Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

В Україні триває війна за визволення з-під гніту Росії

Автор:

|

Лютий 05, 2014

|

Рубрика:

В Україні триває війна за визволення з-під гніту Росії

Чи ви помітили, що на Євромайдані виступають українською навіть ті, хто знає її погано (Кличко). Натомість, виступи на Антимайдані лунають винятково російською. Та й рупори прихильників Янковича (Колісниченко, Царьов) принципово не використовують державної мови навіть у парламенті.

Бунт «олігархату»
Переконавшись, що внутрішніх військ і міліції в Україні замало, аби придушити повстання одразу в столиці й у реґіонах, влада впродовж минулого тижня спробувала дати цьому раду, застосувавши наївні, по суті, маневри. Зокрема, скасувавши більшість заборон щодо протестів, прийнятих 16 січня, випустивши частину мітинґувальників, а також узаконивши таку «амністію», котру громадськість цілком справедливо сприйняла як визнання інституту заручників. Адже відтепер прокуратура й міліція відпускатимуть заарештованих протестувальників тільки в обмін на звільнення зайнятих ними адміністративних будівель.
Що ж до наметового містечка на головній площі столиці — майдані Незалежності, то про нього в законі про «амністію» сказано доволі двозначно. Позаяк він вимагає звільнення мітингарями всіх вулиць і площ, окрім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту. Однак своєю стріляниною, у тому числі по журналістах і медиках, міліціянти засвідчили, що мирні люди, які не є на боці Януковича, для них не існують.
Щоправда, один із депутатів парламентської фракції Партії реґіонів (ПР) повідомив опозиціонерам, що приблизно 50 її членів готові були проголосувати за безумовне звільнення заарештованих мітинґарів. Як дізналися представники мас-медіа, ці «бунтарі» представляють у фракції ПР олігархів, котрим США пригрозили арештом їхнього американського майна в разі репресій щодо українських протестувальників. Однак Янукович особисто завітав до підвального приміщення парламенту на збори «реґіоналів» і так гучно пригрозив «закатати в асфальт» бунтівників, що це почули журналісти, які стояли за дверима.

«П’ята колона» прокинулася?
Утім, у Москві вважають, що український президент іще надто м’яко поводиться з протестувальниками. Тож вирішили його підштовхнути. Спершу радник Сергій Глазьєв, президента Російської Федерації (РФ), налякав Януковича: мовляв, якщо той не припинить «заколоту» в Україні, то може втратити в ній владу. А для того, аби спонукати його до активнішого придушення акцій протестів, Кремль скомандував своїй «п’ятій колоні» в Україні взяти ініціативу у власні руки.
Відтак, у Харкові на позачерговому всеукраїнському зльоті керівників первинних організацій ПР було, зокрема, ухвалене рішення про створення Всеукраїнського громадського союзу «Український фронт». Про це з трибуни зльоту заявив Михайло Добкін, голова Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА), котрий нещодавно зізнався, що до ПР його делегував Віктор Медведчук, кум президента РФ.
Тому не дивно, що символікою «Українського фронту» засновники обрали російську георгіївську стрічку. Вони також оголосили набір у «фронтову народну гвардію» — для захисту адміністративних будівель і звільнення тих, що раніше були захоплені, причому в усій країні. До її лав п. Добкін запропонував записуватися колишнім учасникам локальних воєн в Афганістані, Чечні тощо, а також проросійськи налаштованим «козакам» і членам організацій провладних бойовиків — «Оплоту», «Нічних вовків» тощо.
Тільки від прямої відповіді на запитання, чи зможе «народна гвардія» використовувати для своєї мети зброю, Михайло Добкін чомусь ухилився. Однак журналісти, повідомляючи про його ініціативу, нагадали, що бойове хрещення молодики з російською символікою на грудях пройшли ще наприкінці січня, напавши на мирну ходу харківських євромайданівців і жорстоко побивши беззахисних активістів палицями.
Утім, голова ХОДА заявив, що його «нічні вовки» впораються із, за його словами, «купкою оскаженілих націоналістів, котрі спустилася з Говерли». Так він назвав учасників акцій протесту в Києві, що прибули зі заходу України. Та при цьому він суперечив сам собі, бо ж якщо «з Говерли» спустилася «купка», то навіщо протиставляти їй цілий «фронт»? І чи не в Сірка позичив очі п. Добкін, назвавши «Українським» фронт, записуватися до якого закликав «леґіонерів» із російського байкерського клубу «Нічні вовки»?
Тим часом, 31 січня в Харкові якісь молодики знімали із себе спортивні костюми й одягалися в міліцейську комуфляжну форму прямо на вулиці, прямо на очах у перехожих. Один з активістів-євромайданівців у повідомленні у Facebook зазначив: «Прямо зараз біля бібліотеки Короленка стоять мікроавтобуси, із яких вивантажують форму кольору «хакі», у яку переодягають «тітушок».
Водночас, у Донецьку поширюються чутки про загрозу «бандерівської окупації» Донбасу, яка має розпочатися зі захоплення Донецької обласної державної адміністрації (ДОДА) екстремістами з «Правого сектора». Місцева влада навіть організувала загони самооборони, автобуси з якими 27 січня ц. р. прибули до будівлі ДОДА. Щоправда, донеччани й досі не побачили на вулицях жодного небезпечного «бандерівця». Зате в їхньому місті під прикриттям ПР уже сконцентрувались проросійсько-українофобські організації , як-от «Донецька республіка», російська «Патрія» й інші. Варто зазначити, що «Донецьку республіку» заборонили ще з 14 листопада 2007 року, її лідерові Андрію Пургіну інкримінували спробу зміни державного устрою зі застосуванням зброї.
Петро Горбунов, керівник «Патрії», поінформував, що він і його люди прибули з Росії з метою припинення ґеноциду росіян на території України. Також українофоби заявляли, що південно-східна Україна — це частина Росії, де відбувається примусова українізація, а сама українська нація є штучно створеною.
«Ці люди відкрито та безперешкодно діють на теренах України. Їхня мета — зміна конституційного устрою, що загрожує державному суверенітету країни. Також показовим є те, що сепаратисти базуються в державних приміщеннях: у будівлі ДОДА, бібліотеці імені Крупської й у Будинку політпросвіти», — повідомив Ігор Славгородський, очільник Донецької обласної організації ВО «Свобода».
Антиукраїнський міський голова Донецька Олександр Лук’янченко та голова ДОДА Андрій Шишацький ніяк не коментують факту захоплення державних установ громадянами чужої держави, а отже, і загрозу російської окупації. «В умовах, що склались у Донецьку, можна зробити простий висновок: місцева влада, яка повністю складається з представників ПР, або не контролює ситуації в місті, або свідомо допомагає іноземним агентам і ворогам України», — констатував «свободівець».

Екстремізм — як дишло
Усі ці заяви українофобів можна було би вважати блефом, якби не одне «але»: хоч проукраїнські представники харківської громади вже й скерували до Генеральної прокуратури України (ГПУ) листа про те, що створення воєнізованих формувань при громадських організаціях суперечить статті 37 Конституції України та Закону «Про громадські організації», однак Віктор Пшонка, голова ГПУ, не поспішає реагувати на створення «Українського фронту». А відтак, одне з двох: або керівництво України боїться суперечити справжньому ініціаторові створення російського воєнізованого формування Путіну, який пообіцяв Януковичу 15 млрд USD, або ж його абсолютно влаштовує це парамілітарне угруповання.
Проте жодні погрози не вплинули ані на захисників наметового містечка на столичному майдані Незалежності, ані на громади, які зайняли обласні, міські та районні державні адміністрації й відмовилися підпорядковуватися чинному режиму, визнавши натомість владу Народної Ради України, до керівництво якої ввійшли лідери опозиційних партій.
Інна Богословська, позафракційний депутат Верховної Ради України (ВРУ), котра недавно вийшла з фракції ПР, упевнена, що протестувальники цілком здатні протриматися на Майдані до літа, щоби, за її словами, «вийти на політичне рішення та восени провести президентські вибори».
Політолог Вадим Карасьов робить більш детальний прогноз: «Реалізація плану опозиції з парламентаризації політичного режиму і light-демонтажу президентської вертикалі можлива. Але цього тижня, можливо, – нереальна. Не так просто опозиції залучити необхідну кількість голосів, аби створити нову парламентську більшість, проголосувати за звільнення керівництва ВРУ й обрати нове, прийняти акт про повернення до Конституції 2004 року та запустити процес формування парламентського коаліційного уряду.
В опозиції вибір – жорсткий: або виконувати умови, прописані в законі про амністію (а на це вона піти не може з етичних і практичних міркувань, та й виконати ці умови опозиціонери не в змозі), або ж запускати демонтаж президентської вертикалі та розхитувати Януковича через парламент. Майбутнє переформатування більшості у ВРУ залежатиме від позиції олігархів, котрі контролюють частину депутатів.
Водночас, і всередині ПР є проблеми – вона вже пішла тріщинами. Очевидно, що там сформоване радикальне крило «яструбів» і є близько 50 депутатів, котрі вже готові перейти на бік опозиції й Майдану. Але ці депутати не завжди самостійні. Їхня позиція залежить від позиції ключових олігархів з оточення Януковича. Наразі впливу олігархів достатньо, аби стримувати силові сценарії розв’язання кризи. Їхнього впливу вистачить, аби перекреслити будь-які сподівання та намагання запустити силовий сценарій виходу з кризи. Вони стримали натиск «яструбів» тиждень тому.
Утім, з іншого боку, олігархи – не настільки сильні, аби кинути відкритий виклик Януковичу, не маючи достатніх гарантій щодо свого майбутнього в разі підтримки опозиції — і бізнесового, і політичного. Доки не буде гарантій, розуміння свого місця в майбутній політично-економічній системі, доти олігархи триматимуть позицію нейтралітету. І будуть стримувати будь-які радикальні сценарії як із боку президентської команди, так і з боку опозиції. Наразі й для олігархів, і для тих депутатів, яких вони представляють у ПР, і для груп незалежних депутатів найприйнятнішою є тактика вичікування.»
Водночас, Міністерство внутрішніх справ пропонує додати до списку спецзасобів, які застосовується міліцією для охорони громадського порядку, реактивні вогнемети «Джміль» і «Джміль-М». Така зброя вписана в розділ переліку спецзасобів, де згадуються ручні газові гранати й набої з газовими гранатами. У пояснювальній записці до постанови уряду виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко зазначив, що такі спецзасоби дозволять «належним чином забезпечити виконання завдань з охорони громадського порядку, громадської безпеки та боротьби зі злочинністю».
Слід зазначити, що реактивний піхотний мобільний вогнемет «Джміль-М» використовується військовими підрозділами радіаційного, хімічного й біологічного захисту Сухопутних військ РФ. Він призначений для знищення розташованої в спорудах живої сили противника, виведення з ладу автомобільної та легкої броньованої техніки, руйнування укріплених об’єктів. Вогнемет здатний уражати живу силу на відстані до 1,7 км, прицільна дальність стрільби — до 800 м. Окрім термобаричних і займистих боєприпасів вогнемет «Джміль» може стріляти димовими зарядами, що створюють непроникну завісу, засліплюючи супротивника.

Ігор Голод

«Поступки» Януковича

Обіцянки

Насправді

Відправити уряд Азарова у відставку Обов’язки прем’єр-міністра виконує Сергій Арбузов, близький друг Олександра Януковича, сина президента. Усі міністри залишилися на місцях
Амністувати всіх «незаконно затриманих» Хто затриманий незаконно — вирішуватиме прокуратура. Закон ухвалено більшістю Верховної Ради без узгодження з опозицією. На вулицях і далі хапають випадкових людей
Скасувати «диктаторські» закони Верховна Рада прийняла постанову скасувати закони, які призвели до масових заворушень. Натомість на заміну скасованих зареєстровано подібні закони під іншими номерами й назвами
Повернутися до Конституції 2004 року У парламенті планують створити комісію для запровадження змін до Конституції
Покарати всіх винних у злочинах Жоден правоохоронець навіть не був звинувачений. Ніхто реально не розслідує зникнення людей
Зберегти цілісність України Депутат від Партії реґіонів Вадим Колісниченко заявив про намір перетворити Україну ан федеративну державу

До слова
За три місяці мирного протесту жертвами репресій стали 1 739 осіб, заявив Володимир В’ятрович, активіст Громадського сектору Євромайдану. «Крім того, ми є свідками того, як у центрі столиці викрадають людей, викрадають їх посеред вулиць і піддають страшним тортурам», — додав він. Окрім того, активісти заявляють, що таких порушень прав людини в Україні не бачили впродовж 20 останніх років. Мітинґарі переконані, що «встановлення диктатури в Україні є загрозою для світового демократичного порядку». Станом на 20.00 неділі 2 лютого, Євромайдан SOS мав інформацію про пошук 36 громадян із різних міст України. Загалом з 16 січня щодо пошуку до них звернулося 129 людей.
Від 21 листопада, коли почалися масові протести в Україні, 136 представників мас-медіа постраждало під час або через виконання професійних обов’язків. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації (ІМІ). Науковці перевірили дані про потерпілих під час виконання своїх професійних обов’язків журналістів, фотографів і операторів у зоні сутичок протестувальників, міліції та «тітушок». До уваги бралися лише випадки, пов’язані з професійною діяльністю, і такі, де журналісти отримали реальні поранення або була пошкоджена техніка. В ІМІ наголошують, що здебільшого насильство щодо журналістів — 80 випадків — застосовувалося в період із 19 січня по 2 лютого ц. р.
Левова частка журналістів постраждала від побиття міліцією чи бійцями «Беркуту» — 54 випадки. 27 журналістів зазнали поранень від вибуху світло-шумових гранат, на 21 медійника нападали «тітушки». Було зафіксовано 17 фактів поранень журналістів від куль, які летіли з боку міліції на вулиці Грушевського в Києві. Також було два випадки, коли «беркутівці» цілилися журналістам у камери, проте ті встигали заховатись і кулі не влучали. Ще 19 журналістів зазнало травм за інших обставин, наприклад, унаслідок тисняви між міліцією та протестувальниками, від каміння, що летіло звідусіль. 31 журналісту пошкодили або повністю знищили техніку — відеокамери, фотоапарати, планшети, флешки тощо. 11 представників преси затримувала або заарештовувала міліція.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply