Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Недуга Тимошенко Який же діагноз лідерові опозиції поставили іноземні фахівці?

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Недуга Тимошенко Який же діагноз лідерові опозиції поставили іноземні фахівці?

В Україні та за її кордонами лунають украй суперечливі повідомлення про стан здоров’я очільника опозиційної партії «Батьківщина» й колишнього голови уряду Юлії Тимо­шенко.

Відбувається вбивство?

Схоже, влада аж ніяк не обмежилася ув’язненням екс-прем’єра в Качанівській колонії в Харкові за нібито перевищення нею повноважень під час укладання контрактів компанії «Нафтогаз України» з російським партнером — ­­­­ «Газпромом». Донька лідера «Батьківщини» Євгенія Тимошенко в інтерв’ю британській радіостанції Бі-бі-сі 20 лютого стверджувала, що її мати «від жовтня страждає від болю в спині, не ходить і не отримує допомоги».

Американське видання Wall Street Journal, переповідаючи це своїм читачам, принагідно нагадало, що екс-прем’єр «звинувачує президента в тому, що він намагається знищити її як політичного конкурента через ув’язнення та відмову в лікуванні».

Московська «Независимая газета» також інформує про чергові перипетії перебування Юлії Тимошенко в Качанівській колонії в такому ж контексті: «Ситуація загострилася на Різдво. Як розповіли журналістам адвокати й родичі екс-прем’єра, їй дали невідомі ліки — нібито для лікування від застуди. Після того

п. Тимошенко на дві години знепритомніла. Соратники стверджували, що лікарям насилу вдалося вивести її зі стану коми. Але офіційно призначена медична комісія наступного після інциденту дня констатувала, що здоров’я п. Тимошенко — у нормі. Олександр Турчинов, заступник голови партії «Батьківщина», із цього приводу заявив: «За колючим дротом, куди керівництво країни заховало лідера опозиції, відбувається вбивство Юлії Тимошенко».

Потрібна операція

За даними Євгенії Ти­мошенко, канадські й німецькі лікарі, які 14—15 лютого ц. р. проводили обстеження екс-прем’єра в Качанівській колонії, виявили в неї грижу хребта. Щоправда, в офіційній заяві німецької лікарні «Шаріте» із цього приводу стверджувалося, що наразі її працівники лише «склали короткий попередній висновок, у якому, серед іншого, запросили додаткові результати аналізів і запропонували додаткові обстеження». Але водночас цей шпиталь таки визнав, що екс-прем’єр «серйозно хвора».

Натомість представники українського Міністерства охорони здоров’я, за словами доньки колишнього українського прем’єра, постійно кажуть, що її мати здорова й може не лише «робити фізичні вправи, а тепер уже й працювати в колонії». «Якщо зараз, після діагнозу німецьких і канадських лікарів, їй не буде надано медичної допомоги, то потрібна буде операція», — резюмує, таким чином, Євгенія Тимошенко. І цілком слушно при цьому зауважує: «Цієї операції не можна проводити в колонії. Звичайно ж, операція поза стінами колонії повністю суперечить інтересам режиму, влади, пенітенціарної служби, яка працює за прямими вказівками Віктора Януковича».

«Питання не стоїть»

Тільки після цієї заяви Євген Поляков, начальник управління охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення Державної пенітенціарної служби, змушений був визнати, що «не є виключенням і оперування пацієнтки, у тому числі за межами Качанівської колонії». Несподіваний гуманізм в’язничного ескулапа начебто підтвердило й наступне його речення: «Хоча сьогодні питання про хірургічне втручання не стоїть і у своїх висновках медики такого кроку не пропонують і не обґрунтовують, ми все одно готові за необхідності забезпечити цю можливість».

Та позаяк українські медики-чиновники все ще не дозволяють оперувати п. Тимошенко, то виходить, що твердження про готовність зробити їй операцію — голослівні. Адже актуальною залишається лише частина заяви представника Державної пенітенціарної служби — та, де «питання про хірургічне втручання не стоїть».

Маємо неабиякий привід засумніватися й у запевненнях представника цього відомства, що медики нібито не пропонують і не обґрунтовують потреби в оперуванні екс-прем’єра. Оскільки принаймні від канадських лікарів там почули цілком протилежне. Інакше одразу ж після їхнього від’їзду не розгорнули би цілу кампанію з їх дискредитації.

Блеф про медиків

Зокрема, Міністерство закордонних справ України заявило: якщо «Німеччина відрядила до складу спільної комісії відомих профільних фахівців із репутацією, яка не викликає сумнівів, і професорськими ступенями, і такого ж рівня фахівців ввело до складу комісії й Міністерство охорони здоров’я України», то канадська частина комісії нібито «формувалася з ініціативи української громади в цій країні й у підсумку була організована з двох сімейних лікарів і одного гінеколога». Ще різкіше висловився Вадим Колесниченко, народний депутат від Партії реґіонів (ПР), який стверджував, що Канада буцімто вислала для обстеження Тимошенко дільничних лікарів.

Але речник міністра закордонних справ Канади Жозеф Лявуа відповів на це, що члени медичної комісії з цієї країни — висококваліфіковані й досвідчені лікарі-практики, які провели огляд Юлії Тимошенко за «найвищими медичними стандартами». А Конґрес українців Канади (КУК) дійшов висновку, що закиди в бік цих лікарів є «заполітизовані, суперечать етичним, фаховим і правовим міжнародним нормам і мають дуже малий стосунок до медицини та захисту здоров’я пацієнтів».

Український міністр «не дотягує»

КУК звернув також увагу на те, що «дільничним лікарем» депутат від ПР назвав, у тому числі, і Христину Держко, професора Університету Торонто. Тоді як насправді вона — багаторічний постійний урядовий консультант при Міністерстві охорони здоров’я Канади й член багатьох міжнародних медичних і освітніх організацій. А 2004 року була ще й визнана найкращим викладачем медицини в міжнародній IMG Program. Відтак КУК висловив співчуття з приводу того, що «найкращі університети та медичні навчальні заклади України, на жаль, навіть не наближаються до його рівня».

КУК наголосив також, що 1994 року професор Держко була запрошена до Києва для навчання українських фахівців. І що «можна ще додати широкий список досягнень доктора Держко, які легко порівняти з досягненнями та званнями голови Міністерства охорони здоров’я України (Раїси Богатирьової. — Авт.), що має таку ж спеціалізацію в медицині».

А коли Радіо «Свобода» звернулося до депутата Європейського парламенту від Чехії й лікаря за фахом Зузани Ройтової, яка планує координувати в Україні роботу міжнародного групи лікарів для початку якнайшвидшого лікування Юлії Тимошенко, зі запитанням: «Один із членів ПР заявив про те, що до складу канадської групи лікарів увійшли дільничні лікарі, які не мають відповідного кваліфікаційного рівня. Що ви про це думаєте?», то отримало відповідь: «Уважаю це абсурдним, тому що всіх цих лік арів, які були в цій групі, протягом тижня, може десяти днів, перевіряли. Українська сторона вимагала їхні дипломи й сертифікати. Це є цілком абсурдне ще й тому, що один із них — професор, інша — займається викладацькою роботою. Це, звичайно, — компетентні люди».

Лікнеп «реґіоналам»

На інсинуацію депутата Колесниченка, що «один з лікарів, які прибули оглядати Тимошенко, — Пітер Куйтан, який ставить перед своїм прізвищем приставку «доктор», хоча працює сімейним лікарем у невеликому містечку Міссісаґа», — відреаґувала в київському інтернет-виданні «Українська правда» вчителька Ірина Константюк, котра, за її словами, працювала як в українському, так і в канадському університетах.

А позаяк її відповідь цілковито розвінчує блеф представників української влади, то варто процитувати принаймні частину контрарґументів п. Константюк: «Вступити в медичну школу в Канаді надзвичайно складно. Туди потрапляють найкращі. Необхідно мати ступінь бакалавра — чотири роки навчання, бажано в природничій сфері, а отримавши дуже добрі оцінки, потім скласти екзамен на вступ до медичної школи MCAT і пройти інтерв’ю. У випадку зарахування студент навчається чотири роки в медичній школі. Після чого він стає сімейним лікарем, який, як вам відомо, є цілком універсальним, тобто може приймати пологи, оперувати, працювати з дітьми й дорослими. А якщо сімейний лікар воліє стати лікарем-спеціалістом, то повинен додатково навчатися ще чотири-п’ять років, залежно від спеціалізації. Професія лікаря в Канаді є надзвичайно почесною. Лікарів поважають і їм довіряють. Тож, шановний пане Колесниченко, не треба в медичні справи приплітати політику!» Ірина Константюк додала також: «Раджу краще вивчити географію. Міссісаґа — аж ніяк не село, населення цього міста складає майже мільйон жителів. Наступного разу, коли щось пишете, перевіряйте!»

Діагноз — страх

Для Євгенії Тимошенко спроба дискредитації канадських лікарів слугувала додатковим приводом переконатися, що представники влади маніпулюють і фальсифікують діагноз її матері. Натомість опозиційні депутати Верховної Ради, які є медиками за фахом, зажадали від Міністерства охорони здоров’я України припинити діяльність комісії, яка займається обстеженням Юлії Тимо­шенко.

Бо, стверджують вони, члени цієї комісії порушили клятву Гіппократа, поширюючи неправдиву інформації про стан здоров’я лідера опозиції. А Сергій Шевчук, член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я й міністр охорони здоров’я опозиційного уряду, констатував: «Зрозуміло, що ця комісія не здійснює медико-консультативної функції, а виконує прямі вказівки правоохоронних органів, зокрема Генеральної прокуратури, і є ширмою, яка закриває грубі порушення лікувального процесу».

«Сьогодні йдеться не просто про діагноз п. Тимо­шенко, сьогодні зрозуміло одне: ми можемо встановити діагноз діючій владі, і цей діагноз — страх, переляк перед лідерами опозиції Тимошенко й Луценком», — підсумував п. Шевчук, заодно висунувши від імені депутатів-медиків вимогу, аби пенітенціарна система дотримувалася рекомендацій групи міжнародних лікарів, які проводили обстеження екс-прем’єра, й «імплементувала ці рекомендації в конкретну лікувальну практику та забезпечила Юлії Тимошенко належне обстеження й лікування».

 Ігор Голод

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply