Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 16, 2018

Чи потрібні «блакитні каски» на Донбасі?

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Чи потрібні «блакитні каски» на Донбасі?

Миротворці ООН

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не здатна забезпечити реальне припинення вогню на Донбасі, тому потрібно розглядати питання про введення в Україну миротворців Організації Об’єднаних Націй ООН. Утім погоджуватись на прибуття «блакитних касок» можна лише за певних умов. Таку думку висловив Володимир Фесенко, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента».

«Питання про миротворців буде порушуватись. І не тільки Путіним. Найімовірніше, його порушать і європейські партнери України. Чому? Тому що, як свідчить досвід Мінських домовленостей, ОБСЄ відверто каже: від нас вимагають функцій «блакитних касок», а в нас таких можливостей немає. З історії багатьох конфліктів, зокрема югославського, можна сподіватися, що миротворці ООН здатні забезпечити реальне припинення вогню на Донбасі. Але підкреслюю: миротворці ООН, а не російські війська під прапором миротворців», — наголосив експерт.
Для України, зазначає політолог, є абсолютно неприйнятним, щоби миротворцями виступали союзники Росії Білорусь, Казахстан чи Вірменія. «Тільки нейтральні країни й під прапором ООН. Тоді цей варіант можна розглядати. Я знаю контраргументи. Дехто каже, що якщо там будуть миротворці, то, отже, ми погоджуємося, що частина Донбасу буде під контролем сепаратистів. Що означає: погоджуємося? Ми цього не визнаємо юридично, а де-факто не можемо змінити ситуацію. Треба бути реалістами. У найближчій перспективі власними силами за наявного військово-економічного потенціалу Україна, на жаль, не здатна військовим шляхом звільнити Донбас, тому що для цього в неї немає ресурсів. Нам ледь вистачає ресурсу, щоб захищати свої позиції», — звертає увагу політолог.
Крім цього, якщо українські війська підуть у наступ, Російська Федерація (РФ) почне перекидати ще більше військових і техніки, і це лише посилить ризик масштабної війни з Росією. «Що робити? Продовження війни — не найкраща альтернатива. Краще на певний час цю зупинити війну. На цьому тлі введення миротворців ООН може стати тимчасовим заходом для розв’язання ситуації зі забезпечення припинення вогню. Але мандат миротворців має підтверджуватись Україною, він має бути обмежений. Як я вже казав, там не повинно бути росіян і союзників Росії. Крім того, миротворці мають бути не тільки на лінії розмежування українських військ і військ сепаратистів, вони мусять бути на всіх пунктах перетину кордону між Україною та РФ, які зараз перебувають під контролем сепаратистів. На таких умовах можна розглядати участь миротворців. А просто відкидати це, на мій погляд, – не дуже розумно», — переконаний п. Фесенко.
А тим часом 4 лютого Верховна Рада України (ВРУ) відхилила законопроект «Про забезпечення миру та стабільності на сході України», запропонований Юрієм Бойком, депутатом від Опозиційного блоку. Спочатку нардепи не підтримали законопроекту (147 голосів — за). Потім Володимир Гройсман, спікер парламенту, поставив на голосування питання з іншим формулюванням — про відхилення законопроекту, за що проголосували 232 депутати.

Читайте також:  Колгоспний генерал

«Звернутися до Організації Об’єднаних Націй із надання миротворчого контингенту ООН для забезпечення стійкого миру та безпеки населення в зоні військових дій», — було сказано в проекті постанови. Також у документі пропонувалося: визнати неможливим вирішення конфлікту на сході України військовим шляхом; провести прямі перемовини з Російською Федерацією про спільні вичерпні зусилля щодо припинення вогню; визнати події на території Донецької та Луганської областей реальними військовими діями, що призвели до загибелі тисяч українців; негайно відновити транспортне сполучення з територіями Донецької та Луганської областей зі забезпеченням механізмів запобігання здійснення терористичних актів; забезпечити функціонування українських засобів масової інформації на всій території Донецької та Луганської областей; звернутися до ОБСЄ, ООН та інших міжнародних організацій із проханням провести об’єктивне розслідування всіх терористичних актів і фактів насильства з оприлюдненням їхніх результатів, а також встановити особи винних у цих злочинах; звернутися до іноземних держав із проханням про негайне надання Україні допомоги для відновлення економіки і промислового потенціалу Донбасу, постраждалих внаслідок військових дій.
Нагадаємо, в ОБСЄ пропонували скерувати на Донбас миротворців. Міжнародний контингент був би найбажанішим варіантом після Мінська-2, заявила тоді голова Парламентської асамблеї ОБСЄ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...