Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 9, 2018

В Україні відтворили підрив літака MH17

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

В Україні відтворили підрив літака MH17
Випробувальний стенд

Випробувальний стенд

Міністерство юстиції України та Київський науково-дослідний інститут судових експертиз провели слідчий експеримент у рамках експертного розслідування причин катастрофи літака рейсу МН17. Міжнародна спільна слідча група вирішила провести натурний експеримент (арена-тест) для практичного дослідження технічних причин катастрофи літака.
Експеримент проводився під головуванням представників Мін’юсту й експертів інституту у співпраці з представниками Нідерландів, Бельгії й Австралії. Також були залучені представники конструкторського бюро (КБ) «Південне» (Дніпро), Виробничого об’єднання імені Макарова (Павлоград), Науково-дослідного інституту хімічних продуктів (Шостка), «Луч» (Київ), КБ «Антонов» (Київ), машинобудівної фірми «Артем», Університету повітряних сил імені Кожедуба (Харків) і «Київської політехніки».
У міністерстві додали, що повноцінний натурний слідчий експеримент експерти реалізували в Україні вперше. «Зокрема, у Павлограді заздалегідь було підготовлено все необхідне для моделювання подібного вибуху, який стався з літаком рейсу МН17. Для того, щоб провести арену-тест, були виділені оригінальні бойові ракети з комплексу «Бук». Модель кабіни пілотів і елементи мішенної обстановки розміщувались на двох окремих досліджуваних майданчиках. На тій же локації експерти встановили та налагодили роботу фото- та відеозасобів і 3D-сканування об`єктів», — йдеться у повідомленні відомства.
У Мін’юсті додали, що процес підриву бойової частини та самої ракети пройшов у повній відповідності до запланованого графіку. У ході реалізації експерименту фахівці ставили перед собою вирішення низки завдань:
візуалізувати вплив вибуху бойової частини та ракети на корпус літака; підтвердити або спростувати визначене розрахунковими методами взаєморозташування літака та ракети в момент її підриву (точки зустрічі); визначити ділянку розльоту уражаючих елементів бойової частини та ракети, кількості та щільності покриття ними модельованої кабіни пілотів; дослідити зміни траєкторії польоту вражаючих елементів після їхньої зустрічі з корпусом літака; визначити ступінь деформації вражаючих елементів тощо.
Дані, отримані за результатами експерименту, будуть використані для уточнення місця пуску та траєкторії ракети, якою був збитий малайзійський Boeing-777. Також, при проведені експерименту експерти приділяли більше уваги й іншим аспектам дослідження, які до цього розглядались як другорядні, а саме: дослідження характеру вибухової хвилі, виявлення слідів вибухових речовин і дослідження характеру ушкоджень, аналогічних до тих, що були виявлені на літаку.
«Висновки, зроблені в результаті проведеної спільної роботи експертів, стануть істотним внеском у результати розслідування Міжнародної слідчої групи причин загибелі людей на борту малайзійського літака», — впевнені у міністерстві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...