Візит президентки Молдови до Києва

До України з офіційним візитом 12 січня прибула Майя Санду, новообрана президентка Республіки Молдова.
З нею зустрівся Володимир Зеленський. Урочиста церемонія зустрічі відбулася на площі біля Маріїнського палацу в Києві. На початку церемонії пролунали гімни двох країн, після чого президенти оглянули стрій воїнів почесної варти України.
Висока гостя привіталася з українськими військовослужбовцями офіційним привітанням у Збройних силах України «Слава Україні!». «Вітаю Майю Санду у Києві. Це початок нових стосунків України та Молдови. Нас єднають спільні цінності та позиції щодо питань загальноєвропейського порядку денного. Ми цінуємо, що президент Молдови підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, не боїться називати Крим українським», — зазначив український лідер.
Сторони обговорили шість основних тем. Про це повідомив Ігор Жовква, заступник голови Офісу президента України.
Відновили повноцінний діалог на рівні президентів. Згідно з підписаною Спільною декларацією, створили президентську раду — координуючий орган на рівні глав держав, аби регулярно зустрічатися і досягати домовленостей з усіх питань порядку денного.
Обговорили і порозумілися з приводу взаємної підтримки в питаннях реґіональної безпеки. Президенти підтримують суверенітет і територіальну цілісність держав у міжнародно визнаних кордонах.
Між двома столицями з’явиться нова повноцінна магістраль, у т. ч. новий міст через Дністер. Це скоротить час подорожі між Києвом і Кишиневом до трохи більше п’яти годин.
Україна готова відновити експорт своєї електроенергії до Молдови, а там готові її прийняти.
Детально обговорили питання Дністровського гідровузла й увесь комплекс супутніх аспектів, в т. ч. екологічний, питання власності та демаркації відповідних ділянок кордону. Є політична воля, щоб це питання зникло як проблемне, надалі справа — за урядами і відповідними експертами.
Питання мовних та інших прав національних меншин в обох державах будуть врегульовані на паритетній основі.
Також п. Жовква повідомив, що на п. Санду чекають в Україні на святкування 30-ї річниці Незалежності. А вона натомість запросила п. Зеленського до Кишинева.
За підсумками зустрічі президентів України і Молдови Володимира Зеленського та Майї Санду прийняли спільну заяву. У ній підкреслили важливість українсько-молдавських відносин для подальшого розвитку держав. «Результати недавніх президентських виборів у Республіці Молдова підтвердили європейський вибір і зобов’язання боротьби з корупцією громадян Республіки Молдова. Вони відкрили вікно можливостей для нового етапу розвитку змістовного і перспективного діалогу між нашими країнами», — йдеться в документі.
Президенти висловили намір відновити між країнами діалог на високому рівні і надати йому динамічний характер, створити необхідні передумови для стратегічної двосторонньої співпраці.
Також Україна і Молдова мають намір співпрацювати в боротьбі з коронавірусом. «Підтверджуємо повагу України та Республіки Молдова з міжнародним правом і його основоположних принципів. Заявляємо про взаємну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України і Республіки Молдова в рамках міжнародно визнаних кордонів. Відзначаємо прагнення до зміцнення взаємодії з партнерами в південно-східній Європі і на Чорному морі. У цьому контексті підтверджуємо свою зацікавленість стати частиною ініціативи Тримор’я», — йдеться в заяві. Також країни підтвердили прагнення до членства в Європейському Союзі (ЄС).
Крім цього, Україна та Молдова мають намір посилити торгово-економічну співпрацю, створювати нові інфраструктурні проєкти, полегшити транзит і транспортування, розвивати туризм та інші сфери, що становлять взаємний інтерес. «Констатуємо необхідність подальшої співпраці в енергетичному секторі з метою посилення енергетичної безпеки в реґіоні. Вважаємо важливим підвищувати надійність і диверсифікувати постачання електроенергії й енергоносіїв, а також забезпечити більшу прозорість енергетичного сектору», — зазначили в документі.
Ба більше, країни будуть спільно розвивати контакти між людьми, нові ініціативи в освіті, науці, охороні здоров’я, спорті та забезпеченні освітніх і культурних прав етнічних меншин без будь-якої дискримінації. Обговорили й можливість транзиту газу з Європи через Молдову до України, а також намір налагодити поїздки громадян двох країн за внутрішніми паспортами.
Як повідомляв «Міст», президентка Молдови заговорила українською.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо