Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Відкрили пам’ятник автору гімну України

Автор:

|

Грудень 31, 2015

|

Рубрика:

Відкрили пам’ятник автору гімну України

Пам'ятник о. Вербицькому

У Львові 27 грудня відкрили й освятили пам’ятник Михайлові Вербицькому, автору гімну України. Пам’ятник створили на пожертви. Його замовником виступило суспільно-культурне товариство «Надсяння», що об’єднує українців, переселених на Львівщину в ході операції «Вісла».
«Відкриття пам’ятника Михайлу Вербицькому стало завершальним акордом Року композитора, оголошеного на Львівщині на честь 200-річчя з дня народження о. Михайла. Його програма містила низку культурологічних акцій, у т. ч. концертів зі значної музичної спадщини композитора», — розповів Володимир Середа, голова товариства «Надсяння».
За його словами, загальна вартість проекту — близько 1 млн грн. Це — і проведення Всеукраїнського відкритого конкурсу на найкращий проект пам’ятника та реконструкцію скверу, де він встановлений, і авторський гонорар, і виготовлення скульптури. Сам пам’ятник коштував 430 тис. грн.
Збір пожертв триває, позаяк замовники ще мають розрахуватися за бронзу, з якої відлита фігура композитора.
Автори пам’ятника — відомі львівські скульптори брати Володимир та Андрій Сухорські, в активі котрих — низка знакових робіт, таких, як пам’ятники Тарасу Шевченку й Юрію-Змієборцю у Львові. Михайло Вербицький провів у Львові 13 років свого життя, тут він закінчив гімназію і навчався у Львівській греко-католицькій духовній семінарії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply