Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Янукович знову заговорив і попросив виключити його з ПР

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Янукович знову заговорив і попросив виключити його з ПР

Перший виступ Януковича в Ростові-на-Дону (Росія) 28 лютого ц. р. передбачав доповідь і відповіді на запитання журналістів. Відповіді були дурнуватими, тож задавати запитання Януковичу на другій прес-конференції 11 березня представникам преси заборонили. Однак екс-президент України не впорався навіть зі завданням прочитати написаний текст. Тому 29 березня російська інформаційна агенція ІТАР-ТАСС тільки поширила його заяву.

«Як президент, котрий із вами думками та душею, закликаю кожного розсудливого ??громадянина України: не дайте самозванцям вас використовувати! Вимагайте проведення референдуму про визначення статусу кожного реґіону в складі України», — ідеться у зверненні Януковича. Він назвав «усе, що відбувалося й відбувається останніми місяцями в Україні», «збройним державним переворотом, здійсненим опозицією на зброї терористичних угруповань за повної підтримки деяких західних держав».
«Абсолютно логічно, що протест, який розгорається на південному сході України, — це природна реакція густонаселеного промислового краю на збройний державний переворот», — заявив екс-президент.
«Самозванці не мають мандата довіри українського народу, не мають права позбавляти кожного громадянина України його права голосу шляхом внесення антиконституційних змін до законодавства, у тому числі про вибори президента», — наголосив Янукович.
«Анархія, що коїться на вулицях нашої країни, не має нічого спільного з демократією», — переконаний він. «Нехай хоч одна західна держава назве демократичними кроки, що вживаються нинішніми «управлінцями». Не думаю, що хтось із європейських чиновників високого рангу публічно визнає нормальним розстріли та грабежі на вулицях їхніх держав, коли терористи називаються активістами, котрим безкарно дозволено вбивати та грабувати людей», — нібито стверджував Янукович.
Тільки всеукраїнський референдум, а не екстрені дочасні вибори президента можуть значною мірою стабілізувати політичну ситуацію та зберегти суверенітет і цілісність України, вважає втікач. Внесені до законодавства антиконституційні зміни, зокрема про вибори президента України, «відкинуть можливість чесних виборів, коли б вони не відбулися», упевнений він.
«Сьогоднішня так звана влада прийняла пакет законів, що прямо порушують Конституцію України. Ці закони були ухвалені під тиском Майдану». Над багатьма народними депутатами та їхніми сім’ями відбувалися акти насильства, не кажучи вже про постійні погрози», — зазначається у зверненні колишнього українського лідера.
«Ми поетапно піднімали зарплати, пенсії, реформували країну, наближаючи до європейських стандартів, готувалися до підписання Угоди про асоціацію, про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом (ЄС). Але в жовтні виявили, що ці угоди не пройшли обов’язкових парламентських слухань за участю товаровиробників, —пояснює Янукович. — І коли це питання почали форсувати й інформація дійшла до галузевих профспілок, окремих великих підприємств, об’єднань товаровиробників, то для них це був шок. Адже ні для кого не було таємницею, що наші сільгосптоваровиробники мали в десятки разів нижчі дотації з бюджету, ніж їхні колеги з Європи, для яких споживчий ринок України відкривався на 100 %. У підсумку український товаровиробник ставав неконкурентоспроможним. Потрібно було йти з власного споживчого ринку».
«Росія попередила, що в разі підписання угоди з ЄС, вона захищатиме свій ринок і підніме для України митні мита, побоюючись реекспорту, — продовжив екс-глава української держави. — Таким чином, для українських підприємств, що працюють у сфері агропромислового комплексу (АПК) і в суміжних галузях, була реальна загроза зупинки, а значить, і втрати робочих місць — це катастрофа! Враховуючи те, що в АПК та суміжних галузях працює й утримується за їхній рахунок 7-8 млн трудящих, це – майже половина всього працездатного населення України. Аналогічна проблема стосувалася майже всього машинобудівного комплексу України, транспортного машинобудування, енергетичного, військово-промислового комплексу тощо».
«У нас фактично не було іншого виходу, ніж запропонувати нашим партнерам із ЄС узяти паузу, провести тристоронні перемовини у форматі ЄС, Україна та Росія, — підкреслив екс-президент України. — Пошукати в такому форматі взаємоприйнятний варіант відповідей на ті питання, які у нас виникли в наших торгово-економічних відносинах».
«І я змушений був це зробити. Підписати в такому варіанті цю угоду я не міг — вона суперечила національним інтересам України. Ця угода несла країні величезну кількість непоправних ризиків», — запевняє Янукович у своєму зверненні.
Він також попросив у Партії реґіонів (ПР) виключити його із цієї політсили та звернувся до партії з проханням зняти з нього повноваження почесного голови. Того ж дня слідчий підрозділ Генеральної прокуратури України відкрив і вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про карне провадження щодо Віктора Януковича за заклики до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...