Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 20, 2019

Ветерани АТО заблокували окуповані території

Автор:

|

Грудень 29, 2016

|

Рубрика:

Ветерани АТО заблокували окуповані території
Георгій Тука

Георгій Тука

Ветерани антитерористичної операції (АТО) на сході України 26 грудня запустили мобільні групи і почали формування блокпостів для блокування роботи нелегальних торговельних маршрутів із непідконтрольною частиною Донбасу. Про це повідомив Анатолій Виноградський, другий командир батальйону «Донбас». «Був ультиматум про звільнення наших військовополонених (про нього писав тижневик «Міст». — Ред.), керівництво терористичних організацій його не виконало, тому ми розпочали організацію та проведення блокади східних окупованих областей», — повідомив він.
За словами комбата, до ініціативи вже долучилися як ветерани АТО, так і волонтери, а її організатори продовжують збір відомостей про канали торгівлі. Він нагадав, що в Службі безпеки України (СБУ) заявляли про те, що торгівля з непідконтрольними територіями припинена, однак канали, як і раніше, працюють. «Нас не цікавлять переходи, де цивільне населення везе собі капусту. Нас цікавлять канали контрабанди. І друге: нас цікавлять залізничні переходи. На сьогоднішній день, за нашими даними, лише на одному залізничному переході формуються нічні потяги, і близько п’яти ешелонів йдуть лише з однієї точки з вугіллям», — розповів п. Виноградський. «Ми ставитимемо мобільні блокпости, як це робилося під час блокади Криму», — додав він.
Своєю чергою, Сергій Якимович, начальник штабу блокади, повідомив, що в Києві на Майдані Незалежності встановили мобілізаційний пункт із блокади окупованих територій. «Ми домагатимемося блокади торгівлі з терористами ДНР-ЛНР. На державному рівні потрібно домагатися, щоб туди не постачали електроенергію та воду», — сказав він та уточнив, що акція буде безстроковою, «доки не відпустять наших хлопців».
Натомість Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, заявив, що не довіряє організаторам блокади окупованих територій і не вірить в її успіх. «По-перше, у мене не викликають довіри ініціатори цієї акції — ні Валентин Лихоліт, ні Костянтин Гришин (справжнє ім’я та прізвище колишнього командира батальйону «Донбас», а тепер — народного депутата України. — Ред.). З відомих причин», — написав він у Facebook.
Чиновник також зазначив, що ці дії не узгоджені з жодною державною установою — СБУ, Міністерством внутрішніх справ (МВС), Збройними силами України, отже, «встановлення будь-яких блокпостів, проведення будь-яких доглядів, надання будь-яких «дозволів» є незаконним і має отримати відповідну оцінку з боку правоохоронців». «Намір «заморити голодом» (як сказав Валентин Лихоліт) за наявності більше 400 км неконтрольованого державного кордону — відверта маячня, — заявив п. Тука. — Я не вірю в успіх такого «тиску на сепаратистів», крім надання додаткового інформаційного приводу для окупантів (що вже й почалося)». «Переконаний, що ця ініціатива має режисерів із числа тих, хто іменує себе «політиками» — брудними пройдохами, — підсумував чиновник.
Своєю чергою, Юрій Береза, колишній командир батальйону «Дніпро», а тепер — народний депутат України, вважає, що торгова блокада окупованих територій має проводиться під егідою держави. «На жаль, не вистачить на сьогоднішній день, недостатньо цих добробатів (добровольчих батальйонів, які зараз підпорядковуються МВС і Національної гвардії. — Ред.), якщо вони об’єднаються, то не перекриють всіх стежок. Це справа держави, справа СБУ. Служба безпеки зараз у нас не та, що була у 2013-2014 рр., це справді спецслужба, яка здатна… І тільки у взаємодії з нею можливо перекрити всі канали контрабанди, — вважає п. Береза. — Ініціативу має взяти на себе держава і ніхто інший».
До слова, саме Юрій Береза має замінити Надію Савченко, котру Верховна Рада України відкликала з постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. Відповідне рішення підтримали 237 народних депутатів. Сам депутат наразі це заперечує.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...