Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Абсолютний лідер

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Абсолютний лідер

Віталій Кличко

Відрив Віталія Кличка, лідера партії УДАР, від свого найближчого «переслідувача» на виборах міського голови Києва, що відбудуться 25 травня ц. р. водночас із президентськими, — 42 %.

За нинішнього голову КМДА — лише 10,5%.
Найбільшу популярність серед можливих кандидатів на посаду мера Києва цілком прогнозовано здобув Віталій Кличко. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного аналітичним Центром імені Олександра Разумкова в Києві з 11 по 17 квітня. Згідно з ними, серед виборців, які планують узяти участь у виборах і визначилися зі своїм кандидатом, за п. Кличка ладні проголосувати 52,5 %. Натомість, за Володимира Бондаренка, чинного голову Київської міської державної адміністрації (КМДА), — 10,5 %.
Бачити міським головою Києва Миколу Катеринчука, депутата Верховної Ради від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина» й лідера Європейської партії України, хотіли би 9,4 % респондентів. А парламентарія від ВО «Свобода» Андрія Іллєнка — 4,2 %.
Колег п. Катеринчука по парламентській фракції Лесю Оробець і Олександру Кужель підтримують, відповідно, 4,1 та 3,7 % опитаних, а активіста Майдану Ігоря Луценка — 2,4 %. Своєю чергою, за В’ячеслава Кириленка, ще одного народного депутата від «Батьківщини» та лідера партії «За Україну», готові віддати свій голос 1,9 %, а за очільника громадської організації «Кияни передусім» Віктора Пилипишина — 1,9 %.
Бажання проголосувати за представника «Радикальної партії» — екс-депутата Ігоря Насалика — висловили 1,8 % киян, за Андрія Тарасенка з ультрарадикального «Правого сектору» — 1,7 %, за відомого адвоката Тетяну Монтян — 1,1 %, за висуванця компартії Олександра Комнацького — 0,9 %, за екс-мера Києва Івана Салія — 0,8 %, а за учасника Автомайдану й художника Сергія Пояркова — 0,4 %. Тим часом, відмовляються від участі у виборах 7,4 % опитаних, не визначилися з відповіддю — 18,2 %, а не підтримали би жодного з кандидатів — 7,2 %.

УДАР по киянах
Політичний експерт Костянтин Матвієнко прокоментував результати цього опитування так: «Позачергові вибори міських голів, зокрема у Києві, відбудуться, схоже, одним туром. Свого часу однотурові вибори, окрім виборів Президента, було запроваджено нібито з метою економії коштів і скорочення термінів виборчих кампаній. Справжня ж причина зміни виборчої процедури полягала в тому, що при голосуванні в один тур простіше маніпулювати настроями виборців.
Такі вибори є вигідні для політиків-зірок — політиків-брендів, бо в першому турі максимально розкривається потенціал їхньої впізнаваності: люди голосують насамперед за ім’я (бренд), яке є на слуху. Другий тур ставить виборця перед новою дилемою: хто з двох лідерів перегонів здатний краще втілити в життя його інтереси.
Посади міських голів мають таку особливість, що так само, як і посада Президента, передбачають здійснення не лише представницьких, а й виконавчих повноважень. Це потребує фаховості, працездатності та відповідальності. Посади місцевих голів — не для зірок.
У тому, що правляча наразі більшість у парламенті досі так і не змогла повернутися до проголосованої в першому читанні законодавчої норми про вибори у два тури, є пряма «заслуга» партії УДАР. Не маючи певності в перемозі в другому турі над основним своїм конкурентом на посаду міського голови столиці Володимиром Бондаренком, однопартійці Віталія Кличка в парламенті просто не додали голосів за повернення до виборів у два тури. Цим вони «підклали свиню» й іншим територіальним громадам країни, бо такі девіантні постаті на відповідальних посадах були «дітьми» однотуровості. Вибори одним туром однозначно дають нижчу якість влади, ніж двома.
У двозначному становищі у зв’язку з такою нецивілізованою позицією УДАРу опиняється й незалежний кандидат на посаду Президента України Петро Порошенко, адже партія п. Кличка виступає його публічним союзником. Утім, кияни не раз довели свою електоральну компетентність. Тому спроба маніпулювати їхніми інтересами шляхом примітивних політичних інтриг не дасть бажаного результату для маніпуляторів. Радше, навпаки».

Інвазія «зі Львова»
Що ж до виборів до Київради, то найбільш обговорюваним у соціальних інтернет-мережах є список міського голови Львова Андрія Садового «Об’єднання «Самопоміч», котрий зареєстрував на столичних виборах цю мало відому за межами його міста партію, швидше за все, для самореклами. Вочевидь, саме тому й вніс до списку «Об’єднання «Самопоміч» успішних бізнесменів.
Наприклад, під № 2 у ньому — Сергій Гусовський, власник мережі «Ресторанів Гусовського». Також у переліку — Андрій Логвин, співзасновник інтернет-крамниці ModnaKasta, і фінансовий директор страхової компанії «Княжа» Максим Гапчук.
Очолює ж список Наталія Шульга, виконавчий директор Українського наукового клубу. Сам п. Садовий запевняє: «Це все — успішні люди. А що – ви хочете, щоби до Київради прийшла молодь, яка не має досвіду управління командою?»
А тим часом «Батьківщина» й «Свобода» домовилися цього разу про єдиних кандидатів тільки у восьми округах. Зокрема, на Нивках від них буде балотуватися голова Шевченківської «Свободи» Святослав Кутняк. До слова, змагатиметься з ним зять екс-голови району Віктора Пилипишина.
Округ №19 у Дарниці залишили «свободівцю» Євгену Карасеві. Він — прихильник радикальнішого крила партії, під час революції очолював походи активістів на кіоски «Кулиничі», які людський поголос пов’язує зі сином Миколи Азарова. А ще вони розмалювали двері ресторану «Егоїст» екс-заступника голови КМДА «реґіонала» Анатолія Голубченка.
Балотується в депутати Київради й брат кандидата в мери Андрія Іллєнка — Пилип (Дарниця). А на Печерську від «свободівців» випробує свої сили Сергій Василюк, вокаліст рок-гурту «Тінь сонця». Серед кандидатів — і Руслан Андрійко, голова штабу революції в мерії до середини лютого.

«Родзинка» — син композитора та міністр
«Батьківщина», загалом, списки за мажоритарними округами наразі тримає в таємниці. Відома тільки перша десятка її кандидатів. Очолює його нинішній голова КМДА Володимир Бондаренко. За ним ідуть лідар фракції в Київраді Тетяна Меліхова й активіст Ігор Луценко, котрого викрали разом із львів’янином Вербицьким під час подій на Грушевського в січні. Вербицький загинув, а Луценкові вдалося вижити.
УДАР Віталія Кличка й «Справедливість» Петра Порошенка вирішили балотуватися одним списком. Цікаво, що в Деснянському районі від них обиратиметься Андрій Білозір, син співачки й екс-міністра культури Оксани Білозір.
Політична сила п. Порошенка висунула по мажоритарці й діючих нині депутатів Київради від «Блоку Литвина». Серед них — чоловік співачки Асії Ахат і господар мережі «Фуршет» Ігор Баленко (Дарниця) і власниця кількох ресторанів у Гідропарку Олена Овраменко (Дніпровський район).

Куди ж без друзів?
За чутками, до списку від партії УДАР нібито «затесалося» дві близькі подруги одного з позафракційних депутатів парламенту. Щоправда, у самій політсилі все це заперечують. Рветься в депутати й колишня «молода команда Черновецького». Наприклад, у списках від «Справедливості» фігурує Ігор Кононенко, бізнес-партнер і друг Петра Порошенка.
А серед самовисуванців-мажоритарників по Деснянському району — екс-начальник главку охорони здоров’я Людмила Качурова. 2010 року вона була між тими десятьма чиновниками, проти яких порушили кримінальні справи. Зокрема, СБУ підозрювала Качурову в нецільовому використанні бюджетних коштів. Щоправда, Шевченківський суд справу закрив, вважаючи, що немає вагомих доказів.
У Дніпровському районі зареєстровано Павла Тесленка. У Київраду він прийшов від «Блоку Катеринчука», проте на одному з перших засідань долучився до більшості тогочасного мера Черновецького й своїм голосом допоміг обрати Олеся Довгого секретарем Київради.
На Оболоні й у Дніпровському районі будуть балотуватися Ольга Славна та Зоя Мироненко. У Київраду ці депутати теж пройшли від «Блоку Черновецького», як і Алла Шлапак на Печерську, котра була співголовою «Блоку Черновецького». Тепер усі вони — у фракції «Соціальна справедливість». А на Солом’янці свої сили випробуватиме Володимир Головач, екс-заступник Леоніда Черновецького.
Спробують прорватися в Київраду й забудовники столиці. Зокрема, відомий бізнес-партнер Вагіфа Алієва Вадим Столар (Оболонь). Разом вони будували скандальну споруду над станцією метро «Театральна», а потім, після масових протестів киян, передали її місту під Музей Києва. Вадим Столар навіть устиг кілька днів покерувати патронажною службою екс-голови КМДА Володимира Макеєнка. Також по Солом’янці балотується директор КП «Житлоінвестбуд» В’ячеслав Непоп.
Ідуть у міські депутати й радикальні націоналісти Олег Однороженко, Ігор Криворучко, Ігор Мосійчук («Патріот України»). Висунула ж їх Радикальна партія Олега Ляшка. «Ми не можемо йти від «Правого сектора», тому що це — не партія. А депутат Ляшко під час боїв був на передовій, допомагав нашим хлопцям, переховував поранених у офісі й доклав багато сил до справи визволення політв’язнів, серед яких був і я», — сказав Ігор Мосійчук.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply