Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Депутат-утікач погрожує компроматом Президенту України

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Депутат-утікач погрожує компроматом Президенту України

Олександр Онищенко

«Я вбив Яценюка за один рік», — заявив в інтерв’ю британському часопису The Independent Олександр Онищенко, ще півроку тому — впливовий український політик, а тепер — підозрюваний у розкраданнях на 3 млрд грен і вимушений втікач до Лондона. Під «убивством» малася на увазі, звісно ж, відставка Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра України.

«Для мене важливо було просто влаштувати скандал»
За словами п. Онищенка, він щомісяця виділяв 3 млн USD (загалом 30 млн) на фінансування протестів проти уряду п. Яценюка і підкуп засобів масової інформації (ЗМІ) заради антиурядових публікацій. «Ви маєте заплатити людям, щоб вони прийшли, і ви маєте заплатити телебаченню, щоб воно висвітлило це. Те ж саме, що купувати рекламу», — пояснив утікач. На запитання про те, скільки потрібно заплатили «протестувальникам», прозвучала розпливчаста відповідь: «Приблизно 50 USD. Є компанії, які організовують це».
За словами Онищенка, його пропагандистська машина знайшла практично кожного, хто мав бодай якусь образу на п. Яценюка, і надала їм можливість атакувати прем’єра в ЗМІ. На питання про те, чи були звинувачення правдивими, депутат відповів: «Не знаю, що було правдою, а що — ні. Ніколи не перевіряв. Для мене важливо було просто влаштувати скандал».
За словами Онищенка, наклепницьку кампанію проти Яценюка йому замовив якийсь «високопоставлений державний чиновник». «Він сказав мені, що у наших бізнес-планів є перешкода — прем’єр-міністр Яценюк. Він — наш ворог, і знищить усе, що ми хочемо зробити… Ви повинні допомогти мені викинути його, бо з цим хлопцем ми ніколи нічого не досягнемо».
Редакція The Independent особливо наголосила, що не змогла перевірити заяви українця і не називає прізвища високопоставленого чиновника з юридичних міркувань.

Три валізи компромату
Зате його в інших інтерв’ю називає сам Олександр Онищенко: Петро Порошенко. Депутат стверджує, що впродовж року записував свої розмови з главою держави диктофоном, вмонтованим у ручний годинник. І тепер анонсує гучні викриття: «Ви почуєте голос Гаранта, щоб усі ілюзії зникли про любов до держави й України, до народу».
Утікач звинувачує п. Порошенка у підкупі як цілих фракцій, так і окремих депутатів, для проштовхування потрібних законопроектів, призначення та звільнення генпрокурорів, очільників Служби безпеки України (СБУ), суддів. Ціна голосу, залежно від статусу депутата, коливалася від 20 тис. до 100 тис. USD. «Безпосередньо передачею цілих валіз із «чорною» готівкою начебто займався Юрій Федоров, начальник президентської охорони. Петрові Олексійовичу тільки приносили звіти, скільки депутатів й які голосування», — стверджує п. Онищенко.
За його словами, гроші для підкупу депутатів були змушені давати наближені до глави держави бізнесмени. Робив це і сам п. Онищенко. Зате спонсорам «дозволяли смоктати з бюджету і красти гроші навіть із траншу Міжнародного валютного фонду». Депутат-утікач також стверджує, що має записи перемовин глави держави з певними бізнесменами на тему «скільки грошей вони йому (Порошенкові) винні»: «Це достатньо великі суми — близько 300 млн USD. У Президента практично на всіх депутатів порушено карні справи, він усіх підвісив на гачок. Це манера його спілкування в політиці».
«За даними джерел із ближнього кола народного депутата, п. Онищенко має в своєму розпорядженні кілька кейсів аудіозаписів. У першому — купівля голосів під необхідні рішення в залі парламенту. У другому — «віджимання» потоків і часток на користь бізнесмена Порошенка і Ко. В третьому — розподіл тіньових дивідендів у сфері роботи «Укргазвидобування», — пише Юлія Мостова, головний редактор «Дзеркала тижня».

Російський слід
Сам Олександр Онищенко стверджує, що передав увесь компромат американським спецслужбам. Водночас Посольство США в Україні прокоментувало цей факт так: «Слід пам’ятати, що вся ця інформація пішла від однієї певної людини, і як кажуть в Америці: consider the source». Американські дипломати також зазначили, що, здебільшого, не дають коментарів із правоохоронних питань. «Ми можемо тільки переспрямувати вас у Міністерство юстиції США», — зауважили вони.
Також п. Онищенко стверджує, що після втечі з України до нього буцімто приїжджали гінці від Президента України з пропозиціями викупити компромат і зам’яти справу. «Я встиг перестрахуватися. Тому, коли до мене приїхали в Лондон для перемовин, я доповів британським спецслужбам, які все зафіксували», — розповів корупціонер.
Водночас варто нагадати, що після своєї втечі з України цей депутат засвітився в Москві. Як пише далі п. Мостова: «Все ті ж близькі до Онищенка джерела стверджують, що першими слухачами, глядачами та читачами накопиченого нардепом компромату стали аж ніяк не американські юристи. Із Москви в такому становищі і просто так, без «інвентаризаційного номера», ніхто не відлітає. Особисто я не маю доказів передачі п. Онищенком даних Федеральній службі безпеки Російської Федерації (РФ). Але і причин, здатних вберегти таку людину від подібних дій, не бачу».
А 1 грудня (саме того дня, коли Онищенко у Лондоні озвучив частину свого компромату) Григорій Остафійчук, керівник Головного слідчого управління СБУ, заявив у Києві, що втікача підозрюють у державній зраді. Олександр Онищенко нібито співпрацює з російськими спецслужбами і отримав паспорт громадянина РФ. Те ж саме заявив і генеральний прокурор Луценко. «Процесуальні керівники, котрі співпрацюють із СБУ, доповідають мені, й я особисто бачив матеріали, які свідчать про те, що громадянин Онищенко, за словами його найближчого оточення, співпрацює з російськими спецслужбами». При цьому чиновник додав, що зараз це не є юридичним доказом, але «багато про що говорить».
Додав свої п’ять копійок й Михайло Саакашвілі, екс-очільник Одещини: «На Онищенка ніхто не хотів відкривати справу. Порошенко не хотів садити Онищенка через існуючі між ними домовленості. Але НАБУ, яке не до кінця підконтрольне Президентові, зайнялося депутатом, щоправда, інші органи дали йому можливість виїхати з країни».

Ігор Берчак

P. S. Чим завершиться новий «касетний скандал» — невідомо. Наразі галасу багато, але поки п. Онищенко не оприлюднить плівок, на яких голос Петра Порошенка каже «Дай мільйон!» чи «Зацькуйте Яценюка!», доти всі звинувачення втікача будуть сприйматися не більше, ніж голослівні заяви людини, ображеної на те, що її відсунули від багатомільйонного «газового» корита.

Довідка
16 березня ц. р. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело обшук в офісі народного депутата Онищенка. У відомстві зазначили, що обшуки були проведені в рамках досудового розслідування у карному провадженні за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з «Укргазвидобуванням». Після цього в Генеральну прокуратуру надійшло подання НАБУ про зняття з п. Онищенка недоторканності. А Артем Ситник, директор НАБУ, і Назар Холодницький, глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заявили про причетність депутата до розкрадань на суму близько 3 млрд грн. У цій карній справі вже затримано 12 підозрюваних, загальна сума застави за яких складає понад 1 млрд грн. 16 червня генеральний прокурор України підготував подання до Верховної Ради (ВРУ) про надання згоди на притягнення до карної відповідальності, затримання й арешт Олександра Онищенка. 5 липня парламент дав згоду на затримання й арешт, але вже наступного дня підозрюваний зник — транзитом через білоруський Мінськ вилетів до Москви. 29 липня Олександр Онищенко офіційно повідомив, що перебуває у Великій Британії й уже подав прохання про надання йому політичного притулку.

Особова справа
Олександр Онищенко народився 31 березня 1969 року в селищі Матвіїв Курган (Ростовська область). 1990-го закінчив Харківське військове училище тилу МВС СРСР і отримав кваліфікацію офіцера з поглибленим знанням німецької й англійської мов. Із 1990-го по 1997 рік займався підприємницькою діяльністю в сфері палива й енергетики. 2002 році обраний президентом Федерації кінного спорту України, бере участь у змаганнях національного та міжнародного рівня. Зокрема, особисто виступав за збірну України з кінного спорту (конкур) на Олімпійських іграх 2008-го в Китаї та 2012 року в Лондоні. Напередодні виборів у ВРУ восени 2012 року профінансував приїзд в Україну відомого голівудського кіноактора Жана-Клода Ван Дамма на презентацію фільму за участю зірки «Нестримні 2». Восени того ж року став народним депутатом від Партії реґіонів. Удруге обраний до парламенту 2014-го вже як безпартійний, входив до депутатської групи «Воля народу». Журнал «Фокус» двічі вносив ім’я Олександра Онищенка в рейтинґ «200 найбагатших людей України».

Підпис до фото:
Ще півроку тому Олександр Онищенко вважався дуже впливовим українським політиком

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...