Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Замість Леніна в Харкові встановили хрест

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Замість Леніна в Харкові встановили хрест

Хрест замість Леніна

Нині в Харкові біля постаменту пам’ятника Леніну на площі Свободи немає вже ні захисників монумента, ані прихильників його знесення. Від 4 жовтня ц. р. на верхівці обгородженого будівельними риштуваннями постаменту разом із раніше встановленими національними прапорами височіє велетенський хрест.

Валентин Бистриченко, представник організації «Громадська варта Харкова», розповів, що «хрест встановила громада». За його словами, християнський символ на постаменті з’явився суботу на світанку. «Сьогодні – свято віддання Хрестовоздвиження. Там був ідол, ми розуміли, що це місце має бути освячене, повинна бути якась духовна оборона та захист. Один із найпростіших символів свободи — це хрест. І на ідолів ставили хрести, і на Леніна встановили хрест», — сказав п. Бистриченко.
За словами активіста, дубовий хрест виготовили столяри. Він сягає 3,5 м заввишки й 1,5 м завширшки, важить понад 100 кг. Представник організації «Громадська варта Харкова» зазначив, що відтепер біля постаменту пам’ятника Леніну мають збиратися харків’яни та проводити молебні, а найближчими днями це місце буде освячене священиком. Як писав «Міст», найбільший в Україні пам’ятник Леніну заввишки 20,2 м був знесений 28 жовтня.
А напередодні, проти ночі на 2 жовтня, пішов у небуття пам’ятник Леніну в Кривому Розі, що височів у Центрально-Міському районі, на вулиці Леніна. Про те, хто його зніс, поки що не відомо. Раніше активісти вимагали від міської влади знести пам’ятник Леніну, але 22 серпня на сесії міськради депутати не дали на це згоди. Інший криворізький пам’ятник Леніну – біля Будинку культури «Металург» – був демонтований ще 22 лютого.
У Запоріжжі ж пам’ятник Ленінові 4 жовтня одягнули у вишиванку. Ініціатором такої акції став Юрій Гудименко, редактор місцевої газети «Мрія». На його думку, національний український одяг зможе захистити монумент від знесення. Встановлена 1964 року скульптура заввишки 19,8 м у Запоріжжі є другим за висотою пам’ятником «вождю пролетаріату» в Україні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply