Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Чи відбудуться вибори Президента?

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Чи відбудуться вибори Президента?

Тимошенко vs Порошенко

Закріпити свою легітимність новій українській владі заважають як Росія, так і соратники Януковича.

«Хто ж їх тоді визнає?»
14 квітня ц. р. Микола Княжицький, депутат Верховної Ради від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина» неабияк стривожив патріотів України вже самим заголовком публікації в інтернет-виданні Espreso.tv «Виборів Президента не буде. Для збереження цілісності України потрібно вводити надзвичайний стан». А в статті парламентарій пояснює: «Те, що відбувається зараз на сході, є початком реальної контрреволюції, яку підготували Путін і Янукович. Уже зараз зрозуміло, що під керівництвом російських інструкторів у реґіоні діють озброєні бандити  з угруповань Януковича, Іванющенка, люди Ахметова… До втрати Донбасу — один крок.» За ними, обіцяє нардеп, підуть атаки на Харків, Дніпропетровськ і Одесу.
«Так, введення стану – справа неприємна й ризикована, — констатує п. Княжицький. — Так, Україна кровно зацікавлена в президентських виборах заради легітимізації влади. Але ми ж розуміємо, що на Луганщині та Донеччині виборів уже не буде. Хто ж їх тоді визнає? А будемо зволікати — не дочекаємося виборів і в інших областях». Причому про намір завадити проведенню виборів уже відкрито заявляють і кандидати в президенти. Першим це припинив приховувати Олег Царьов, виключений із Партії реґіонів (ПР) за самовисування на вибори.

У лідера — неабиякий відрив
Тим часом, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що для того, щоби перешкодити планам Кремля дестабілізувати ситуацію в країні, вибори президента слід провести в один тур: «Це можна зробити на основі консолідації всіх державницьких сил, які мають підписати публічну угоду про співпрацю на виборах Президента й у наступному парламенті. Така консолідація була би найкращою відповіддю намірам Кремля дезінтегрувати та делегітимізувати українську владу».
Утім, наразі тільки лідер партії УДАР Віталій Кличко знявся з президентських перегонів на користь найрейтинґовішого кандидата — позафракційного депутата Верховної Ради й бізнесмена Петра Порошенка. Однак чимало політичних експертів і оглядачів усе ж упевнено, що розпочата проти російських диверсантів і «п’ятої колони» Москви антитерористична операція дасть змогу провести вибори, тож шанси учасників перегонів активно обговорюються. А головною інтригою вважають їх спроможність скласти конкуренцію п. Порошенку, котрий після відмови п. Кличка встиг істотно відірватися в рейтинґу електоральних симпатій від решти претендентів.
Зокрема, соціологічна група «Рейтинґ», провівши опитування громадської думки, установила: якби вибори відбулися найближчими днями, то 28,2 % усіх респондентів (або 42,3 % з тих, хто має намір взяти участь у виборах і вже визначився, за кого голосуватиме) віддали би голоси за Петра Порошенка. Натомість, лідера ВО «Батьківщина» й колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко хочуть підтримати 13 % (19,1 %). За також виключеного з ПР після самовисування на вибори Сергія Тігіпка планує проголосувати 6,1 % (8,8 %) громадян, а за медика-волонтера Майдану Ольгу Богомолець —3,7 % (5,5 %). За позафракційного депутата Верховної Ради (ВРУ) і лідера Радикальної партії України Олега Ляшка — 3,7 % (5,5 %), а за висунутого в кандидати ввід ПР колишнього керівника Харківщини Михайла Добкіна — 3,6 % (5,2 %).
Натомість, голову Комуністичної партії Петра Симоненка підтримує 3,2 % (4,6 %) українців, а позафракційного депутата ВРУ й колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка — 3 % з усіх опитаних і 4,3 % з тих, хто готовий піти голосувати. За голову ВО «Свобода» Олега Тягнибока висловилося, відповідно, 1,6 і 2,3% , а за лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша — відповідно, 1,2 і 1,9 %.

Тимошенко радять не здаватися
Олександр Іванов, політичний оглядач київського журналу «Коментарі», розмірковує: «Тимошенко могла б аргументовано заперечити, що рейтинґ Порошенка не є ні «історичною неминучістю», ні «усвідомленою необхідністю». Це – не більш ніж результат збігу обставин».
Адже до призначення на 25 травня ц. р. позачергових президентських виборів Петро Олексійович демонстрував, що не братиме в них участі, такими очевидними ознаками, як відсутність власної фракції в парламенті, упізнаваного партійного бренду й структур на місцях. Тепер усі ці «діри» йому доводиться латати в терміновому порядку за допомогою партії УДАР, перебіжчиків із «Батьківщини» й ситуативних союзників.
Олександр Іванов вважає також, що в п. Порошенка й «виборець у більшості своїй — ситуативний симпатик». Мовляв, до цього кандидата схилилися симпатії виборців, котрі, втомлені від Майдану, шукають хоч якийсь перепочинок і стабільність.
Тому оглядач «Коментарів» інтригує своїм висновком: «Тож для Юлії Володимирівни ситуація не виглядає безнадійною. Своїх загартованих прибічників вона збереже, а певний відсоток може добрати». Тим більше що для прихильників п. Порошенка, як запевняє п. Іванов, «у Мережу вже запущено напіваматорські вірусні ролики та демотиватори, які малюють дуже непривабливі образи Петра Олексійовича». Зокрема, йому не так закидають нажиті мільярди, як політичну безпринципність, всеїдність і мімікрію.
Згадують також про його колишні «тісні стосунки з кумом російського президента Путіна Віктором Медведчуком, про той факт, що п. Порошенко стояв біля витоків створення ПР, про його роль у розвалі «помаранчевої» команди й про те, що він працював і в уряді Тимошенко, і в уряді Азарова».
«І, звісно, не обходиться без кадрів, на яких Порошенко на початку грудня 2013 року намагається зупинити штурм Адміністрації президента, — зауважує оглядач. — Висновок – такий: тепер ми розуміємо, хто — герой, а хто — провокатор; і якби не Порошенко, Банкову вдалося б захопити ще на початку протестів, уникнувши подальших жертв. Загалом, очевидно, на чиїх руках — кров «Небесної сотні». Це, зрозуміло, — тільки початок «чорної кампанії» проти Порошенка».

Юлю врятують «противсіхи»?
Окрім того, оглядач зауважує: «Іронія долі — у тому, що в поразці на виборах 2010-го прихильники Тимошенко завзято звинувачували «противсіхів» — виборців, котрі не побачили принципової відмінності між Тимошенко та Януковичем. Тепер уже збільшення кількості тих громадян, які будуть впевнені в тому, що й Порошенко, і Тимошенко — «одне і те ж», представники «старої влади», «усі вони однакові», зіграє на руку лідерові «Батьківщини». Що більше розчарованих «противсіхів», то вагомішим стає кожен голос електорального ядра Юлії Володимирівни. Тож у певному сенсі їй удалося не тільки пережити Януковича в політиці, а й посісти його місце».
Те, що й сам Петро Порошенко остерігається конкуренції з боку досвідченого борця за електорат, засвідчують його вже неодноразові пропозиції Юлії Тимошенко знятися з виборів на користь єдиного кандидата від демократів, яким він вважає винятково себе.
Керівник центрального виборчого штабу п. Порошенка Віталій Ковальчук, своє чергою, заявив: «Якщо Юлія Тимошенко зніме свою кандидатуру в ім’я єднання українського народу, то між Порошенком і Тимошенко відбудуться певні перемовини із цього приводу». Тобто, кандидат Порошенко вустами керівника свого штабу пообіцяв суперниці другу після президентської посаду в державі — прем’єрську. Однак кандидат Тимошенко відповіла на таку пропозицію категоричною відмовою. А отже, якщо президентські вибори й відбудуться, то у два тури.

Ігор Голод

Що кандидати на Президента обіцяють українцям у своїх програмах

Прізвище, імя та по батькові кандидата

Вік

Головна ідея програми

Богомолець Ольга Вадимівна

54

Справедливість
Бойко Юрій Анатолійович

55

Зберегти цілісність країни та забезпечити взаємоповагу Заходу і Сходу
Гриненко Андрій Валерійович

44

Забезпечити наповнення державного бюджету
Гриценко Анатолій Степанович

56

Економіку можна підняти з руїн і досить швидко
Добкін Михайло Маркович

44

Відновлення дружніх і партнерських відносин із Росією
Клименко Олександр Іванович

49

Роби українське, купуй українське, захищай українське
Коновалюк Валерій Ілліч

47

Ефективна влада — перший крок до оновлення країни
Королевська Наталія Юріївна

38

Запровадження податку на операції з «офшорами»
Кузьмін Ренат Равелійович

46

Визнати посягання на свободу, життя, здоров’я та власність громадян тяжкими злочинами і забезпечити покарання за них
Куйбіда Василь Степанович

55

Усунення від влади усіх антидержавних політичних сил і неухильне проведення політики Євроінтеграції
Ляшко Олег Валерійович

41

Найголовніше завдання — безпека громадян і захист України
Маломуж Микола Григорович

59

Час захищати Україну
Порошенко Петро Олексійович

48

Будь-які спроби поневолення отримають від нас гідну відсіч, що доведено Майданом і боротьбою проти російської аґресії
Рабинович Вадим Зіновійович

60

Якщо ви оберете мене Президентом, то через два роки я добровільно піду у відставку
Саранов Володимир Георгійович

49

Встановлення абсолютної справедливості
Симоненко Петро Миколайович

62

Від України для олігархів — до України для народу
Тимошенко Юлія Володимирівна

53

Затвердити воєнну доктрину, що дозволить дати гідну відсіч військовій аґресії проти України
Тігіпко Сергій Леонідович

54

Зберегти цілісність країни та запобігти економічній катастрофі
Тягнибок Олег Ярославович

45

Побудова могутньої Української держави, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу
Царьов Олег Анатолійович

43

Провести адміністративну реформу та децентралізацію бюджетної системи
Цушко Василь Петрович

51

Ініціювати та домогтися прийняття законодавства, яке гарантуватиме недоторканість і непорушність власності
Шкіряк Зорян Несторович

43

Збереження цілісності України. Повернення і звільнення від російської окупації Криму
Ярош Дмитро Анатолійович

42

Зупинення російської аґресії

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...