Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

2014-й — Рік Тараса Шевченка

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

2014-й — Рік  Тараса Шевченка

Президент Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря. Відповідний указ глава держави підписав 11 квітня. Ним визначено низку заходів, які має бути проведено в Україні та за кордоном для підготовки й відзначення 200-ї річниці від дня народження видатного українського поета й художника.

Зокрема, Кабінет Міністрів має організувати 2014 року всеукраїнський Шевченківський форум «Свою Україну любіть!» і міжнародний Шевченківський літературний конґрес, а також розробити програму «Шевченківський дім» і започаткувати гуманітарний проект «Шевченківські читання». Також має бути завершене видання повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12 томах і «Шевченківської енциклопедії» — у шести томах.

Крім того, буде здійснене факсимільне видання рукописних збірок творів, альбомів і листів Шевченка, вихід друком його «Кобзаря» іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською та литовською), а також літопису життя й творчості Шевченка, альбому репродукцій його художніх творів, каталогу повернутих в Україну документів і матеріалів, пов’язаних із життям і творчістю великого українця.

Уряд має намір започаткувати міжнародний фестиваль хорового співу в Каневі Черкаської області та запис хорових творів на слова Тараса Шевченка, подбати про завершення створення художньо-просвітницького серіалу про його життя й творчість.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply