Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Антивідьмацький законопроект. Рада оголосила війну астрологам і ворожкам

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Антивідьмацький законопроект. Рада оголосила війну астрологам і ворожкам

Український парламент заборонив будь-яку рекламу послуг цілителів, ворожбитів і екстрасенсів. Таким чином законодавці мають намір якщо не викорінити бізнес загалом, то хоча би зменшити багатотисячні прибутки й скоротити клієнтську базу людей, що нібито володіють надприродними здібностями. З огляду на впертість і завзятість, із якою цей документ проштовхували його автори, варто, мабуть, спробувати оцінити його важливість і значущість. Отож…

Із другої спроби

Щойно повернувшись із різдвяних канікул, 12 січня Верховна Рада України в другому читанні, після майже річної тяганини, ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту населення й інформаційного простору від неґативного впливу». Закон як закон.

Але за сухою офіційною назвою документа ховається доволі цікава суть: ним забороняється будь-яка реклама послуг із ворожіння й магії в ЗМІ, а також трансляція програм і передач, у яких телеглядачам і радіослухачам надаються послуги з екстрасенсорики, ворожіння та нетрадиційної медицини.

Любителям передач про паранормальні явища боятися нічого — вони з ефіру не зникнуть, проте будуть транслюватися зі спеціальною позначкою, пояснив один з авторів закону комуніст Євген Царьков. «Ми «підмарафетили» закон так, щоби ніхто не міг сказати, що мультики про Бабу-Ягу або фільми про Гаррі Поттера — це порушення закону. Але, з іншого боку, ми не приховуємо, що документ не приймався так довго через жорстку позицію одного з українських телеканалів. Тепер під час однієї з його програм на екрані буде написано, що це — саме шоу», — пояснив народний депутат.

Доволі неординарне пояснення, чи не так? Не відомо, який телевізійний канал мав на увазі пан Царьков, але якщо взяти до уваги факт, що в Інтернеті поряд з інформацією про цей закон постійно зринала назва телепередачі «Битва екстрасенсів», котру транслює канал СТБ, то якось саме по собі постає запитання: чи це тому телеканалу аж так залежить на показі не такої вже й рейтинґової програми, чи, може, то хтось «стрілки переводить», аби відвернути нашу увагу від чогось важливішого?..

Хто в кого на гачку?

Але повернімося до наших «овець». Верхов­на Рада ухвалила закон, яким заборонила телевікторини за участю магів (які справді майже всі є «лохотронами»), а також рекламу їхніх послуг. Євген Царьков заявляє, що документ дасть змогу припинити «нищення українців, які користуються послугами шарлатанів». Так-так, рекламу ворожок заборонили заради захисту довірливих українців, стверджують депутати. Ось у «реґіонала» Володимира Олійника на гачок до провидиці якось потрапила дружина. Пророцтво не збулося, зате постраждав гаманець. От і взялися народні обранці захищати рідний народ.

А справа виявилася непростою! «Деякі з бабусь-ворожок погрожували наслати на авторів закону лихо, після чого двоє депутатів відсторонилося від роботи над документом — не захотіли ризикувати, — розповів про труднощі на шляху до торжества справедливості пан Царьков. — Моїй колезі Світлані Шмельовій на паркані й поштовій скринці малювали якісь символи, підкидали волосся. Мене обіцяли позбавити чоловічої сили…»

Честь і хвала захисникам нації! Дарма, що закон, котрий забороняє екстрасенсам і магам надавати послуги в прямому ефірі й за який так мужньо боролися парламентарії, іще не набув чинності, а подібних програм ось уже кілька місяців немає на загальноукраїнських каналах. Так, раніше їх транслювали ТРК «Київ» і телеканал «Тоніс». Але перший відмовився від них іще навесні 2011 року, а другий — дещо пізніше.

Ой, налякали…

Спробу навести лад у «магічній» сфері екстрасенси навіть вітають. Кажуть, шарлатанів багато. «Розвелося їх зараз, кілька років тому шкоди від псевдомагів було менше, а зараз інформації повно, вона — доступна, багато хто за це береться, не маючи здібностей, — скаржиться столичний екстрасенс Анна. — Я знайома з фахівцями з «Битви екстрасенсів» і, знаєте, деяких на гарматний постріл не підпустила би до такої справи, тому всю цю рекламу й магію по телевізору прикрила б і сама. Але заборонити саму діяльність не зможе ніхто й ніколи — попит на неї колосальний. Мій син — лікар, і то іноді звертається по допомогу до мене». А контакти надійних ворожок, каже жінка, люди передаватимуть із вуст в уста. І її ж правда, хіба ні? Доброму професіоналові реклама не потрібна. Він користується рекламою радіо «одна баба сказала», переконаний, приміром, біоенерґетик Григорій Фудим.

А деякі ворожки, маги й екстрасенси не сумніваються, що прийнятий Верховною Радою закон — це помилка. «Я не підтримую цього закону. Ворожіння як були, так і будуть. Таким чином вони не викорінять ворожок, але гроші від тих, хто працює офіційно, до бюджету надходити не будуть. Тобто це — просто нерозумний хід уряду», — констатує прорахунки влади майстер із магії Фейга. А видадуть заборону — хіроманти й ворожки, швидше за все, підуть у підпілля, де їхнього бізнесу жодні штрафи не дістануть, передбачає екстрасенс Анна.

Із законом чи без, а клієнтів цілителі не втратять. І хоч депутати не люблять про це говорити, але чималенько з них зверталося до «нетрадиційників» по допомогу чи замовляло собі особистий гороскоп. До астролога Лали Панікарської їх ходить аж четверо. «Я не знаю, чим вони керувалися, ухвалюючи такий вирок», — дивується жінка.

Депутати ж співають своєї. «Ми вдарили в саме серце цих шарлатанів. У них відразу повинно стати в десятки тисяч разів менше клієнтури. Тепер вони можуть рекламувати свої послуги тільки через соціальні мережі й власні сайти», — розповів Царьков. Спасибі, Євгене Ігоровичу, що підказали тим, хто ще цього не знав. Слава Інтернету!

Полювання на відьом починається!

Ну, що ж, відтепер людям із надзвичайними здібностями дозволять з’являтися на екранах лише в розважальних програмах. А в реальному житті фахівцям із «надприродного» доведеться отримувати ліцензії. Нині ж по країні ходять 5 тис. ліцензованих цілителів. А в цілому позбавити українців життєвих проблем, фінансових негараздів і хвороб готові майже 60 тисяч спеціалістів без ліцензій — такі дані наводить Телевізійна служба новин каналу «1+1», зазначаючи, що щороку ми відносимо до ворожок, астрологів або магів більш ніж 2 млрд гривень. Отака статистика від ТСН, щоправда, ніким офіційно не підтверджена. Хоча, як розповів інтернет-виданню «Власть денег.ua» один із неліцензованих цілителів, усі «вони добре відомі правоохоронним органам, при Верховній Раді є цілий відділ, куди запрошують енерґетично сильних людей». Його й самого, як він стверджував, «намагалися завербувати туди».

Парламентарії ж підготували ліцензійованим служителям окультних наук іще один неприємний сюрприз: доручили Кабінету Міністрів виключити подібну підприємницьку діяльність із Державного класифікатора професій. Цікаво, що, підганяючи «класифікатор» під міжнародні норми, уряд не так уже й давно ввів до нього професії: астролог, ворожка, хіромант. Тепер же новий закон пропонує Кабміну якомога швидше почистити класифікатор. Замкнене коло якесь… А де ж логіка?

Невже політична гра?

Хоча своєрідний, дуже навіть химерний, логічний ланцюжок починає вибудовуватися, коли взяти до уваги те, із чиєї подачі Верховна Рада прийняла цей законопроект: ось вони, поборювачі всього нечистого, — партія «Батьківщина», Партія реґіонів і КПУ. Одіозна трійця. Ну, скажімо, комуністи завжди «борються проти мракобісся». Що ж до перших двох… А спробуймо повернутися в недавнє минуле.

2007 рік. Сайт російської газети «Известия» від 15 серпня повідомив: «Алтайські шамани зробили Віктору Януковичу пророцтво, що Україна буде процвітаючою державою. Про це сам прем’єр-міністр, що проходив на Алтаї курс реабілітації після операції на коліні, повідомив журналістам».

2009 рік. Заступник голови Партії реґіонів Ганна Герман заявляє на прес-конференції в Донецьку, що прем’єр-міністр України, кандидат на посаду президента України Юлія Тимошенко утримує у своєму оточенні екстрасенсів, щоби «впливати на людей». Як поінформувало УНІАН, за словами пані Герман, «ні для кого не секрет, що вона (Ю.Тимошенко, — УНІАН) використовує й такі «чорні» технології, всіляких там екстрасенсів… вона утримує цілі поверхи цих екстрасенсів, які намагаються впливати на людей таким ще своєрідним чином». Своєю чергою, сказала Г. Герман, лідер Партії реґіонів Віктор Янукович через свою релігійність відмовився від допомоги екстрасенсів: «Ці люди приходили до мене й навіть через мене пробували налагодити якийсь контакт із Віктором Федоровичем… Але він сказав: «Ганно, я — православна людина». І на цьому все закінчувалося»…

2010 рік. Як стало відомо одному російському інформаґентству, «перебуваючи в Харкові 3 лютого, у вузькому колі Юлія Тимошенко вкотре висловилася в тому дусі, що Янукович готовий іти на будь-які заходи для зриву/фальсифікації виборів. За її словами, лідер Партії реґіонів спробує знизити явку на дільниці, зробивши так, що погода в цей день буде погана — із морозом і хуртовинами. Для цього, як стверджує прем’єр, Янукович скористався послугами алтайських шаманів. «Він не тільки коліно лікував, а й зустрівся з шаманами тамтешніми, обговорював їх можливу співпрацю з прицілом на вибори-2010», — передає джерело слова Ти­мошенко.

Ось так. Сміятися з того чи плакати — не знаю. Зате знаю, що Верховна Рада ніколи нічого просто так не зробить. Тож комусь це конче потрібно. На носі ж — парламентські вибори.

P.S. І ще не дає спокою, черв’ячком прогризаючи мозок, одна думка: а чи не замішаний тут ще й бізнес. Який? Таж фармацевтичний! З огляду на досягнення двох зірок вітчизняного фармбізнесу — голови правління ВАТ «Фармак» Філі Жебровської й генерального директора Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Людмили Безпалько, яких видання «Фокус» зарахувало до топ-100 найвпливовіших жінок України (відповідно, 44-те й 55-те місця). Цей жіночий дует торік фактично виграв битву за ринок в іноземних фармацевтів, тепер можна й удома лад навести, хіба ні? Що там та істерія за свинячим грипом зимою 2009/10, що там самовідданість Юлії Тимошенко, яка мало не самотужки розвантажувала ліки о 3-ій ночі (і чого б це?)! Такої реклами, видати, замало. Просто треба усунути конкурента з ефіру — і вся морока…

Петро Окунь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply