Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Знайдено невідомий портрет Мазепи

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Знайдено невідомий портрет Мазепи

В австрійських архівах знайшли не відомий раніше портрет гетьмана Івана Мазепи, де його зображено разом із похресницею Мотрею Кочубей. Картину було написано в Ризі художником Шустовим 1890 року. Полотно в австрійців вже викупив один український антиквар із Черкаської області. За даними журналу «Музеї України», цей чоловік створює власний приватний музей, де в майбутньому виставить і цю роботу.

«Портрет – оригінальний і вже відреставрований. Із нього зробили кілька копій, одну з яких передали в батуринський музей. Раніше це полотно було не знане ні в науковому, ні в інформаційному світі»,- зазначив Віктор Тригуб, головний редактор журналу «Музеї України». Він також додав, що це зображення Мазепи є фантазією художника, так само, як і портрет на десятигривневій купюрі.
Згідно з історичними даними, 12-й гетьман Війська Запорізького вже в 65-річному віці закохався в дочку Василя Кочубея Мотрю, яку колись хрестив, і вступив із нею в «гріховний», за церковними канонами, зв’язок. Коли гетьман перейшов на бік Карла XII, супротивника Росії, Петро I наказав знищити всі офіційні портрети Мазепи. Зараз збереглося кілька версій його зовнішності, але всі вони дуже різняться між собою. Нині повна колекція картин зі зображенням гетьмана зберігається в закритому доступі у Федеральній службі безпеки Росії в Санкт-Петербурзі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply