Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 22, 2018

«Борг Януковича» визнали офіційним

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

«Борг Януковича» визнали офіційним

Віктор Янукович

Керівництво Міжнародного валютного фонду (МВФ) прийняло рішення, що борг у розмірі 3 млрд USD, який уряд Азарова отримав у грудні 2013-го від Російської Федерації (РФ), має статус офіційного. Однак Виконавча рада Фонду погодилася, що «Україна не має заборгованості перед офіційними кредиторами», тому це рішення МВФ не вплине на поточну програму кредитування України.
«Єврооблігації, термін погашення яких настає в грудні 2015 року, відносяться до боргових зобов’язань України, які вона не може оплатити відповідно до їхніх початкових умов, не порушуючи при цьому фінансових цілей програми МВФ і свої зобов’язання відповідно з умовами нових суверенних єврооблігацій, випущених у листопаді 2015 року», — заявило Міністерство фінансів України.
У відомстві зазначили, що Україна готова до сумлінних перемовин із РФ щодо досягнення взаємної згоди щодо реструктуризації єврооблігацій. Але, відповідно до умов реструктуризації єврооблігацій України, емітент не може запропонувати РФ умови з вищою чистою вартістю, ніж у кредиторів, які погодилися на таку реструктуризацію. У міністерстві вважають, що дефолт щодо російського боргу не призведе до крос-дефолту за випущеними 2015 року єврооблігаціями.
Для Росії це — піррова перемога. Український економіст Борис Кушнірук вважає, що РФ нічого не виграє від визнання боргу України офіційним. «Росія мала можливість перепродати комусь комерційний борг, наприклад, компанії з Арґентини. Тоді ми вже гасили б ці облігації не РФ, а цій компанії, — розповів експерт. — А борг Україна у такому вигляді точно гасити не буде». «Росія піде з ним у суд, а ми подамо зустрічні позови щодо нанесення збитків на Донбасі та Криму. Скажемо: як можемо гасити кредити країні, яка в нас вкрала державні активи на сотні мільярдів доларів. Суд може визнати: Україна має повернути РФ 3 млрд USD, а РФ має віддати Україні 50 млрд USD», — вважає економіст. Судовий процес тоді може тривати до семи років.
За словами п. Кушнірука, визнавши слушність вимог України, суд створить небезпечний для РФ прецедент, яким Київ може скористатись у процесах за іншими позовами. «Суд не зможе не визнати, що РФ забрала чужі активи. А на Заході, особливо в межах англо-саксонського права, прецедентна складова — дуже сильна», — додав він.
А 18 грудня Арсеній Яценюк заявив, що уряд готовий до судових розглядів щодо «кредиту Януковича» і запроваджує мораторій на виплати боргу РФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...