: виплату матеріальної допомоги колишнім депутатам на період їхнього працевлаштування; компенсацію витрат, пов’язаних із переїздом на роботу в парламент; право безкоштовного проїзду раз на рік територією України для депутатів на пенсії; право колишніх депутатів на безкоштовне забезпечення путівками для лікування; право на отримання одноразової матеріальної допомоги в трикратному розмірі місячної зарплати в разі дочасного припинення повноважень у парламенті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply