Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Інші протестувальники

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Інші протестувальники

Мітинґувальники під Українським домом 18 липня офіційно припинили голодування. «Ми заявляємо про завершення нашої пасивної фази акції протесту», — зачитала заяву голодувальників Оксана Неживенко, повідомивши також, що вже зараз троє з учасників акції все одно змушені були би припинити голодування через стан здоров’я.

Тепер мітинґувальники переходять у так звану активну фазу. «Ми створимо відповідну раду, і буде поділ, робота в реґіонах, співпраця з громадськими організаціями», — сказала п. Неживенко. Також учасниця акції протесту повідомила, що голодування не дало бажаних результатів.

Тим часом під Український дім прийшли інші голодувальники. На запитання, чи репрезентують вони якусь організацію, відповіли, що прийшли сюди як українські громадяни. Уранці 19 липня міліція відтіснила їх нижче по сходах, поставила огорожу та кількох правоохоронців по периметру. Близько восьмої години ранку туди прибули народні депутати Іван Заєць і Сергій Мельниченко. Однак жодних прапорів якихось політичних партій під Українським домом немає. Раніше там стояв плакат Об’єднаної опозиції «Україна проти Януковича», але одна з учасниць акції його прибрала й поклала в кущі, пояснивши, що під Українським домом відбувається «неполітична акція».

В Об’єднаній опозиції, загалом, позитивно оцінили рішення молодих активістів. Причому опозиційні депутати до останнього намагалися взяти громадянську акцію під свій контроль. «Ми бачили, що акція перетворюється на ганебний балаган і марґіналізується. Це й потрібно було владі — довести, що більшість населення не підтримує опозиції, — розповів представник Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». — Але вони нас не слухали і все вирішували самі. Діти загралися в політику після того, як їх уперше показали по телевізору».

Двох захисників української мови, які голодують біля Українського дому, 19 липня міліція забрала в Шевченківський райсуд Києва для з’ясування причин проведення акції. Водночас, працівники міліції, за словами учасників акції, намагалися переконати їх у необхідності покинути територію перед Українським домом. Крім того, приблизно об 11.00 правоохоронці склали адміністративний протокол на 15 учасників акції, мотивуючи це тим, що в них немає дозволу київської влади на проведення заходу. На сходах біля Українського дому перебувають приблизно 40 осіб. Незважаючи на те, що співробітники Українського дому поливають сходи водою, мітинґувальники не розходяться.

20 липня Вадим Лісовий, один із голодувальників, знепритомнів. Попри його відмову лікарі наполягли на шпиталізації, оскільки в чоловіка було зафіксовано підвищений тиск. Того ж дня на площі Свободи в Харкові оголосила голодування одна з учасниць безстрокової акції проти Закону «Про засади державної мовної політики». Про це поінформував Дмитро Пилипець, один з учасників акції. «Голодування на знак протесту проти ухвалення мовного закону оголосила наша активістка Жанна Титаренко», — заявив він.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply