Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 22, 2019

Львів’янам збудують сміттєпереробний завод

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Львів’янам збудують сміттєпереробний завод

На засіданні комісії з питань екології, природних ресурсів і рекреації Львівської обласної ради представники компанії від канадської сторони запропонували проект, який вирішить проблему утилізації побутових відходів у Львові та поблизу нього. Такі підприємства функціонують уже в 36 країнах світу. В Україні такий проект зараз перебуває на стадії розробки в Івано-Франківську.

У Львові для будівництва сміттєпереробного заводу можна буде використати територію ТЕЦ-2, а його вартість становитиме 58 млн EUR. За рік тут перероблятиметься до 300 тис. т відходів. Представники компанії також наголосили, що канадська фірма готова максимально допомогти у співфінансуванні. А для початку з львівського бюджету необхідно буде виділити 2,4 млн грн, аби оплатити дослідження морфології відходів і проектування заводу та виступити партнером у створенні спільного українсько-канадського підприємства. Також перед початком робіт канадська сторона бажає отримати ґарантії на постачання побутових відходів протягом 20 років і ґарантії від міста на закупівлю теплової енерґії, яку вироблятиме спільне підприємство.

Головною перевагою цього проекту над іншими є те, що технологія переробки не потребує роздільного збору сміття та є екологічно чистою. Як наголошує канадська компанія, завод може бути готовим уже за 12 місяців після початку монтажних робіт. Громадяни України будуть оплачувати переробку сміття вже з 2013 року. Це дозволить зробити рентабельним будівництво десяти сміттєпереробних заводів, у які в межах національного проекту «Чисте місто» планується вкласти 5 млрд грн.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...