Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

В Інтернеті з’явилися дані про політв’язнів

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

В Інтернеті з’явилися дані про політв’язнів

В Електронному архіві в Інтернеті розмістили адресний покажчик українських політв’язнів у СРСР, зібраний у грудні 1981 року активістами діаспори з метою організувати допомогу та привернути увагу світу до українських в’язнів сумління. Адресний покажчик містить довідки про 291 особу — дисидентів і учасників визвольного руху, які 1981-го відбували ув’язнення за вироками з політичних мотивів. Видання було першою спробою зібрати найважливішу інформацію про українських політв’язнів. До нього ввійшли дані про в’язнів лише з України, що відбували покарання, станом на грудень 1981 року.

«Тут можна знайти імена та прізвища, дати народження, професії, діяльність, що призвела до арешту, ухвалені вироки, минулі ув’язнення, кінець терміну ув’язнення, адреси родин і адреси місця перебування у в’язниці чи засланні», — розповів Данило Саламін, координатор проекту «Електронний архів визвольного руху».
«Зібрану інформацію використовували для листування й організації акцій солідарності та підтримки українських політв’язнів. Тепер ці дані є цікаві для дослідників, адже в списку – не лише такі відомі люди, як Іван Гель, Мирослав Маринович, Василь Стус, Василь Овсієнко, Левко Лук’яненко, Василь Лісовий, Семен Глузман, а й багато малознаних імен і стисла інформація про них», — зазначив Андрій Вівчар, працівник проекту «Електронний архів визвольного руху».
Адресний покажчик вийшов друком у видавництві «Смолоскип» імені В. Симоненка в містах Торонто (Канада) і Балтимор (США) 1981 року, упорядник — Марта Гарасовська. «У квітні 2013-го покажчик передали в Архів Центру досліджень визвольного руху представники української громади в Торонто, а відтепер він — у вільному доступі в Інтернеті для всіх зацікавлених дослідників», — зазначив п. Саламін.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply