Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Австрійський план для України

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Австрійський план для України

Себастіан Курц

Міністерство закордонних справ (МЗС) Австрії підготувало план розрядки української кризи, що передбачає, серед іншого, виведення України з «поля перманентної напруженості» між Сходом і Заходом, а також створення єдиного економічного простору від Лісабона до Владивостока. План був підготовлений відділом стратегії та планування австрійського МЗС за розпорядженням Себастіана Курца, голови відомства. 

По-перше, Україні пропонується оголосити про «неприєднання до будь-яких союзів або навіть про нейтралітет — за умови, що їй буде забезпечено повний суверенітет над її територією». Це має бути зроблено поступово: спочатку укладається багатосторонній договір про повернення до стану речей, який існував іще до анексії Криму, причому в ньому закріплюються права меншин. Пізніше Україна оголошує про неприєднання до військових союзів, тим самим виключаючи вступ у НАТО.
На цей момент не розглядається можливість вступу України в Європейський Союз (ЄС) — замість цього їй має бути запропоновано приєднатися до Європейського економічного простору, участь у якому беруть Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн. Таке рішення згодом може бути застосоване й до інших «колишніх радянських республік, розташованих між Європою й Росією.
ЄС і Митний Союз (МС) на чолі з Російською Федерацією (РФ) повинні створити «спільну зону вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока», що забезпечить можливість укласти договори про вільну торгівлю як із ЄС, так і з РФ. Зрештою, австрійське міністерство вважає за необхідне вжити заходів для подолання «суспільного розколу», що виник в Україні. Для цього потрібно не тільки підтримати країну матеріально, але й намітити низку завдань у політичній площині, як-от зміцнювати правову державу, боротися з корупцією, ізолювати правих радикалів, допомогти в підготовці президентських виборів і розробці нової Конституції з урахуванням прав меншин, а також нового закону про мови.
Як вважають експерти, п. Курцу буде неважко знайти союзників для просування цього плану: думку про те, що Україну не слід ставити перед жорстким вибором між ЄС і РФ, висловлював і його колега з Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, та й в Україні ідея нейтралітету або неприєднання, «здається, вже почала пускати коріння». Водночас, пункт, що передбачає повернення Криму Україні, видається вкрай нереалістичним.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply