Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Арешт Ігоря Маркова

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Арешт Ігоря Маркова

Ігоря Маркова, відомого українофоба, якого суд позбавив мандата народного депутата України, 22 жовтня затримали в Одесі. Йому було вручене повідомлення про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Із приміщення, де він перебував на допиті, лідера партії «Родіна» вивели в наручниках.

Після затримання політика під адміністративною спорудою Головного управління (ГУ) Міністерства внутрішніх справ (МВС) України в Одеській області зібрався натовп його прихильників – приблизно 500 осіб. Близько 19.20 у приміщення, де був заарештований екс-нардеп, пройшло кілька депутатів Одеської міської ради та журналісти. Інна Маркова, дружина затриманого, загородила своїм позашляховиком один із виїздів із будівлі Головного управління МВС України в Одеській області, прихильники політика спробували піти на штурм.
На місце подій прибув спецпідрозділ «Беркут», який почав відтісняти прихильників п. Маркова від будівлі управління МВС. Однак люди прорвалися через оточення й зайняли внутрішній двір установи, скандуючи: «Маркова!» Прихильники екс-депутата не давали правоохоронцям вивезти його з будівлі ГУ МВС, повідомив Сергій Бовболан, депутат міської ради. За його словами, вагітній дружині Ігоря Маркова та кільком депутатам міськради вдалося трохи поспілкуватися зі затриманим через вікно.
Олександр Казарновський, адвокат п. Маркова, заявив, що його клієнта викликали на допит як свідка до слідчого Пасічника. «Коли Марков з’явився, йому вручили вирок Печерського райсуду Києва, що санкціонує його затримання», — розповів правник.
Під час сутичок в Одесі між прихильниками затриманого Ігоря Маркова та «Беркутом» постраждало кілька правоохоронців. Про це поінформував Сергій Бурлаков, речник МВС. «Є кілька постраждалих серед працівників міліції», — сказав він.
23 жовтня, о сьомій годині ранку, п. Маркова відправили рейсовим літаком у Київ. Заарештований відбув літаком «Одеса-Бориспіль», його супроводжували бійці спеціального підрозділу «Сокіл». Цього ж дня Печерський районний суд столиці ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату Ігорю Маркову у вигляді утримання під вартою до 20 грудня ц. р. У відповідь п. Марков оголосив голодування.
«Головний «пришпил» подій навколо Маркова, більш відомого як лідер банди Марадона, – у тому, що зараз підконтрольні «реґіоналам» силовики висувають йому ті ж звинувачення, які я висував 2009 року, перебуваючи на посаді голови МВС», — заявив Юрій Луценко, екс-міністр внутрішніх справ.
«У ті дні мені особисто телефонував депутат Сівкович і попереджав, що не допустить арешту Маркова, який переховувався від допиту на його дачі. Потім Марадону вивезли в Придністров’я на авто з депутатськими номерами під прикриттям комуніста Царькова», — згадує п. Луценко. Він вважає, що внаслідок цих дій «справу поховали під сукном у Генеральній прокуратурі.
Олексій Гончаренко, заступник голови Одеської обласної ради, переконаний, що лідер партії «Родіна» давно мав відповісти за скоєне: «До Маркова є маса запитань, на які він має відповісти в суді. Він скоїв цілу низку діянь, що повинні бути розслідувані й заслухані в суді. Не стверджую, що він мусить сидіти у в’язниці, бо не маю на це права. Будь-яка інша людина вже була би покарана, то чому Марков має бути винятком? Є відео, де він б’є людину. У місцевому санаторії імені Горького двічі жорстоко били головного лікаря, який відмовлявся підписувати документи про відчуження землі санаторію. Коли ми боролися з порушеннями на парковках і парковочною мафією, чим теж займався Марков, мій колега був жорстоко побитий. Хтось має відповісти за це, — сказав депутат. – В Одесі знищено за його участю цілу низку санаторіїв. Крім того, МВС установило факт фальсифікації на виборах, тому має виявити організаторів. Суд повинен поставити кінцеву крапку».
Підстави для арешту лідера партії «Родіна» були. Про це розповів політолог Олексій Голобуцький. «Марков у Одесі — достатньо неоднозначна фігура. Грішки за ним водяться й із бізнесом, і з конфліктами з місцевою владою. Добрячий хвіст тягнеться. Якщо в нас з’являється проросійський лідер, то треба вирішувати цю проблему», — зазначив політолог. Головне, каже він, — показати, що Ігор Марков — не чистий на руку політик, запевняє він.
Арешт колишнього члена фракції Партії реґіонів (ПР) ніяк не вплине на рейтинґ партії. Про це заявив Олександр Стоян, народний депутат від ПР. «Марков ніколи не був членом ПР, він очолював партію «Родіна», був обраний депутатом у мажоритарному окрузі та виявив бажання ввійти до нашої політичної сили, як і багато інших депутатів або інших партій, або безпартійних», — зазначив п. Стоян.
«Не ми його заарештували, арештовує не партія, арештовують відповідні органи, яким на це дано право, мабуть, на те були підстави. Заарештовують не за політичною належністю, а за скоєння злочину», — наголосив він.
Павло Кириленко, депутат від партії «Свобода», спрямував депутатське звернення Генеральному прокурору України Віктору Пшонці з вимогою відкрити карне провадження щодо Ігоря Маркова для з’ясування його причетності до організації вбивства Максима Чайки. Крім того, «свободівець» вимагає заборонити діяльність очолюваної п. Марковим політичної партії «Родіна» як сепаратистської й антидержавної, а також підконтрольних йому медіа. «Ігор Марков причетний і до організації вбивства в Одесі 17 квітня 2009-го лідера молодіжної патріотичної організації «Січ» Максима Чайки», — переконані в «Свободі».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply