Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Янукович ніяк не вгомониться

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Янукович ніяк не вгомониться

Янукович дає інтерв'ю телеканалу «Дождь»

Янукович несподівано, без анонсування, дав інтерв’ю в прямому ефірі російського телеканалу «Дождь». На екрані було написано, що трансляція велася з Ростова-на-Дону (Росія). На запитання журналістки, хто стріляв у людей на Майдані в найактивніші дні протистояння, екс-президент України зазначив, що спершу почали стріляти снайпери з тих будівель, які контролювала тодішня опозиція. 

«У цей час, коли почали стріляти снайпери, ми проводили перемовини – фактично близько доби – із представниками трьох країн — Німеччини, Франції та Польщі. Коли вели переговори, якраз почалася стрілянина. І стрілянина почалася з тих будівель, які контролювалися опозицією», — сказав Янукович.
Екс-президент стверджує, що 21 лютого ц. р. він дав правоохоронцям наказ піти з Майдану. «З 21-го числа я почав виконувати ту частину зобов’язань, яку брала на себе влада. І я дав завдання правоохоронним органам відступити від Майдану й почати відправку спецпідрозділів у місця постійної дислокації. У відповідь на наші дії радикальна частина Майдану відповідала стріляниною. Що ж до мене, то я ніколи не давав жодних вказівок стріляти. І зброя ніколи не видавалася тим спецпідрозділам, які брали участь у захисті будівель держустанов. Вони виконували ті функції, які передбачено законом», — наголосив Янукович.
Екс-гарант української Конституції запевняв, що його оточення просило наказати стріляти в людей, а він, мовляв, був непохитним. «Мій принцип — ніяка влада не варта краплі пролитої крові. І це я сповідував завжди. І 2004 року я також не допустив зіткнення протиборчих сторін: моїх шанувальників із Майданом. Я звернувся до своїх прихильників, аби вони відступили. І коли я чув докори від моїх прихильників, що час вживати рішучих дій щодо Майдану, у мене рука на це не піднімалася. Я не міг це зробити. Але Майдан ділився на дві частини. Одна — мирна, протестуючі люди. А інша — радикальна, яку потрібно було роззброювати разом і владі й опозиції. Зараз цією ж проблемою займаються нинішні керівники», — підкреслив екс-президент.
Нагадаємо, в Україні проти Януковича порушено кілька карних справ. Крім того, під час третього інтерв’ю в Ростові-на-Дону український екс-президент розповів про бандитів із автоматами, котрі тиснуть на народних депутатів. А також заявив, що всередині країни вже критикують президентські вибори 25 травня. Також Янукович підтвердив те, що просив главу Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна ввести російські війська на територію України.
Ідея інтерв’ю Януковича полягала в тому, щоби переконати громадськість у нелегітимності виборів президента в Україні та необхідності провести «федеративний референдум» із метою уникнення розколу країни. Таку думку висловив політичний аналітик Павло Нусс. «Також одним з основних сигналів Путіна, поданих вустами екс-президента України, є те, що РФ готова до обговорення деескалації «кримської проблеми», і, можливо, навіть передачі Криму під юриспруденцію Києва, за умови федералізації української держави та проведення конституційної реформи», — сказав експерт.
«Очевидно, до кінця тижня варто очікувати чергового інтерв’ю Януковича, у якому він подасть «можливі варіанти» від Путіна з виходу зі ситуації, що склалася. Тобто, колишнього президента використовують як рупор в українському питанні, намагаючись реабілітувати його як політика, посередника, здатного вирішити глобальні проблеми у відносинах Україна-Росія. Не виключено, що саме Янукович стане «інформаційним буфером», «ворогом № 1» у виборчій кампанії Юлії Тимошенко. У разі її перемоги влада буде визнана легітимною з боку РФ», — додав Павло Нусс.
Утім, Янукович – не єдиний, хто просторікує на російському телебаченні. Так, Віталій Захарченко, колишній міністр внутрішніх справ України, в інтерв’ю російському «Першому каналу» акцентував на непричетності спецпідрозділу «Беркут» до стрілянини по людях на Майдані під час лютневих подій цього року в Києві. «У тому, що це були не працівники міліції, я впевнений на 100 %. На всі заходи «Беркут» виходив без бойової табельної зброї. 18 і 19 лютого було поранено 86 співробітників органів внутрішніх справ — вони отримали вогнепальні поранення, 14 із них було вбито. Це були представники внутрішніх військ, військовослужбовці, це були працівники спецпідрозділу «Беркут», співробітники Державної автомобільної інспекції України, котрих розстріляли на посту», — наголосив він.
Коротка, однак, в екс-міністра пам’ять! Нагадаємо, що ще 20 лютого ц. р. п. Захарченко заявив, що правоохоронці в разі нападу на них застосують зброю, а «екстремісти» мають роззброїтися. «Перемир’я порушено, екстремісти продовжують нападати, — біснувався він. – У рамках роботи Антитерористичного центру при Службі безпеки України мною підписано відповідні накази — правоохоронцям видано бойову зброю, і вона буде застосована згідно зі Законом України «Про міліцію».
У таких інсинуаціях до нього долучився й Олександр Якименко, колишній керівник Служби безпеки України. «Убивство протестувальників на Майдані, усі вбивства — це справа рук самих опозиційних сил. Європі незабаром буде соромно за дії тих осіб, яких вона підтримала», — цитують п. Якименка агенція РІА «Новости» і ще низка російських засобів інформації. Він також уточнив, що працівники спецпідрозділу «Альфа» не брали участі в снайперських атаках. А ще Олександр Якименко зауважив, що нова влада не прагне розслідувати вбивств міліціонерів. Що ж, російський хліб треба відробляти…

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...