Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Чи парламент України треба перенести в Харків?

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Чи парламент України треба перенести в Харків?

Верховна Рада України

Оцінюючи через призму міжнародного досвіду те, що зараз відбувається в Східному реґіоні України, аналітики вважають за потрібне дати одну практичну рекомендацію, яка би могла допомогти понизити соціально-політичну напругу в областях, що мають спільний із Російською Федерацією (РФ) кордон.

Проблема політичного та соціально-культурного впливу більш потужної з військової точки зору держави на менш потужну існує у світі давно (наприклад, Казахстан — Росія або Мексика — США). Причому зазвичай найуразливішими до зовнішнього впливу є прикордонні реґіони, які, перебуваючи під своєрідним психологічним тиском країни-домінанта, страждають від розмивання власної національної ідентичності. Щоби посилити прикордонні реґіони, зробити їх менш уразливими до руйнівних наслідків тиску країни-домінанта, існують уже перевірені часом технології.
Така перевірена річ — перенесення політичної або ж ділової столиці держави до проблемних реґіонів. У випадку України мова йде не про перенесення столиці України з Києва до Харкова, а про перенесення українського законодавчого органу — Верховної Ради України (ВРУ) — до колишньої столиці Радянської України міста Харкова. До речі, 8 травня 2014 року було зроблено правильний зі стратегічної точки зору крок: виїзне засідання уряду України відбулося в Харкові. Це — рух у напрямку, який обов’язково необхідно продовжити в майбутньому.
Практика перенесення столиць — не така вже й нова не лише для України, а й для інших європейських держав: 1919 рік — столиця перенесена з Києва в Харків; 1922 рік — у Литві столиця перенесена з Вільнюса в Каунас, а 1940-го — знову у Вільнюс; 1930 рік — столиця Узбекистану перенесена із Самарканда в Ташкент; 1990 рік — столиця Німеччина перенесена із Бонна в Берлін; 1997 рік — столиця Казахстану перенесена з Алма-Ати в Астану.
Аналітики вважають, що в разі ухвалення політичного рішення про перенесення українського парламенту до Харкова буде досягнуто важливої стратегічної мети, яка в середньотерміновій перспективі допоможе склеїти державу, а водночас – звести до мінімуму вплив проросійських рухів, здатних поставити під загрозу існування унітарної української держави. Зокрема:
1. Схід України відчує, що він є політично важливий і до його думки прислухається центральна київська влада.
2. Розвиток отримає транспортна інфраструктура східних областей, заповниться харківське летовище, а також буде модернізована автомобільна дорога Київ — Харків і автошляхи, які ведуть зі західної частини України до східної.
3. Буде розвиватися готельний сектор Харкова.
4. Представники українського парламенту отримають необхідний досвід дистанційної законотворчої діяльності, що особливо є важливим для наступного покоління українських політиків, котрі повинні готувати Україну до вступу в Європейський Союз (ЄС) і представництва в Європейському парламенті. Цікаво, що законодавчий орган ЄС успішно працює за так званим дистанційним принципом вже не один десяток років.
5. Харків’яни отримають додаткові робочі місця не лише у сфері обслуговування (ресторани, кав’ярні тощо), але й можливість працевлаштування в структурах ВРУ. Таким чином, свідомість пересічних громадян почне змінюватися в продержавний бік, а водночас їх зацікавленість у сепаратистських рухах поступово зійде нанівець.
6. Харківська студентська молодь (понад 30 тис. осіб) також прагнутиме отримати роботу в структурах парламенту, яка дасть молодим фахівцям змогу набувати необхідний практичний досвід законотворчої діяльності.
У разі перенесення парламенту з Києва до Харкова звільнений будинок ВРУ можна буде використати за зовсім іншим призначенням, облаштувавши на його базі щось суспільно-корисне для киян і гостей міста.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/793

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply