Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Чи справді під Путіна «копають»?

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Чи справді під Путіна «копають»?

Крістоф де Маржері

Авіакатастрофа в московському аеропорту «Внуково», у якій загинув Крістоф де Маржері, голова потужної французької компанії Total, сталася в ніч на 21 жовтня, коли снігоприбиральник опинився на перетині двох смуг, доступ куди був заборонений. За словами одного з очевидців, снігоприбиральна техніка працювала на другій смузі, що перехрещується з першою. Літак Falcon, у якому перебував особистий друг Путіна, злітав із першої смуги. «Снігоприбиральна машина опинилася на перехресті, де й сталася трагедія», — розповів її свідок.
«Туди снігоприбиральній техніці доступ заборонено. Але все відбувалося дуже швидко і в умовах поганої видимості», — повідомив один із диспетчерів.
Аналітики припускають, що ця трагедія стала справжнім шоком для російського керівництва. Адже в Москві, у міжнародному аеропорту, за неймовірних обставин загинув громадянин Франції, один із ключових «енергетичних» лобістів Російської Федерації (РФ), котрий прилітав на нараду з прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим.
Це відбувається в безпрецедентно важкий для РФ період запровадження жорстких економічних санкцій із боку Європейського Союзу (ЄС) і США, на тлі втрати Росією доступу до міжнародних фінансів, обвалу цін на нафту та катастрофічного падіння рубля. Таких людей, як п. Маржері, і Путін і Медведєв цінували на вагу золота, адже більшість європейських партнерів РФ заморозила або звела до мінімуму свої контакти з російським керівництвом. І лише окремі поодинокі голоси підтримки з боку представників західних країн, як-от голова Total, усе ще звучали на адресу Кремля. Але Крістофа де Маржері не вберегли. Який сигнал читається в цій трагедії?
По-перше – те, що ні Путін, ні Медведєв не мають повного та стовідсоткового контролю над тим, що відбувається в Росії. Адже навіть у Москві, на власній території, їхніх близьких друзів може спіткати нагла й страшна смерть. Висновок напрошується сам: російські політики приділяють величезну увагу тому, що відбувається в Україні, і на цьому тлі стрімко втрачається контроль за процесами всередині Росії. Ставимо «мінус» російській Федеральній службі безпеки.
По-друге, досить мляве обговорення цієї трагедії в російських засобах масової інформації (не порівняти з українською тематикою) опосередковано свідчить про те, що щось у цій історії не так. Виникає неприємне враження, що російська влада хоче чимшвидше зам’яти цю трагедію, повісивши на снігоприбирача Володимира Мартиненка (до речі, українця, що може бути потрактовано як акт насильства представника «Правого сектора» проти представників Західної Європи) усю провину за те, що трапилося. Однак майже миттєве звільнення Андрія Дьякова, генерального директора міжнародного летовища «Внуково», і Сергія Солнцева, його заступника, вказує як на страшний гнів Кремля, так і на те, що ці люди не зафіксували серйозних проблем у системі безпеки, які, очевидно, є у «Внуково».
Натомість, 24 жовтня на території Москви затримали 6 830 іноземців. Щодо 535 затриманих складено адміністративні протоколи, крім того порушено 23 карні справи за фактом незаконного проживання в російській столиці. Облави на нелегальних міґрантів тривали до 2 листопада. Це може бути сигналом, що російська влада почала відпрацьовувати версію про причетність «неросіян» до смерті Крістофа де Маржері.
По-третє, якщо припустити, що стрімке погіршення внутрішньої ситуації у РФ, спричинене санкціями Заходу, викликає стурбованість у деяких людей із російського уряду, то стане зрозумілим, що в Москві хоча й повільно, але все ж формується умовна антипутінська коаліція. Створення такої коаліції може бути підтримане не тільки умовними «маргіналами», протестувальниками проти війни з Україною, а й великим російським бізнесом, який страждає через дурниці та злочини Путіна проти сусідньої України.
Якщо взяти за робочу версію трете припущення, то аналітики фіксують появу розкольників у таборі Путіна-Медведєва. У такому разі смерть француза де Маржері виглядає як чіткий сигнал представникам Кремля: «У системі внутрішнього російського контролю, вибудуваного Путіним протягом останніх років, є величезні діри, пов’язані з питаннями безпеки. Ми, російські олігархи/ліберали/представники силових відомств, про ці діри знаємо й готові їх використати для розвалу путінського режиму».
Імовірна також і інша версія події: сигнал президенту РФ послали не росіяни-бунтівники, а представники Заходу, котрі таким чином указали на вразливість системи Путіна. Це стало своєрідним щиглем по носі російському лідерові, котрий увірував у власну непереможність і непотоплюваність. Мовляв, схаменися, інакше буде ще гірше. Бо не можна так грубо і нахабно порушувати правила та закони всесвітнього існування, вибудовані в повоєнні роки світовим співтовариством. Забирати чужі території — це проти правил тих, хто зацікавлений у глобальній стабільності.
Прикметно, що за тиждень до трагедії у «Внуково», якраз напередодні поїздки 16-17 жовтня Путіна в Італію, де він мав зустріч із Петром Порошенком, зі Швеції надійшло тривожне повідомлення про перебування біля берегів цієї країни нерозпізнаного підводного човна, ймовірно, російського. Пошуки субмарини збройними силами Швеції тривали майже тиждень. І лише 24 жовтня з’явилося офіційне повідомлення Міністерства оборони Швеції про те, що пошукову операцію ??іноземного підводного човна згорнуто.
Що ж насправді трапилося в водах Балтійського моря, поки що залишається загадкою:
* Чи був це російський підводний човен, а коли так — то яким чином він зміг непомітно вторгнутися в територіальні води країн – членів НАТО?
* Що сталося з його екіпажем, який, як стверджується, посилав незашифровані сигнали SOS базі, розташованій у Калінінградській області?
* Чи не була це проста провокація, організована РФ напередодні поїздки Путіна в Мілан, аби показати, що ось, мовляв, Європо, дивись, у тебе в системі оборони зяють діри, а в нас — новітні військові технології, які дозволять виграти можливий військової конфлікт між Росією й НАТО?
* В умовах інформаційних повідомлень про підводний човен біля берегів Швеції ставки Путіна на перемовинах в Мілані були підняті, а ставки Європи, навпаки, – опущені.
На думку аналітиків, не можна також відкидати варіанту, що аварія приватного французького літака могла бути відповіддю Заходу на випад Москви: «Ти гадаєш, що зміг пробити систему захисту НАТО, а ми тобі показали, що твоя особиста безпека, а також безпека твоїх близьких друзів — у наших руках».
Хоча не можна виключати й того, що все, що відбулося в жовтні ц. р., — лише трагічні непорозуміння (у випадку з п. Маржері) або інформаційні провокації (у випадку з підводним човном). Час дасть відповіді на все.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/899

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply