Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Об’єднана опозиція подає в суд на президента

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Об’єднана опозиція  подає в суд  на президента

Об’єднана опозиція подає у Вищий адміністративний спеціалізований суд (ВАСУ) позов проти глави України Віктора Януковича за узурпацію влади. Про це заявив Арсеній Яценюк (на фото), лідер Об’єднаної опозиції: «Ми хочемо відставки Януковича через імпічмент. Для цього потрібні вагомі юридичні підстави. Ми виклали в позові не політичні, а юридичні обвинувачення». Політик наголосив, що «опозиція йде наступом на президента Януковича, адже він — основна фігура, з якою пов’язані всі негаразди в Україні».

«Цей позов є першим юридичним етапом до усунення Януковича від влади. Це фактично перший в історії України юридичний позов із чітким переліком юридичних, а не політичних звинувачень, чітким переліком конституційних порушень. Він, як ґарант Конституції, не просто не додержувався Конституції, а діяв усупереч українському Основному Закону й інтересам українського народу», — зазначив Арсеній Яценюк.

«Якщо Вищий спецсуд відмовить у позові, то опозиціонери мають намір подати позов до Європейського суду з прав людини або в інші міжнародні суди», — цитує слова лідера Об’єднаної опозиції прес-служба партії «Фронт змін».

Арсеній Яценюк підкреслив, що цей позов ляже в основу діяльності слідчої парламентської комісії з імпічменту президенту, яка буде створена демократичною більшістю в парламенті нового скликання. «Після виборів Янукович утратить більшість у новій Верховній Раді (ВРУ), утратить контроль над ВРУ, а демократичні сили, які отримають 226 голосів у новому парламенті, створять спеціальну комісію з імпічменту президенту», — уточнив політик.

Олександр Турчинов, керівник Центрального штабу Об’єднаної опозиції, додав, що «настав час, коли мусить розпочатися процес «народ України проти Януковича»: «Саме народ має бути головним у цьому питанні, він повинен висувати ці звинувачення, і завдяки позиції нашого українського народу рано чи пізно цей суд відбудеться саме в Україні».

У позові до ВАСУ сказано, що президент учинив дії, яких, згідно з Конституцією України, він не має права вчиняти. «У цьому позові чітко зазначено, що зробив Янукович щодо України й щодо життя кожного українця — починаючи з антиконституційної пенсійної реформи, Податкового кодексу, позбавлення пільг «афганців» і «чорнобильців» і закінчуючи відібранням мови, даруванням території іноземній державі, знищенням основ демократії й зазіханням на права та свободи кожного громадянина», — конкретизував Арсеній Яценюк, додавши, що після ухвалення Конституційним Судом (КС) антидержавного рішення про відновлення попередньої Конституції президент Янукович повинен був, як ґарант Основного Закону, оголосити дочасні президентські вибори, оскільки він не обирався народом України на такий обсяг повноважень, який неконституційно був визначений КС, або ж як суб’єкт законодавчої ініціативи мав унести до парламенту нову редакцію Конституції. «І до моменту прийняття нової редакції Конституції — діяти за Конституцією 2004 року. Таким чином, усе, що він робив від моменту отримання рішення КС (про відновлення дії Конституції 1996 року) — є незаконним і антидержавним», — зауважив політик.

Говорячи про перебіг акції «Україна проти Януковича», Арсеній Яценюк повідомив, що в усіх обласних і районних центрах України встановлюються інформаційні намети, де кожен громадянин зможе долучитися до позову проти президента Януковича. Від імені Об’єднаної опозиції пан Яценюк звернувся до українців зі закликом не боятися й приєднатися до цієї справи: «Ті, хто не боїться, підпишуться й скажуть: «Пане президенте, я буду вас судити, тому що вас є за що судити». Таким чином, наголосив Арсеній Яценюк, акцією «Україна проти Януковича» Об’єднана опозиція реалізовує один з основних пунктів своєї програми — усунення чинного президента від влади.

Пан Турчинов наголосив, що серед завдань Об’єднаної опозиції — єднання України «для того, щоби зупинити наступ криміналітету, пограбування країни, зупинити знущання з пенсіонерів, «чорнобильців», інших соціально не захищених груп, зупинити знущання із самої України».

Опозиціонери також оприлюднили текст заяви до Вищого адмінсуду України за позовом

п. Яценюка до президента Януковича про визнання дій голови держави протиправними. «Згідно зі статтею 5 Конституції, ніхто не може узурпувати державну владу. Водночас, починаючи з 1 жовтня 2010 року відповідач учинив дії, які, за Конституцією, не мав права вчиняти. Із цього можна зробити висновок, що в діях відповідача вбачаються факти узурпації влади в країні шляхом привласнення додаткових повноважень, на виконання яких він не уповноважувався українським народом», — ідеться в заяві Арсенія Яценюка. Також у позові прописано право третіх осіб вступити у справу як на боці позивача, так і відповідача.

До речі, акція «Україна проти Януковича» розпочалася й на Сході України. На Луганщині вона стартувала 17 липня. Про це повідомив Ігор Ліскі, керівник виборчої кампанії Об’єднаної опозиції в Луганській області. За словами п. Ліскі, намети, де можна буде приєднатися до підписання позову проти президента Януковича, буде встановлено в усіх містах Луганської області. Акція триватиме ж до парламентських виборів. Першими свої підписи під позовом під час прес-конференції поставили Ігор Ліскі та керівник виборчого штабу Об’єднаної опозиції в Луганській області Ірина Веригіна.

«Жителі Луганської області вірили Януковичу й Партії реґіонів, підтримували їх на виборах, однак що вони отримали? Відповідальність за ситуацію в державі несе повністю президент. Саме тому Об’єднана опозиція почала акцію «Україна проти Януковича», — сказав п. Ліскі. — Я сподіваюся, що луганчани знайдуть у собі сміливість і долучаться до нас».

Того ж дня акція «Україна проти Януковича» стартувала й у Донецькій області. Про це офіційно оголосив Олександр Ярошенко, голова Донецького обласного передвиборчого штабу Об’єднаної опозиції. Він пояснив, що цей захід є всеукраїнським і спрямований на усунення президента Януковича з посади й дочасне припинення його повноважень. Пан Ярошенко також заявив, що в ході акції активісти збиратимуть підписи донеччан під судовим позовом проти Януковича.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply