Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Встановили пам’ятну таблицю Шевельову

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Встановили пам’ятну таблицю Шевельову

На вулиці Марії Конопницької у Львові, на фасаді будинку, у якому впродовж 1943-1944 рр. мешкав Юрій Шевельов (Шерех), встановлено пам’ятну таблицю. 17 грудня виповнилося 105 років від дня народження видатного славіста-мовознавця, історика української літератури, літературного та театрального критика, активного учасника наукового та культурного життя української еміґрації. Значну частину своїх праць учений написав під псевдонімом «Юрій Шерех».

Рішення про встановлення цієї пам’ятної таблиці було ухвалене виконавчим комітетом Львівської міської ради 18 жовтня ц. р. Замовником на проектування, виготовлення та встановлення пам’ятної таблиці є управління культури департаменту гуманітарної політики.
Як писав «Міст», у вересні ц. р. у Харкові було демонстративно знищено пам’ятну дошку Юрію Шевельову. Це сталося через півгодини після того, як міська рада скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення меморіальної дошки. Українські інтелектуали назвали цю подію «посміховищем». Після такого акту вандалізму в Харкові у львів’ян виникла ідея щодо вшанування вченого у Львові, де він жив у 1943-1944 рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply