Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 20, 2018

Чому нам не дають летальну зброю?

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Чому нам не дають летальну зброю?

Javelin

Нам, українцям, не зрозуміти, чому очевидна для кожного річ — постачання добротної зброї для боротьби з окупантами — викликає у світових лідерів пароксизм рефлексій і сумнівів. Ми мучимося від невідомості та конспірології. Можливо, вони не вірять, що війну на теренах України ведуть регулярні російські частини? Може, вони бояться Путіна? Чи мир, хоча й поганенький, дорожчий їм за нашу Незалежність? А є й версія, що подобається лібералам: українцям не дають зброї тому, що не бачать зрушень у реформах. Нарешті, найпохмуріша версія від комбатів та інших «рішучих» людей: «Усі вони продалися Путіну».

Однак американці, напевно, запитують: а навіщо українцям летальна (смертоносна) зброя? До всього того, що в них вже є? Ми самі знаємо відповідь на це запитання? Чекаємо, що Путін злякається, російські війська відступлять і настане мир? Але Путін — далеко, у Кремлі. А його народ, може, і не проти злякатися, та хто ж йому дозволить? Російського «заліза» на кордонах нагромадилося стільки, що Америці доведеться потрудитися з обсягами поставок.
Напевно, найсправедливіша мета, для якої ми просимо зброю, — це життя українських солдатів і надійний захист «периметра». Але ми й так стоїмо. А від колишніх поразок і американською зброєю не врятувалися б.
Один відомий волонтер, котрий у трагічну годину перебував в аеропорту, розповів: наш наступ не вдався через неготовність до електронної атаки ворога. Елементарно перервався зв’язок між підрозділами, із навідниками загороджувального вогню, «осліпнули» безпілотники.
То може, краще українцям у американців попросити такі ж електронні «глушилки»? Чи засоби зв’язку, які не можна вивести з ладу, і безпілотники, що не сліпнуть? А ще інструкторів, щоби навчили українських командирів, як взаємодіяти, коли електроніка виходить з ладу? Може, і нам спершу варто просити про засоби захисту від смертоносної зброї, а потім вже — власне про зброю?
НАТО нам дасть летальну зброю, коли ми навчимося не потрапляти в котли; коли «героїчні» командири не будуть, «відстрілявши боєзапаси» і не втративши жодної людини, відводити солдатів в тил, залишаючи дорогу техніку ворогові; коли нарешті переловимо шпигунів-полковників у Генеральному штабі, які легко наведуть на американські протитанкові Javelin ворожий вогонь або продадуть їх «сепарам»; коли в армії закінчиться партизанщина, і «добровольці» перестануть палити шини біля Міністерства оборони; коли сім’ям мобілізованих не треба буде збирати гроші на бронежилети, а волонтерам — забезпечувати війська провіантом.
Один з експертів, розповідаючи, що непогано було б отримати від США протитанкові керовані реактивні снаряди, обмовився: у нас є свої ПТУРС, але вони — «в жахливому стані». 30 років тому в Києві не було жодного заводу, який би не працював на оборонну промисловість. Робили все — від титанових боєголовок для ядерної зброї до солдатських чобіт на поліуретановій підошві.
Зараз у заводських корпусах або вітер свище, або там — склади для китайських товарів. Засекречені у минулому інженери намагаються вижити на пенсії, підробляючи вахтерами. А генеральні конструктори сидять директорами заводських музеїв і тихо спиваються від неробства.

Читайте також: Росія програє Одесу

Як це флагман оборонки «Південмаш» зупинив виробництво?! Це — тоді, коли нам потрібне своє власне озброєння? А харківські танки ще на початку 2000-х були кращі за натовські за ходовою частиною й бронею! Добре, що зараз відновлюють виробництво. Що з’явилося власна автоматична стрілецька зброя, не гірша за ізраїльську, ще й суттєво дешевша.
Навіщо ж просити в Америки зброю, якщо можна налагодити виробництво в себе? І зайнятість у скрутні часи забезпечити, і базу на майбутнє створити. Адже дароване — на один раз, а своє — надовго.

Євген Якунов, «Укрфінформ»

До слова
9 лютого Анґела Меркель терміново відвідала Вашинґтон. Після перемовин із Бараком Обамою, очільники двох держав дали спільну прес-конференцію. «Можливість військового вирішення цього конфлікту була завжди низькою. Росія має значну військову силу, довгий кордон із Україною, не можна ігнорувати й історичні зв’язки між цими країнами. Росія заплатила значну ціну за свою аґресію. І вона буде продовжувати платити. Якщо ціна стане високою, РФ піде на діалог», — зазначив президент США. «Якщо дипломатичним шляхом конфлікт не буде вирішено, то ми будемо розглядати інші шляхи й я попросив своїх експертів розглянути можливі шляхи надати Україні захисну зброю, але рішення ще не прийнято», — додав він. Своєю чергою німецький канцлер відзначила, що Німеччина і США засновують свої позиції на принципі територіальної цілісності України, і що Росія двічі порушила цей принцип — в Криму та Донбасі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...