Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Українці вийшли 18 січня на Марш миру

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Українці вийшли 18 січня на Марш миру
Президент Порошенко з родиною також прийшов на акцію миру

Президент Порошенко з родиною також прийшов на акцію миру

Минулої неділі по всьому світу українці провели марш миру «Я — Волноваха». У Києві, з парку ім. Шевченка, стартувала хода єдності, присвячена жертвам терору. Величезна колона людей попрямувала до Майдану Незалежності з плакатами, на яких було написано: Je suis Volnovakha («Я — Волноваха»). Іноді активісти скандували: «Україна — понад усе, героям – слава!» До акції приєднувалося щораз більше учасників, доки не зібралося близько 3 тисячі.

Президент і прем’єр-міністр України також долучилися до маршу миру в столиці, щоби вшанувати пам’ять загиблих у теракті під Волновахою. У руках перші особи української держави тримали свічки. Разом із Петром Порошенком прийшла його дружина Марина. Подружжя також мало таблички з написами «Я — Волноваха» двома мовами — українською та французькою. Після цього в центрі столиці розпочався молебень за загиблими, було зачитано імена мирних жителів, котрі стали жертвами теракту.
На аналогічні марші вийшли й інші українські міста. Так, у Миколаєві, Краматорську та Харкові було організовано ходу миру. Харківський Євромайдан і усі демократичні сили міста організували віче проти терору. По його закінченні люди ходою рушили з майдану Свободи до площі Конституції.
Крім України подібні акції пройшли в Лісабоні (Португалія), Берліні, Гамбурзі та Франкфурті (Німеччина), Парижі (Франція), Празі й Брно (Чехія), Лондоні (Велика Британія), Відні (Австрія), Буенос-Айресі (Арґентина), Дубліні (Ірландія), Вашинґтоні та Сан-Франциско (США), Утрехті (Нідерланди), Мілані й Римі (Італія), а також у Окленді (Нова Зеландія).
Навіть у столиці путінської Росії кілька десятків людей прийшло до посольства України на акцію «Ми — Волноваха». Оскільки захід не було узгоджено з органами влади Москви, люди прийшли без плакатів. Зате багато хто приніс квіти та запалив свічки й лампадки в пам’ять про загиблих від рук проросійських бойовиків на Донбасі. За активістами спостерігали представники поліції, але арештувати їх не ризикнули.
Нагадаємо, що 15 січня ц. р. в Україні було оголошено Днем жалоби за всіма, хто помер від рук терористів, насамперед за мирними жителями, котрі загинули на блокпосту під Волновахою. Натомість, спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що діє в зоні бойових дій української армії з російськими найманцями та військовими, котрі вдерлися на схід України, встановила, що обстріл «Градами» пасажирського автобуса під Волновахою Донецької області 13 січня, унаслідок якого загинуло 13 мирних жителів, було здійснено з північно-східного напрямку.
Висновки фахівців ОБСЄ було підготовлено на основі ретельного огляду (fact-finding patrol) місця скоєння нападу та прилеглої території. Експерти дослідили п’ять вирв, що утворилися від вибухів під час інциденту, у т. ч. вирву на відстані 10 м від постраждалого пасажирського автобуса.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply