Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Відкрили пам’ятник генералу Кульчицькому

Автор:

|

Червень 04, 2015

|

Рубрика:

Відкрили пам’ятник генералу Кульчицькому

Пам’ятник генералу Кульчицькому

У перші роковини загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького 29 травня у Львові офіційно відкрили пам’ятник йому. Участь в урочистостях взяли військові генерали та побратими, сім’я загиблого, священнослужителі різних парафій, голови обласної ради й обласної державної адміністрації, міський голова Львова та прості львів’яни. Героєві України присвятили хвилину мовчання, поклали квіти й освятили пам’ятник.
«Якщо ви уважно подивитесь на цей образ, то побачите відкриту, чисту людину. Він воював за волю, за свободу та загинув вільно. Я би хотів, щоби ми всі з вами розуміли слова «бути вільним» так, як розумів генерал Кульчицький: бути чесним, відважним, бути першим, показувати приклад, вести за собою. Він — людина честі, відваги та приклад того, як бути вільним. Тільки вільні люди можуть збудувати вільну Україну. Честь нашому генералу! Слава Україні!» — зазначив у своїй промові міський голова Андрій Садовий.
Нагадаємо, що торік начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України (НГУ) Сергій Кульчицький разом із 11 своїми підлеглими виконував бойове завдання в місті Слов’янську на сході України. Того дня гвинтокрил МІ-8, в якому перебувала група, збили терористи неподалік гори Карачун.
За словами генерал-лейтенанта НГУ Миколи Балана, «це була одна з перших втрат в Антитерористичній операції (АТО), тим більше що вона перша була така масова. Тому, напевно, і стала таким поштовхом до розуміння того, що це вже – справжня неоголошена війна, до якої треба серйозно ставитися».
Хоча Сергій Кульчицький народився у Німеччині, він був справжнім українцем. Батько героя був сотником УПА. А самого генерала згадають як сильного духом та завжди готового долати перешкоди. Сергія Кульчицького посмертно нагородили орденом «Золота Зірка» за виняткові військові заслуги перед Українською державою, героїзм і самопожертву, виявлені під час захисту державного суверенітету України. «Я з перших днів нашої військової служби звикла до труднощів, мене життя загартувало і, напевно, це все зараз допомагає мені пережити такі важкі дні в моєму житті. Військова витримка, мужність мого чоловіка вплинули і на мій характер», — зазначила Надія Кульчицька, дружина Героя України.
Додамо, що іменем генерала Кульчицького назвуть одну з вулиць Львова, а саме — проектовану вулицю №33, яка розташована між вул. Заозерною й Під Голоском. Ця вулиця проляже в проектованому районі забудови житла для учасників АТО та їхніх сімей.

Марта Когут, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

 • BlackStork

  ***
  В житті нема важливішої справи
  Ніж захищати свою Батьківщину.
  Хранити спокій рідної держави.
  Нащадкам зберігати Україну.
  Країна мрій в майбутньому постане
  Красива, вільна, людяна, багата.
  Щасливе й радісне життя настане
  В якім ” … і буде син, і буде мати … “.
  Захисники Вітчизни не вмирають.
  В раю їх душі нашим дням радіють.
  До нас тихенько часом прилітають.
  І в Бога ласку нам просити вміють …
  31.05.2015