Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Ушанування жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 26, 2014

|

Рубрика:

Ушанування жертв Голодомору

Біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору

У Луцьку 22 листопада перед загальноукраїнською акцією «Запали свічку пам’яті», приуроченої до річниці Голодомору 1932-1933 рр, громадськість міста, влада та духовенство пройшли скорботною ходою від Театрального майдану до Замкової площі. Очолювали колону священнослужителі, за котрими курсанти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою несли жовто-блакитне полотнище державного прапора. Захід виявився багатолюдним: колона з кількох тисяч лучан розтягнулася вулицею на 1,5 км. Серед присутніх були люди з польським національним прапором, що прагнули таким чином підтримати українців.

У Рівному, на території Свято-Покровського кафедрального собору, відбувся мітинґ-реквієм на вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. Сотні людей, котрі зібралися біля головного храму міста, прийшли з поминальними свічками. На подвір’ї Свято-Покровського кафедрального собору з лампад було викладено символічний хрест, у якому на чорних, жалобних килимках лежали пшеничні колоски та китиці калини — символ ґеноциду української нації через Голодомор.
Перед початком загальноукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» присутні спостерігали за літературно-музичною композицією про ті страшні роки, пам’ять про які дотепер живе в багатьох українських родинах. Після врочистих промов і богослужіння присутні на акції скорботи запалили свічки та помолися за упокій душ жертв голодоморів.
У Тернополі молодь із «Пласту» провела ніч у камерах колишнього КДБ, таким чином ушановуючи пам’ять жертв Голодомору. «Під час перебування в казематах ми зосередилися думками на спогадах про людей, котрі загинули через ґеноцид українського народу, а також молилися за душі мільйонів людських жертв», — сказала Оксана Липова, координатор заходу.
У Львові після спільної загальноміської молитви за жертв Голодомору й тоталітарного режиму львів’яни вшанували їх хвилиною мовчання і запалили на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку сотні лампадок, із яких виклали герб України й трагічні дати років Голодомору. У руках присутні тримали пшеничні колоски, обвиті жалобними стрічками, як нагадування про закон «про п’ять колосків», яким Сталін знищив чимало життів. Учасники скорботної акції поклали композиції з пшеничних і житніх колосків до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору. Священнослужителі різних конфесій провели екуменічну панахиду за загиблими в часи голодоморів в Україні.
В Ужгороді, на Театральній площі, провели мітинґ-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів і спільну поминальну молитву. Ушанувати загиблих під час сталінських штучних голодів у центр міста прийшло кілька сотень городян. Люди запалили свічки на знак скорботи за українцями, померлими під час голодоморів 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 рр. Громадська панахида розпочалася з виконання духовного гімну України «Боже, великий, єдиний» і хвилиною мовчання. Потім просто неба відбувся молебень, який провів греко-католицький єпископ Мукачівський Мілан Шашік. Поряд із площею Театральною, на перехресті вулиць Волошина і Корзо, активісти виклали на бруківці слово «голод» і числа «1932-1933» зі запалених лампадок.
У Києві до Меморіалу пам’яті жертв Голодомору запалити свічки прийшли кияни, представники всіх релігійних конфесій, а також Президент Порошенко із дружиною.
У Харкові було проведено молебень і ходу пам’яті жертв Голодомору. Молебень відбувся біля пам’ятного хреста, встановленого в Молодіжному парку. Присутні пройшли поминальною ходою до площі Свободи. На чолі колони (до 200 осіб) ішли дівчата та юнаки в національних костюмах із прапором України, снопом колосків і китицями калини. На площі Свободи учасники акції вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору та виклали хрест зі запалених лампадок.
У Запоріжжі близько сотні жителів міста також вшанували пам’ять жертв Голодомору жалобною ходою центральним проспектом міста. Серед учасників акції були безпосередні свідки Голодомору в Запорізькій області, а також діти й онуки загиблих від голоду. Люди несли ікони, свічки та плакати «Герої не вмирають», «Україна — понад усе», а також фотодокументи, що підтверджують факти Голодомору.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply