Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Безпекова конференція в Мюнхені

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Безпекова конференція в Мюнхені
Петро Порошенко демонструє документи російських найманців

Петро Порошенко демонструє документи російських найманців

У Мюнхені (Німеччина) 6-8 лютого ц. р. відбулася світова конференція з питань безпеки, головною темою якої була аґресія Російської Федерації (РФ) в Україні. Участь у ній, зокрема, взяли канцлер Федеративної республіки Німеччина (ФРН) Анґела Меркель, Президент України Петро Порошенко, міністр закордонних справ Російської Федерації (РФ) Сергій Лавров, державний секретар США Джон Керрі, віце-президент США Джо Байден і інші високопоставлені особи.

Вольфґанґ Ішинґер, голова конференції, відразу ж закликав учасників надати Україні військову допомогу. Він наголосив на тому, що сторони повинні досягти політичного компромісу, однак поки військова перевага — на боці Росії, дипломатичне розв’язання конфлікту є малоймовірним. Тож доки РФ ігнорує зобов’язання, які взяла на себе у Мінську, західні країни просто не мають вибору.
Вольфґанґ Ішингер також попередив, що ті, хто боїться складних варіантів, мають розуміти, що бездіяльність також тягне за собою відповідальність. І якщо нічого не буде зроблено, то незабаром ситуація в Україні матиме лише воєнне розв’язання.
Європейці переконані, що пошук компромісу можливий тільки за умови збереження цілісності української держави. «Ситуація в Україні — критична, тому ми всі маємо максимально її підтримувати. Цей конфлікт лише ілюструє те, наскільки змінилося й далі змінюється середовище безпеки навколо НАТО. Ми надаємо сильну політичну підтримку Україні, надаємо сильну практичну допомогу. І ми допомагаємо українцям реформувати та мобілізувати їхні збройні сили», — заявив учасник конференції Єнс Столтенберґ, Генеральний секретар НАТО.
Однак проти активнішої підтримки України, зокрема зброєю, виступила Урсула Фон Дер Ляєн, міністр оборони ФРН. «Висока концентрація зброї в реґіоні — небезпечна, і може тільки віддалити нас від потрібне рішення. Ми знаємо, що Росія не обмежує себе у постачанні зброї сепаратистам. Нам потрібно знайти рішення не за допомогою зброї, а за столом перемовин, і воно має бути збалансованим між територіальною цілісністю України та повноваженнями реґіонів», — вважає вона.
Найактивніше на захист України на конференції стала Даля Ґрібаускайте, президент Литовської Республіки.
Європа повинна підтримати Україну, позаяк аґресія РФ може торкнутися всіх країн Європейського Союзу, застерегла вона. «Я довіряю Анґелі Меркель і вірю, що вона нікого не зрадить, вона налаштована на вирішення питань. Бо, зрадивши Україну й український народ, зрадимо самі себе, оскільки після України наступними будемо ми», — сказала п. Ґрібаускайте.
За її словами, в історії вже є подібні приклади, і «ці історичні уроки добре знає німецький канцлер». Даля Ґрібаускайте закликала підтримати Україну всіма можливими засобами, необхідними для захисту населення та країни. Вона повідомила, що Литва вже робить усе можливе в цьому плані і буде робити це далі.
«Будь-яка конфронтація як на першій, так і на останній стадії завжди завершується дипломатичним діалогом і підписанням документів. Однак між цими стадіями, якщо дипломатичного рішення немає, іноді потрібно захищатися», — резюмувала президент Литви.
Із нею цілком згідний Джон Мак-Кейн, американський сенатор-республіканець. «Негативне ставлення до ідеї поставок зброї в Україну, яке демонструє канцлер ФРН, можна порівняти з політикою замирення Німеччини перед Другою світовою війною, — заявив він. – Я хотів би спитати в канцлера: скільки ще людей має загинути в Україні, щоби ви допомогли їм захистити себе?»
За твердженням сенатора, дії Європи під час ескалації ситуації в Україні викликають у нього страшенне розчарування, адже «вони просто спостерігають за тим, як вперше із часів Другої світової війни європейську країну роздирають на шматки».
«Дивлячись на поведінку німецького уряду, можна подумати, що там або не знають, або їм байдуже, що в Україні гинуть люди», — зазначив п. Мак-Кейн.
Україна була, є і залишається твердим прихильником миру. Про це заявив Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками участі в 51-й Мюнхенській конференції безпеки. Український президент підкреслив, що основою врегулювання ситуації на Донбасі є Мінський протокол від 5 вересня та Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року. «Ми залишаємося прихильниками цих документів і готові в будь-який момент оголосити про повне припинення вогню», — сказав п. Порошенко, акцентувавши на тому, що готовий до такого кроку, аби не було більше загиблих від обстрілів бойовиків. «Ми отримаємо в цьому повну підтримку з боку канцлера ФРН і президента Франції», — констатував глава української держави.
Він також запевнив, що для України є принципово важливим виконання всіх пунктів Мінських домовленостей. «Ми маємо забезпечити, щоби Мінські домовленості були реалізовані в повному обсязі», — сказав Президент. На його переконання, лише після цілковитого припинення вогню, перекриття кордону та звільнення заручників може розпочатися політичний процес у межах закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. На підтвердження того, що в Україні воюють російські солдати, п. Порошенко показав цілу жменю паспортів громадян РФ і військових квитків вояків російських збройних сил.
Участь у роботі конференції також узяв Віталій Кличко. Міський голова Києва виступив під час панелі «Боротьба проти державної вразливості та помилок: вимір корупції» з маршалком Сейму Польщі Радославом Сікорським, а також у низці дискусій щодо шляхів врегулювання кризи в Україні. Крім того Віталій Кличко зустрівся з помічником Держсекретаря США в справах Європи та Євразії Вікторією Нуланд, сенатором Джоном Мак-Кейном, мером Мюнхена Дітером Райтером, а також із представниками політичних і бізнесових кіл.
Успіхом київського мера стала його домовленість із Роб Ніколсоном, канадським міністром оборони, про те, що Канада навчатиме українських військовиків. «Сьогодні нам потрібна допомога в навчанні в академіях Канади молодих українських офіцерів, котрі потім увійдуть до керівного складу Збройних сил України. Також цікавою та важливою була би допомога у підготовці офіцерів і молодшого командного складу на базі спецпідрозділів Збройних сил Канади», — сказав п. Кличко. Своєю чергою, п. Ніколсон пообіцяв усіляко сприяти українцям.
Українська діаспора не залишилася осторонь цієї безпекової конференції. 7 лютого на Карлспляці у Мюнхені відбувся мітинґ під назвою «Мир для України — безпека для Європи», організований Об’єднанням українських організацій у Німеччині. По завершенні мітинґу відбувся марш вулицями міста, а також Автомайдан. У цих акціях були задіяні політики міської ради й околиць Мюнхена, а також українці та громадські організації з інших міст ФРН і сусідніх європейських країн. Виступив там і Президент України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...