Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

В очікуванні зброї зі США Україна налагодила випуск власної

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

В очікуванні зброї зі США Україна налагодила випуск власної

ПТРК «Стугна-П»

Президент Сполучених Штатів Барак Обама все ще вагається з поставкою летальної зброї в Україну, яка змушена самотужки відбиватися від російських реваншистів. А тим часом у воюючій державі почали відбуватися доволі цікаві зрушення.

Вітчизняні напрацювання
30 березня ц. р. Президент України ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО) з планування та формування державного оборонного замовлення. Тобто, українці не марнують часу в очікуванні американської зброї, а налагоджують виробництво власної.
Зокрема, у інтерв’ю київському телеканалу ICTV 28 березня Петро Порошенко анонсував: «На бронеавтомобілі HMMWY, надані США як «нелетальна» техніка, встановлять високоточну зброю українського виробництва. Всі бойові модулі, у т. ч. оснащені сучасними українськими гранатометами, які тільки зараз надходять на озброєння, великокаліберними кулеметами, спеціальними протитанковими ракетами, високоточною українською зброєю, вже встановлюються на панцерну техніку, що надходить у війська. Це стосується також бронетехніки виробництва інших держав».
Президент України також поінформував, що планується різке збільшення обсягу виробництва української панцерної техніки. «Коли ми прийшли, оборонні можливості дозволяли виробляти 20 БТР-3 або БТР-4 на рік. Сьогодні, я вам відкрию таємницю, випуск тільки БТР-3 і БТР-4 становить 86. Ви бачите, що його в чотири рази збільшено», — уточнив він.
А 26 березня в прес-службі Державного концерну «Укроборонпром» поінформували, що військовим передали перші панцерні машини «Світязь». У повідомленні також конкретизували: «Їх випуск освоїли фахівці державного підприємства «Миколаївський бронетанковий завод». «Світязь» — це восьмиколісна плаваюча броньована машина потужністю 150 кінських сил з усіма ведучими колесами. Обладнана вона силовою установкою з двох двигунів FPT «IVECO» Євро-3. Запас ходу по шосе — до 760 км, а витрати пального — лише 38 л на 100 км. Машина має високі динамічні характеристики, підвищену прохідність і плавність ходу. Призначений «Світязь» для забезпечення управління військами й організації зв’язку в опертивно-тактичній ланці керування. На машину встановлюють кондиціонер, опалювач населеного відсіку, систему постановки димових завіс».

Аналоги американських
Роман Романов, генеральний директор «Укроборонпрому», також повідомив у ефірі київського телевізійного «5-го каналу», що концерн налагодив масове виробництво протитанкових комплексів (ПТРК) «Стугна-П», які є аналогом до американських симтем Javelin. Він запевнив, що ці системи, замовлені Міністерством оборони та Національною гвардією України, уже надходять на їх озброєння.
Українські засоби масової інформації (ЗМІ), цитуючи це повідомлення, додали: «ПТРК «Стугна-П» розроблено державним конструкторським бюро «Луч» 2010 року. Базова версія складається з встановленої на тринозі пускової установки, контейнера для ракет, приладу наведення та пульту дистанційного керування, який дає оператору змогу здійснювати пуск на відстані. Протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П» є близьким за характеристиками до американського ПТРК Javelin, призначеного для знищення бронетехніки, захищених об’єктів, а також об’єктів у повітрі, що переміщуються з відносно невисокою швидкістю та висотою (гелікоптери, безпілотні літальні апарати)».
Українські ЗМІ дізналися, що ПТРК «Стугна-П» також «призначений для ураження танків та інших панцерних цілей, у т. ч. оснащених сучасними засобами динамічного захисту, може уражати й завислі вертольоти», оскільки «оснащений напівавтоматичною системою наведення лазерним променем, також можливе дистанційне керування ракетою по телевізійному каналу зі закритої позиції (спеціально підготовленого укриття)».

Унікальні на світовому ринку
Гендиректор «Укроборонпрому» додав у згаданому інтерв’ю, що концерн постачає також військовикам «переносний протитанковий ракетний комплекс «Скіф» призначений для ураження живої сили, рухомих і нерухомих сучасних броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, зокрема з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, легкопанцерних об’єктів і гвинтокрилів». Особливістю комплексу є можливість наведення ракети на ціль зі закритих позицій і сховищ, що знижує ризик знищення навідника зворотнім вогневим ударом противника. Комплекс комплектується ракетами калібрів 130 мм і 152 мм в транспортно-пускових контейнерах із тандемними кумулятивними (РК-2С, РК-2М-К) та осколково-фугасними (РК-2ОФ, РК-2М-ОФ) бойовими частинами.
Ще 27 лютого ц. р. Інформаційно-аналітичний центр РНБО анонсував, що «в березні 2015 року Державний концерн «Укроборонпром» розпочне постачати українських військових високотехнологічними бронемашинами «Дозор-Б», що є «унікальні на світовому ринку й за ціною, і за технічними характеристиками машини».
У повідомленні також зазначалося: «Українські панцерники можуть вести бойові дії на території міста, мають броню зі захистом, що задовольняє міжнародні стандарти, і налаштовані під розміщення стрілецької зброї та військових модулів. «Дозор-Б» призначений для транспортування особового складу, перевезення вантажів і встановлення різного озброєння легкого типу, засобів зв’язку і спеціального устаткування в умовах можливого застосування стрілецької зброї та зброї масового ураження».
Ця панцерна машина з колісною формулою 4 х 4 може ефективно використовуватися для оснащення спеціальних підрозділів збройних сил при виконанні ними розвідувальних, дозорних, а також миротворчих операцій. «Дозор-Б» здатен виконувати свої функції в будь-який час дня і ночі як за наявності розвиненої мережі автомобільних доріг, так і в умовах бездоріжжя.
Нагадаємо, що 19 січня в прес-службі «Укроборонпрому» розповіли, що концерн почав випускати нові панцерні розвідувально-дозорні машини БРДМ-2Ді «Хазар». А Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, заявив ще 29 листопада 2014-го, що вже пройшов випробування новий український панцерник «Козак 2014».
Що ж,усе це свідчить про те, що українцям, аби самим озброїтися самотужки, бракує лише коштів і часу.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply