Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Ялта — у Києві

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Ялта — у Києві

Виступ Петра Порошенка

Традиційний щорічний форум «Ялтинська європейська стратегія» (YES) відбувся цього року водинадцяте, але вже в Києві 11-13 вересня. Однак його вирішили не перейменовувати, натякаючи на те, що окупація Криму — тимчасова.

Штефан Фюле комісар Європейського Союзу (ЄС) із питань розширення й Європейської політики сусідства, відкриваючи зустріч YES 11 вересня, заявив, що питання анексії Кримського півострову залишається в центрі уваги європейської політики. «Ми не забули про Крим, він завжди буде в радарі нашої політики, доки міжнародне право не буде відновлене», — сказав він. За словами єврочиновника, Російська Федерація (РФ) не прийняла вибору українського народу на Майдані, обравши натомість шлях конфронтації та створення найсерйознішого конфлікту від часу Другої світової війни.
«Ми повинні знайти способи, щоби пояснити Росії, що повагу можна знову відновити, якщо ми будемо працювати спільно й на європейському континенті, не проводячи розділових ліній», — наголосив Штефан Фюле.
При цьому єврокомісар висловив упевненість, що це – можливо: «Наш європейський дім – розбитий, настав час його полагодити — не за рахунок когось, а залучаючи всіх до цієї роботи».
Водночас, Мартін Шульц, президент Європейського парламенту, під час свого виступу зазначив, що єдиний шлях виходу із ситуації на сході України — політичний. Крім того, євро посадовець упевнений, що слід продовжувати перемовини з РФ, навіть якщо це комусь не подобається, адже без Росії з цієї кризи не вийти. Він підкреслив, що РФ повинна скористатися своїм впливом на сепаратистів, які діють у східній частині України, щоби ті склали зброю.
Тим часом Президент України у своєму виступі наступного дня висловив упевненість, що особливий статус деяких районів Луганської та Донецької області не вплине на територіальну цілісність і незалежність української держави.
«Усі, хто стурбований змістом і суттю спеціального закону про особливий статус частини Луганської та Донецької області… Ви там не знайдете жодної небезпеки для територіальної цілісності України, жодної загрози незалежності, і передача важелів влади від центральних органів до місцевих буде не більшою, ніж у польських гмінах», — запевнив Петро Порошенко. За його словами, основні державні питання, такі як міжнародна політика, безпека й армія, залишаться у сфері повноважень центральної влади.
А в суботу Ігор Юрґенс, представник РФ на YES і голова Інституту сучасного розвитку, зробив заяву, що Росія воює не з Україною, а із Заходом, а українська держава в цій ситуації «просто стала на шляху». «Це — конфлікт між Російською Федерацією і Заходом, у який потрапила Україна, з огляду на її географічне розташування», — сказав він. Своєю чергою, європейські гості конференції на цю заяву ніяк не відреагували.
Штефан Фюле зазначив, що, незважаючи на причини, із яких РФ веде неоголошену війну проти України, Росія ніколи не стане повноправним членом у перемовинах України та ЄС щодо євроінтеграції. Крім того, Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, зауважив, що присутності представників РФ на обговоренні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вимагала саме Європейська комісія. Участь у таких перемовинах РФ бере ще з липня ц. р. За твердженням українського міністра, така присутність представників Росії — лише технічна, і вагомого впливу російські спеціалісти на зміст угоди не мають.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply