Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Мовчання винних

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Мовчання винних

Відомий письменник Пауло Коельйо відвідав Чорнобиль, де в товаристві якихось Каті, Олега, Юрія й Олени переглянув «знятий КДБ» ролик, у якому показане спокійне життя міста, що лежить у безпосередній близькості від епіцентру катастрофи на АЕС. Його статтю публікує The Daily Mail.

«Відео було зняте вранці 26 квітня 1986 року. У ньому — звичайне життя звичайного міста. Ось сидить людина, п’є каву. Вулицею прогулюється мама з дитиною. Заклопотані люди йдуть на роботу; хтось чекає на зупинці на автобус. Літній чоловік на лавці читає газету. Може, дехто із цих людей знає, що за

2 км звідси сталася аварія. Можливо, вони знають, що три десятки людей загинули. Це — багато, але не настільки, щоби змінити звичний розпорядок городян. На екрані видно горизонтальні смуги — перешкоди від радіації, а наприкінці запису аґенти одягають спеціальні костюми», — пише п. Коельйо.

«Потрібно було негайно евакуювати (жителів) цієї території, але ніхто — ніхто! — нічого не сказав. Зрештою, уряд не помиляється, — обурюється письменник. — Через тиждень на 32-й сторінці однієї з місцевих газет вийшла коротенька замітка на п’ять рядків, де йшлося про смерть робітників. І більше нічого. Тим часом у всьому колишньому СРСР святкували День праці. У Києві люди брали участь у демонстраціях і не уявляли, що повітря наповнене невидимою смертю».

«Мене відкидає в минуле: я сиджу в барі в районі ботанічного саду Ріо-де-Жанейро, і тут по телевізору повідомляють новину. У цей момент датчики на території Швеції, за кілька тисяч кілометрів від України, зафіксували наближення радіоактивного пилу. Того дня загинуло 30 осіб. Але, якщо вірити представленій 1995 року доповіді ООН, в усьому світі безпосередній вплив катастрофи на собі відчули 9 млн людей, 3—4 млн із них — діти. Мовчання винних тривало куди довше, ніж можна було очікувати, зрештою, радіоактивний пил не помітний для ока», — сказано в публікації.

Далі письменник цитує професора Володимира Чорноусенка: «Додатково до цих 9 млн людей, що постраждали від радіації безпосередньо, ще 65 млн осіб у багатьох країнах світу зазнали непрямого впливу через вживання зараженої їжі. Хай то буде Україна, Росія, Сполучені Штати чи Німеччина — абсолютно неможливо повністю контролювати ядерну реакцію. Ледь не трапилася аварія в Америці («Мається на увазі Три-Майл-Айленд, де частково вибухнув ще один реактор», — пояснює Коельйо) і може статися знову будь-якої миті, коли ніхто цього не очікує».

«Через мовчання винних невинні також зберігають мовчання, тому що сказати — нічого, геть нічого», — констатує п. Коельйо.

 Daily Mail

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply