Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Україна вшанувала пам’ять жертв голодоморів

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Україна вшанувала пам’ять жертв голодоморів

Ушанування жертв Голодомору у Києві. 23 листопада 2013 р.

Традиційно в останню суботу останнього місяця осені, Україна вшановує жертв голодоморів, що сталися в радянські часи у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 рр. 26 листопада особливо згадували наймасовіший із них — Голодомор-Ґеноцид 1932-1933 рр., коли від голоду загинули 10 млн 63 тис. осіб, що становить приблизно чверть населення теперішньої України. Пік Голодомору припав на весну 1933-го. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, тисяча — щогодини і майже 25 тис. — щодня.
Основні пам’ятні заходи відбулися в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» в Києві. Там пом’янути жертв голодоморів зберуться чимало жителів столиці, серед котрих — перші особи держави, глави українських Церков. Територію музею охороняла поліція та спецслужби. О 16.00 оголосили загальнонаціональну хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів і проведення загальноукраїнської акції «Засвіти свічку».
Згідно з наказом Президента України, на території України 26 листопада був приспущений Державний прапор та обмежили проведення розважальних заходів, зокрема, у програмах радіо та телебачення. Також Петро Порошенко підписав указ, в якому дав доручення Міністерству закордонних справ продовжувати роботу з визнання світовою спільнотою, іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору Ґеноцидом українського народу. Про це глава держави заявив під час виступу в День пам’яті жертв голодоморів в Україні. Окремими пунктами указу Кабінету Міністрів було доручено забезпечити розвиток Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» та вирішити разом із Київською міською державною адміністрацією питання про спорудження в Києві пам’ятника Джеймсу Мейсу, визначному досліднику голодоморів в Україні.
Український лідер нагадав, що днями виповнюється рівно десять років з моменту прийняття Верховною Радою закону, яким Голодомор 1932-1933 рр. був визнаний ґеноцидом. «Таку оцінку тих трагічних подій підтримує більшість українців. Десятки країн світу кваліфікують цей злочин тоталітарного режиму саме як ґеноцид», — наголосив він і додав, що сам у той час як народний депутат також голосував за цей закон.
«Апологети заперечення Голодомору сконцентровані, в основному, в одній географічній точці. Вони ховають від учених архівні документи і судом забороняють відповідні роботи українських авторів. Можна, звісно, зачистити від книг про Голодомор багатостраждальну Бібліотеку української літератури в Москві. Але з історії Голодомор викреслити неможливо!» — сказав Президент. Він заявив, що ґеноцид 1932-1933 рр. був прямим наслідком втрати державності в 1920-х рр.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...