Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Ушанували націоналістів, розстріляних гестапівцями

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Ушанували націоналістів, розстріляних гестапівцями

В Івано-Франківську вшанували пам’ять українських націоналістів, які були розстріляні гестапівцями 17 листопада 1943 року. Біля бронзового пам’ятника розстріляним членам ОУН у центрі міста священики греко-католицької та православних конфесій відслужили панахиду за загиблими. Вінки й квіти до пам’ятника поклали: Михайло Вишиванюк, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації (ФОДА); Остап Дзеса, заступник голови Івано-Франківської обласної ради; керівники міста й голови районних державних адміністрацій Івано-Франківської області, лідери політичних партій. Після панахиди відбулося поминальне віче.

Роман Іваницький, заступник голови ФОДА, у своєму виступі нагадав, що минуло вже 69 років відтоді, як під стінами синагоги гестапівці розстріляли 27 молодих націоналістів. За його словами, представники гестапо в «їхніх очах не бачили ні страху, ні переляку, а хлопці вигукували «Слава Україні!» та співали Гімн: «Ці молоді люди показали світові, що боротьба за Україну була головною в їхньому житті».
На віче виступила й Оксана Маланюк, донька розстріляного члена ОУН Олекси Маланюка. За її словами, ушанування пам’яті загиблих українців, серед яких був і її батько, є особливим днем. Вона нагадала, що батькові тоді було лише 23 роки, а їй — усього два тижні від дня народження. Біля підніжжя пам’ятника страченим запалили свічки пам’яті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...