Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Українофоби знову збирають антимайдани

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Українофоби знову збирають антимайдани
Повалення пам'ятника Леніну у Харкові

Повалення пам’ятника Леніну у Харкові

Харківські органи правопорядку 27 вересня ц. р. затримали 20 учасників забороненої владою акції. «Мітинґ у Харкові завершено. Міліція затримала два десятки людей, котрі порушили заборону на цей антиукраїнський мітинґ. У числі інших затримали Аллу Александровську, головну харківську комуністку. З криками і закликами: «Україна не держава» – їй слід розмовляти зі слідчим у районному відділі, а не балотуватися до українського парламенту», — повідомив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України.

Раніше Антон Геращенко, радник міністра, попереджав у Facebook, що в тому разі, коли в когось із провокаторів в Харкові на забороненому «Марші миру» буде помічено зброю та намір її використати, спецпідрозділи міліції й Служби безпеки України застосують свою зброю в межах закону для знешкодження правопорушників.
«Масовий захід у Харкові, так званий «Марш миру» проти військових дій на Донбасі, заборонений рішенням суду з метою не допущення масових заворушень і небезпеки для громадян. Я не рекомендую жителям Харкова, піддатливим раніше на провокаційні заклики, приходити на вулицю Сумську з проросійською або сепаратисткою символікою, — застеріг п. Геращенко харків’ян. – Ви ризикуєте провести час у камері попереднього ув’язнення до з’ясування особи. А якщо хтось буде намагатися порушити громадський порядок, може там залишитися і на довше. Подій, аналогічних до 2 травня в Одесі, у Харкові не буде!»
Надалі патрулювання вулиць у Харкові здійснюватимуть, зокрема, панцерні машини. «Для посилення заходів з охорони громадського порядку було ухвалене рішення задіяти в патрулюванні вулиць міста броньовані автомобілі, які належать автопарку міліції», — поінформувало Головне управління Міністерства внутрішніх справ (МВС) України в Харківській області. Цими машинами оснащено спеціальні підрозділи МВС на Харківщині. Раніше таку бронетехніку використовували під час несення служби на блокпостах.
У суботу на Соборній площі Одеси сепаратистські сили вирішили організувати свій антимайдан. Участь у акції взяло близько 150 осіб, в основному — люди пенсійного віку. Вони тримали в руках білі прапори з гербом Одеси й плакати з гаслами: «2 травня — народна трагедія», «Ні війні» та «Сліпа війна вбиває наших братів».
А біля входу в собор зібралося близько 400 студентів із транспарантами «Одеса — за мир». Вони стверджували, що є активістами організації «Молодь! Громада! Влада!»
Також прихильники Антимайдану зібралися біля пам’ятника Воронцову, і приєднатися до них намагалася ще одна група студентів чисельністю близько ста осіб. Студенти тримали в руках прапори Одеської області. Після спілкування з Євгеном Рєзвушкіним, представником одеського Автомайдану, молодь розійшлася. Першу групу із 400 студентів п. Рєзвушкін також розігнав. Зрештою нечисленні прихильники антимайдану вирішили не проводити анонсованого маршу, оскільки не було лідера, котрий міг його очолити. Вони трохи постояли біля пам’ятника Воронцову та розбрелися.
Цього ж дня в Миколаєві відбувся мітинґ невідомої в місті «Інтернаціональної партії», на який організатори зігнали неповнолітніх дітей, пенсіонерів і студентів із різних вишів. На запитання про мету приходу на цей мітинґ ніхто з присутніх не зміг дати чіткої відповіді. По закінченні мітинґу всі учасники організовано розділилися на колони та попрямували в різні боки, покидавши на землю плакати, на яких було написано: «За мир». Учасникам мітингу, як виявилося, платили по 100 грн за дві години.
А наступного дня в Харкові, на площі біля оперного театру, зібралося близько тисячі осіб для участі в справжній мирній акції під назвою «Харків — це Україна». Присутні тримали в руках прапори України та символіку Соціал-національної асамблеї. Мітинґ розпочався з виконання гімну України, після чого почався концерт групи «Село і люди». Також участь в акції взяли ультрас харківського футбольного клубу «Металіст». Саме вони й вирішили знести пам’ятник Леніну на площі Свободи в центрі міста. Раніше молодики в балаклавах, котрі повилазили на монумент, підключили через дизельний генератор перфоратор і висвердлили напис «Слава Україні!»
Міліція таким діям не перешкоджала, адже є рішення Ігоря Балути, голови Харківської обласної державної адміністрації, про знесення пам’ятника Леніну в Харкові. Тож нічого не законного мітинґарі не вчинили. На підтримку цих подій пам’ятник Леніну знесли й у районному центрі Дергачі Харківської області.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply