Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Чи стане півострів Кримськотатарською республікою?

Автор:

|

Вересень 29, 2016

|

Рубрика:

Чи стане півострів Кримськотатарською республікою?
Прапор кримських татар

Прапор кримських татар

Верховна Рада України (ВРУ) 22 вересня порекомендувала українському президенту ініціювати процес зміни Конституції України в частині Криму. Зокрема, йдеться про створення Кримськотатарської національної автономії на півострові та позбавлення міста Севастополя спеціального статусу.
Кримськотатарська республіка допоможе Криму зміцнити суверенітет України на території півострова, а також збалансувати відносини між етнічним населенням реґіону. Про це заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, коментуючи цю постанову ВРУ. «Наше завдання зараз — пояснити не стільки в Криму, скільки на материковій Україні, що автономія, яка буде створюватися на основі права самовизначення кримськотатарського народу, нарешті отримає свою стійкість всередині України тим, що буде збереження одного зі самобутніх народів Європи — кримських татар. Водночас автономія забезпечує інтереси і права титульної нації — української, російського етнічного в Криму населення. Найголовніше, що кримська автономія встановить дуже збалансовані відносини між людьми, які живуть там», — сказав народний депутат України.
Він наголосив, що при статусі Кримськотатарської національної автономії Криму Російська Федерація не змогла б анексувати півострів. «Якби така автономія створювалася б у нас хоча б із середини-кінця 1990-х рр., запевняю, навіть якби Росія полізла в Крим, вона б нічого не змогла там реалізувати. Оскільки у неї нічого не вийшло в Донецькій і Харківській областях. Не тому, що там були області, а тому що там не була вирощена десятиліттями, хоч би як намагалися, така частина суспільства, яка весь час вважала своєю державою не Україну, а суміжну державу», — наголосив глава Меджлісу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply