Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

В Україні відзначили День вишиванки. Світ підтримав

Автор:

|

Травень 25, 2017

|

Рубрика:

В Україні відзначили День вишиванки. Світ підтримав

18 травня відзначала неофіційне свято, присвячене традиційному національному вбранню — вишиванці. День вишиванки був заснований 2007 року і відтоді щорічно відзначається в третій четвер травня. Цього дня українців закликають одягати вишиванки та виходити в них на вулицю й у справах. Робиться це на знак єднання та поваги до своєї Батьківщини.
Президент України з цієї нагоди розмістив у Facebook короткий відеоролик з нагоди свята. «Нехай наш національний одяг надихає нас на нові перемоги!», — прокоментував Петро Порошенко. Своєю чергою Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, зазначив, що вишиванка об’єднує українців, зберігаючи їхні традиції. У Львові цього дня у вишиванки вдягнули львівських левів та античні статуї на Площі Ринок — Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани. А в Івано-Франківську у вишиванки вдягнули пам’ятник Руській трійці.
День вишиванка відзначали по всьому світу. Так, українки Риму провели мистецький захід в історичній частині італійської столиці. 12 українських красунь в національних строях пройшли імпровізованою ходою від Колізею до площі Іспанії. Українська громада у Сербії влаштувала парад вишиванок центром міста Новий Сад. Українці ж Малайзії влаштувавши марш вишиванок у центрі Куала-Лумпура.
А в Канаді навіть міністр у справах імміґрації, біженців і громадянства Ахмед Хуссен опублікував у Facebook відео, у якому розповів про важливість багатокультурної Канади та про свою підтримку України й українських канадців. «Одягаючи вишиванки, ми пропагуємо українську культуру, висловлюємо вдячність українським еміґрантам за їхній внесок у заселення та розбудову мультикультурної Канади, а також проявляємо нашу солідарність із Україною у ці часи виклику», — заявив він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply