Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Україна відкрила Бескидський тунель

Автор:

|

Травень 31, 2018

|

Рубрика:

Україна відкрила Бескидський тунель

Президент України 24 травня відкрив Бескидський залізничний тунель. «Це проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу (ЄС), а Євросоюз до України», — заявив він, а раніше зазначав, що по Бескидському тунелю проходить до 40 % транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.
На місці відкриття тунелю зібралися близько тисячі осіб. З боку Закарпаття тунель освятили представники духовенства. Урочисту стрічку відкриття перерізав інспекційний потяг. А Петро Порошенко відкрив пам’ятну дошку з нагоди початку руху потягів.
Новий тунель побудований всього за 22 м від старого, який діяв ще з часів, коли Україна була частиною Австро-Угорської імперії. Він пролягає на стику Львівської та Закарпатської областей. Довжина нового тунелю — понад 1,7 км, він другий в Україні після Лутугинського Луганської області. Максимальна глибина — 180 мм від поверхні Бескидської гряди.
Бескидський тунель є частиною V Критського коридору, що проходить територіями Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії. Це — ключова точка, що зв’язує з Європою транспортні коридори, що йдуть з Росії.
Старий тунель був збудований 1886 року за часів цісаря Франца-Йосипа. Він мав слугувати переходом зі східних реґіонів Австро-Угорщини в Центральну Європу і сполучати Закарпаття з українськими землями, що перебували під владою імперії. Під час Другої світової війни тунель пошкодили угорські війська, але 1946-го він був відновлений. Також його реконструювали 1956 року, коли проводили електрифікацію залізничної лінії.
Згодом відбулася деформація ґрунту та руйнування дренажної системи. В тунель почали потрапляти ґрунтові води, які взимку щодня перетворювалися до 30 т криги. На початку 2000-х рр. було ініційоване будівництво нового Бескидського тунелю. Однак проектування будівництва почалося лише 2011-го, а роботи — 2013 року. Старий тунель залишиться і буде використовуватися як робоча штольня з обслуговування нового тунелю, а також для евакуації людей у разі аварійних ситуацій.
Загальна вартість будівництва Бескидського тунелю оцінюється майже в 2,2 млрд грн. Проект втілили в життя на кредити, надані Україні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційним банком. Весь процес будівництва перебував під контролем австрійської компанії D2 Consult, яка виграла тендер ЄБРР. Однак тунель будували українські компанії.
Будівельні роботи закінчили восени 2017 року і за справу взялася «Укрзалізниця». «Об’єкт будувався з використанням новітніх технологій гідроізоляції, має виключити протікання і утворення бурульок в тунелі», — розповів Юрій Воробець, інженер «Інтербудтунель», головного підрядника.
За його словами, тунель обладнаний сучасними приладами робочого й аварійного освітлення, вентиляцією, відеокамерами, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів і постійним моніторингом внутрішнього стану.
Для Радянського Союзу Бескидський тунель був важливий, оскільки через нього проходила половина пасажирських і вантажних перевезень, які перетинали західні кордони СРСР. Зараз транспортний коридор має стратегічне значення для України, оскільки основна частина перевезень через західний кордон проходить через нього.
Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, раніше заявляв, що тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в ЄС. За даними «Укрзалізниці», новий тунель буде пропускати до 100 пар потягів, що в чотири рази більше за попередній. Також зросте максимальна швидкість руху — з 40 км до 70 км.

До теми
Україна та Болгарія домовилися разом будувати дорогу між Одеською областю, Рені та Варною. Про це Петро Порошенко повідомив у Києві на спільному брифінгу з Бойко Борисовим, прем’єр-міністром Болгарії. Президент України також продемонстрував мапу, яку п. Борисов привіз із собою. «Тут стоять два підписи. Ми домовилися, що активізуємо питання побудови дороги транспортним коридором від Одеської області, через територію Румунії, до Болгарії», — зазначив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply