Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

В Україні знову атакують пам’ятники

Автор:

|

Березень 23, 2017

|

Рубрика:

В Україні знову атакують пам’ятники

Олена Теліга

Проти ночі на 18 березня невідомі облили червоною фарбою пам’ятник Олені Телізі, встановлений у Бабиному Яру у Києві. «Без сумніву, здійснено провокація не тільки проти ОУН та Олени Теліги, а й проти України й українського народу. Все це вкладається у сценарій дестабілізації ситуації у країні, а отже, не виключаю, що сценаристи сидять у Кремлі. У будь-якому випадку органи охорони правопорядку повинні знайти винних. Бандити мають бути покарані», — зазначив Богдан Червак, глава ОУН. Активісти зреагували миттєво і негайно відмили монумент.

Володимир Великий

А вже через добу у Києві невідомі облили червоною фарбою пам’ятник князю Володимиру Великому. Про це повідомила Олена Халімон, співробітниця Українського інституту національної пам’яті. «Червоною фарбою в Києві облили не тільки пам’ятник Олені Телізі у Бабиному Яру. Ось так зараз виглядає пам’ятник Володимиру Великому», — написала вона у Facebook.
Також 20 березня у Києві невідомі пошкодили пам’ятник командиру Червоної Армії Миколі Щорсу, в результаті чого кінь на скульптурі позбувся частини ноги. З огляду на те, що цей комуністичний пам’ятник є художньою цінністю (моделлю для нього виступив Леонід Кравчук, перший президент відновленої незалежної України), Київська міська рада мала намір не зносити його, а перенести в Музей тоталітарної пропаганди СРСР. Восени минулого року Дмитро Білоцерківець, радник міського голови Києва з питань благоустрою інформував, що робота над проектом щодо знесення пам’ятника Щорсу в Києві завершена. Цей пам’ятник перебуває в списку національної культурної спадщини, який склало Міністерство культури. Цінність пам’яток визначає спеціально призначена експертна рада.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...