Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Воїни АТО показали зуби

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Воїни АТО показали зуби

Кіборги

Наприкінці минулого тижня в зоні проведення Антитерористичної операції (АТО) загострилося військове протистояння між російсько-терористичними угрупованнями та підрозділами сил АТО. Про це повідомив Андрій Лисенко, спікер АТО. 17 січня під донецьким аеропортом відбувся епічний бій із десятками танків і артилерійськими дуелями. 18 січня по всій лінії фронту бойовики здійснили 63 обстріли зі застосуванням різноманітного озброєння. На кожен постріл супротивник отримував адекватну відповідь українських військових.

У підсумку проведеної 17-18 січня 2015 року українськими військовими успішної операції зі зачистки території біля Донецького міжнародного аеропорту імені Сергія Прокоф’єва бойовики зазнали численних втрат убитими і пораненими. Як повідомив волонтер Юрій Бірюков, співвідношення жертв між українцями й терористами — один до 50. Ще один волонтер — Роман Доник, координатор групи «Російськомовні українські націоналісти» (РУН), – розповів, що лише 17 січня з-під аеропорту вивезли «повний КамАЗ із вантажем 200 російських солдатів і найманців».
Після того, як Збройні сили (ЗС) України успішно знищили вогневі точки супротивника та провели масовану зачистку від бойовиків, у Кремлі заявили, що мали намір «відвести важку артилерію». У неділю, ввечері, було оприлюднено текст послання Путіна Петрові Порошенку. «Останні події на сході України, пов’язані з поновленням обстрілів населених пунктів Донецької та Луганської областей, викликають у нас глибоку тривогу і фактично ставлять під загрозу зриву процес мирного врегулювання на основі мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року, — ідеться в тексті звернення. — Пропоную, щоб обидві сторони, як українські силові структури, так і ополченці Донбасу, ДНР і ЛНР, вжили невідкладних заходів для припинення взаємних обстрілів, а також негайного відведення сторонами конфлікту засобів ураження калібром понад 100 мм на відстані, встановлені мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року, виходячи з фактичного проходження лінії зіткнення, згідно з доданою мапою».
Київ на це відповів пропозицією підписати графік імплементації Мінських домовленостей від 13 листопада і забезпечити припинення вогню вже з 19 січня. Погоджений 13 листопада графік передбачає три етапи: припинення вогню (два дні), відведення важкого озброєння (п’ять днів) і розведення сил по лінії розмежування згідно з Мінським меморандумом (21 день).
Москва неодноразово стверджувала, що не є стороною внутрішньоукраїнського конфлікту, і закликала всіх зовнішніх гравців вплинути на Київ із метою виконання Мінських угод. Однак разом із Організацією з безпеки та співробітництва в Європі Росія виступала посередником на Мінських перемовинах між Україною та самопроголошеними республіками, чим підтвердила свою можливість впливати на ситуацію на сході української держави. Тим часом, лицемірство заяв Путіна засвідчив той факт, що 19 січня дві батальйонно-тактичні групи ЗС Російської Федерації (РФ), які складаються з 600-700 військових, перетнули кордон з Україною.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply