Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Усі президенти України вшанували пам’ять жертв голодоморів

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Усі президенти України вшанували пам’ять жертв голодоморів

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів 23 листопада глава держави Віктор Янукович і колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко віддали шану померлим під час Великого Голоду.

У Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» в Києві п. Янукович встановив символічну композицію з квітів і колосків до скульптури «Гірка пам’ять дитинства». Також президент поставив лампаду до «Свічки пам’яті». Присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
Крім президентів участь у церемонії взяли прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, представники дипломатичного корпусу та громадськості.
Цього дня, о 16.00, в Україні відбулася Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Одразу після цього розпочалася загальнонародна акція «Запали свічку», під час якої мільйони українців запалюють свічки біля меморіалів Голодомору й у вікнах своїх помешкань.
Цьогоріч акція була присвячена благодійникам, які рятували співвітчизників від страшної смерті. Політичні діячі Володимир Огризко, Андрій Шевченко, а також лідер Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк і лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок 24 листопада пройшли жалобною ходою до меморіалу жертв Голодомору в українській столиці. Близько тисячі осіб молилося у Львові в пам’ять жертв голодоморів. Молебень почався о 15.40 біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові. Учасники молебню мали чорні жалобні стрічки з написом «Голодомор 1932-1933». Дехто з них прийшов також із колосками пшениці. У поминальному заході взяли участь священики всіх конфесій Львова. Молебень закінчився о 16.00, після чого запала хвилина мовчання. А символічний Хрест, викладений зі свічок, у пам’ять жертв Голодоморів цілу ніч палав у Яворові, що на Львівщині.
У всіх регіонах України до Дня пам’яті жертв Голодоморів було проведено 356 масових заходів, участь у них узяло понад 45 тис. осіб. Основними ініціаторами проведення заходів виступили органи державної влади та місцевого самоврядування, а також місцеві організації. По всій території держави охорону громадського порядку забезпечувало понад 1,7 тис. працівників міліції. У м. Києві до забезпечення спокою було залучено 55 працівників міліції. Правоохоронці стверджують: під час проведення поминальних заходів порушень громадського порядку не зафіксовано.
Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви, заявив, що ґеноцид голодом був найдешевшою зброєю масового знищення, яка не зважала ні на вік, ні на стать, ні на соціальний клас. Ця зброя «була скерована насамперед проти українців, які переважали серед населення на цих теренах», — зазначив владика Святослав.
23-25 листопада на території Осової поляни, що розташована між Львівською й Івано-Франківською областями, утретє відбулася «Голодна конференція». Її учасники провели три доби без їжі, ушановуючи в такий спосіб жертв Голодомору 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Захід провели дві молодіжні організації — львівський осередок «Молодіжного націоналістичного конґресу» та громадська організація «Борець». Голодування розпочалося в п’ятницю, о 7.00. У неділю ввечері, повернувшись додому, учасники заходу продовжили свій акт ушанування до ранку понеділка, загалом проголодувавши 72 години. «Ми пам’ятаємо про жертв Ґеноциду 1932-1933 рр. українського народу, під час якого загинуло понад 10 млн осіб, і більшість із них — діти. В атмосфері табору всі присутні наблизилися до умов, у яких виживали люди в 1932-1933 рр.», — розповів Володимир Прокопів, один з активістів акції.

До слова
До народу України, згадуючи загиблих від Голодомору 1932-1933 рр., приєдналися американці. «Ми шануємо мільйони людей, котрі втратили свої життя під час цієї штучної катастрофи, у якій українські ферми позбавили сільськогосподарських культур із навмисною спробою зламати волю українського народу», — поінформувала прес-служба Білого дому. Як зазначили в повідомленні, солідарність американського народу в цей пам’ятний для українців день — «це данина мужності та стійкості українського народу, який не відмовився від своєї гідності, універсальних прав і суверенітету навіть у часи неймовірної жорстокості».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply